HomeНовиниВ РайоніВіталій Коваль розповів, коли почнуть реконструкцію дороги Вараш – Зарічне через Мульчиці і Борову

Віталій Коваль розповів, коли почнуть реконструкцію дороги Вараш – Зарічне через Мульчиці і Борову

( 0 Votes )

 

Під час візиту голови Рівненської облдержадміністрації Віталія Коваля на Володимиреччину журналістам нашого видання вдалося задати кілька питань щодо можливого будівництва дороги у потенційному Вараському районі, яка сполучить Зарічненський район із Варашем. Розкажемо, що відповів чиновник.

– Віталію Станіславовичу, найперша проблема, яка буде у новоствореному Вараському районі, що має об’єднати Володимирецький, Зарічненський район та місто Вараш (адміністративний центр) – це пряме транспортне сполучення. Знаю, що ви особисто переймалися цим питанням і «проштовхували» його в Києві. Розкажіть, це реально?

– Звісно. Інакше ми б не пропонували на затвердження Кабінету Міністрів саме такої моделі адмінстративного устрою Рівненської області, яка передбачає створення чотирьох районів: Рівненський, Сарненський, Дубенський та Вараський. Звісно, ціна питання – більше сотні мільйонів гривень. Тому ключове питання – де брати гроші. Ми готові вкласти свою посильну частку, але будемо просити кошти в державному бюджеті на цей масштабний інфраструктурний об’єкт.

– Є сподівання, коли його почнуть реалізовувати?

– У поточному році вже маємо виготовити проєктно-кошторисну документацію (ПКД). А загалом реконструкція дороги буде розрахована на 3 роки: у 2020 – ПКД, ва  2021-22 роках власне почнеться ремонт. Асфальт укладатимуть ділянками по 9-18 кілометрів, дорога має бути сучасна, яка витримає багатотонні вантажівки.

– Вона якось вписується в економічну стратегію розвитку області, яка передбачає також і створення міжнародного пункту пропуску «Прикладники» у Зарічненському районі?

– Так, дійсно. На сьогодні єдиний автомобільний міжнародний КПП на території області знаходиться в Городищі у Дубровицькому районі. Тому мешканцям сусідніх держав потрібно об'їжджати майже 200 км, аби потрапити на Рівненщину. Перетворення пункту переходу «Прикладники» на кордоні України та Білорусії з міждержавного (коли там можуть перетинати кордон лише громадяни цих держав) на міжнародний (коли громадяни інших країн також можуть ним скористатися) – це найближча перспектива. Переговори вже ведуться на рівні міжвідомчих комісії та виготовлення ПКД. Це дозволить значно пожвавити логістичне сполучення в прикордонних областях, спростити доїзд комерційного транспорту до пунктів перетину кордонів на території Рівненщини і значно скоротити шлях усім, хто прямує з Європи через Україну на Білорусію. Коли у 2018 році відремонтували проблемну ділянку шляху до Прикладників (майже 9 кілометрів), то побачили, що транспортний потік за місяць з 95 тисяч одиниць зріз до 120 тисяч.

А пряме сполучення Зарічненщини із міжнародною трасою дозволить оживити економічне  і туристичне життя регіону, підвищить його потенціал для інвесторів.

Це – наш пріоритетний інвестиційно-інфраструктурний хаб на найближчі роки.

Але попереду ще багато роботи.

Сергій СКІБЧИК.

 

У вас недостатньо прав для коментування.