HomeНовиниВ РайоніНа президії районної ради говорили про меморіал УПА, дороги і про коронавірус

На президії районної ради говорили про меморіал УПА, дороги і про коронавірус

( 0 Votes )

У середу 1 липня пройшла президія Володимирецької районної ради, на якій погоджували порядок денний наступної сесії, яка відбудеться 8 липня. 

Загалом слухали 16 питань, які стосувалися переважно бюджету, оренди комунальних приміщень ремонту доріг та боротьби з коронавірусом.

Так, є потреба виділити кошти на перезахоронення останків убитих вояків УПА, яких торік знайшли у кар’єрі. Їх мають поховати на меморіалі воїнам УПА у Володимирці, коло автобусної станції. Але рішення про виділення коштів районні депутати прийматимуть тоді, коли згоду на це дасть сесія Володимирецької селищної ради.

Також обговорили процедурні питання призначення керівників закладів освіти за новою методикою, погодили питання оренди приміщень та обговорили подальшу долю комунальної аптеки «Полісся» (вона сьогодні є збитковою).

Чи не найбільше уваги приділили питанню доріг та медицині, яка сьогодні на передовій боротьби з коронавірусом.

Якщо з дорогами більш-менш зрозуміло – у районі визначили два напрямки, які будуть завершувати ремонтувати за кошти району та області – на Антонівку та на Телковичі, то з медичними протоколами для боротьби з коронавірусом ситуацію дещо складніша.

Як говорив головний лікар Володимирецького центру ПМСД Олександр Волочнюк, сьогодні ситуація загострилася і вже маємо сім померлих. Сімейні лікарі замість профілактики захворювань і нагляду за групами ризику фактично першими беруть на себе діагностику важких пневмоній та хворих на коронавірусну інфекцію. У результаті замість того, щоб везти важкого хворого в реанімацію в найближчу лікарню, його везуть у Сарни, в базову лікарню для лікування коронавірусу. А поки везуть, втрачається дорогоцінний час (бо найчастіше люди звертаються до лікарів у вкрай запущеному стані), і людина частот помирає. Треба міняти протокол ковід-лікування і розгортати обсерваційні пункти чи госпітальні бази у кожній лікарні.

А в районній лікарні, розповідав Іван Караїмчук, лікування коронавірусу просто не передбачено і держава за нього платити не буде, а лікування тут на десятки тисяч гривень. Утім, сьогодні вже розробляють у Володимирецькій ЦРЛ хоча б схему діагностування коронавірусної інфекції для всіх охочих. Адже ІФА-тести сьогодні потрібні і студентам, і правоохоронцям, і самим медикам, і тим, хто працює в закладах з масовим відвідуванням людей. Таке діагностування буде доступне вже найближчим часом і коштуватиме від 101 до 220 гривень. До речі, в лікарні уже використовують українські  швидкі тести і реактиви – вони більш інформативні і точні, ніж китайські аналоги.

Також лікарі розказали про алгоритми дій при виявленні хворого на коронавірус, кому тестування роблять першочергово і безкоштовно, та чому медикам не можуть зробити медичну страховку на випадок інфікування.

Сергій СКІБЧИК.

 

У вас недостатньо прав для коментування.