HomeНовиниДСНС повідомляєВ селі Нетреба пожежу ліквідували вогнеборці місцевої пожежної команди з Великих Цепцевич

В селі Нетреба пожежу ліквідували вогнеборці місцевої пожежної команди з Великих Цепцевич

( 0 Votes )

26 липня об 12:34 год. за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в селі Нетреба Володимирецького району. До місця події відразу виїхала пожежна автоцистерна місцевої пожежної охорони (МПО) села Великі Цепцевичі.

Як виявилося, пожежа виникла в літній кухні, цегляній з дерев’яною прибудовою, розмірами 5х6м., критій резиновим шифером. Горіла покрівля, вогонь стрімко поширювався та в будь-яку мить міг перекинутися на поруч розташований з а три метри житловий будинок.

Завдяки злагодженим та оперативним діям МПО та місцевого населення, яке брало активну участь в гасінні пожежі вдалося уникнути поширення вогню всередину літньої кухні, на прибудову, а також на житловий будинок. Менше години знадобилося, щоб повністю приборкати пожежу.

До того як пожежу повністю загасили вогонь встиг знищити дах літньої кухні, пошкодити перекриття та речі домашнього вжитку.

Слід зазначити, що рятувальникам 11-ої державної пожежно-рятувальної частини, що дислокується в смт. Володимирець до вищезазначеного місця пожежі довелося б подолати відстань у 24 км, в той час як МПО Великі Цепцевичі лише 5 км. Це дало змогу більш оперативно відреагувати на тривожний виклик, тож допомоги професійних рятувальників не знадобилося.

МПО села Великі Цепцевичі за час свого існування встигла ліквідувати не один десяток пожеж, а суму врятованого майна можна вимірювати в сотнях тисячах гривень. Переваги наявності в сільській місцевості своєї місцевої пожежної команди важко переоцінити, адже в разі пожежі, чи іншої надзвичайної ситуації, не втрачається дорогоцінний час на дорогу, а відтак зменшуються обсяги збитків завдані вогняною стихією.

Місцеві пожежні команди вкрай необхідні для забезпечення оперативного і швидкого реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту. У Володимирецькому районі підрозділів МПО існує лише п’ять, тому роботу по їх створенню слід активно продовжувати, а громадам сіл активно долучатися до вирішення даного питання.

Довідково: за період з 2019 по т.ч. місцевими пожежними командами на Володимиреччині ліквідовано 18 пожеж у житловому секторі. Ними в томі числі і спільно з рятувальниками ДСНС було врятовано 30 будівель та споруд, 4 одиниці техніки, та майна на загальну суму близько 1,33 млн. грн.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ

 

У вас недостатньо прав для коментування.