Уточнення по статті "Хто кришує земельні оборудки в районі?"

( 0 Votes )

У публікації «Хто кришує земельні оборудки?», розміщеній в газеті «Володимирецький вісник» №15 (7757) від 21 квітня 2016 року та на сайті Polissya.net, в абзаці п’ятому було розміщено недостовірні дані в частині, що стосуються питання розпорядження земель сільськогосподарського призначення. Редакція отримала роз’яснення РДА, надіслане електронним листом 26 квітня о 16 год. 34 хв., але через брак місця і стислі строки підготовки номера до друку не змогла його опублікувати в поточному номері.

Як зазначається в роз’ясненні, відповідно до п.4 розділу другого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», який набрав чинності 01.01.2013 року, у державній власності залишаються землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Зазначеним Законом внесені зміни до Земельного кодексу України в частині розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Повноваження щодо розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення перейшли з 1 січня 2013 року від районних державних адміністрацій до центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин. На сьогоднішній день територіальним органом центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин в Рівненській області є Головне Управління Держгеокадастру в Рівненській області.

У межах своїх повноважень районні державні адміністрації на їхній території відповідно до ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для ведення водного господарства; будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини сьомої цієї статті; індивідуального дачного будівництва.

Автор приносить щирі вибачення перед читачами та посадовими особами Володимирецької РДА за не уточнені і недостовірні дані.

Що стосується абзацу у вищеназваній статті, опублікованій напередодні сесії, де йдеться про засідання земельної комісії районної ради 15 квітня 2016 року і намір звернення депутатів районної ради до голови Рівненської ОДА з проханням зобов’язати головне управління Держгеокадастру в Рівненській області розірвати договори оренди земельних ділянок із вказаними у статті орендарями, то після обговорення в сесійній залі 22 квітня 2016 року депутати вирішили підготувати і направити відповідне звернення безпосередньо до головного управління Держгеокадастру в Рівненській області як територіального органу центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин в Рівненській області.

 

У вас недостатньо прав для коментування.