До уваги юридичних осіб!

( 0 Votes )

     21 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України №475-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи», яким, серед іншого, продовжено до 25 вересня 2015 року строк подачі юридичними особами, відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).

           З метою спрощення процедури реалізації норм даного Закону,  Міністерством юстиції України прийнято  наказ від 17 червня 2015 року №992/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року №3178/5», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 червня 2015 року за №725/27170,  яким викладено в новій редакції форми реєстраційних карток,  відповідно до яких надається можливість:

           подавати відомості про відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа(форми 1, 2, 4 та 16);

           не заповнювати і не подавати окремі сторінки реєстраційної картки форми 4, у яких відсутні поля, що необхідно заповнити для внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців(форма 4);

          друкувати реєстраційну картку форми 4 на одному або двох боках аркуша(форма 4).

          Слід відмітити, що основною метою спрощення є забезпечення доступності форм реєстраційних карток для кінцевого споживача.

           Наприклад, Форма  4 – це величезний документ на 10 сторінках, який був дуже складним для заповнення. Щоразу, якщо потрібно було внести хоча б одну якусь зміну, наприклад, юридична особа змінила місце перебування, все одно треба було подавати заново всю цю форму. Міністерством юстиції України спрощено процедуру по формі 4. Якщо змінився один пункт, для прикладу треба внести бенефіціарів, заповнюється лише 1 сторінка, де вказуєте, які саме зміни хочете зробити. Вся інша інформація вже є в реєстрі і її не потрібно по кілька разів оновлювати й заповнювати.

           Раніше суб’єкти звернення майже не користувалися можливістю надіслати заповнену форму зі змінами поштою через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. А це чималі кошти. Нині, коли для змін треба надіслати лише одну сторінку, ця сума буде значно меншою, тож очікується зростання кількості тих, хто надсилатиме дані через пошту.     

           Скорочення кількості сторінок і уніфікація форм, які заповнюються, допоможе не лише споживачам послуг, а й державним реєстраторам. Скоротиться час, який державний реєстратор витрачає на обробку форм і на їх сканування. Це, знову ж, позитивно відобразиться на споживачах, адже реєстратор зможе за день приймати більше суб’єктів звернень.

    Разом з тим нагадуємо, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) згідно пункту 20 статті 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»)  -  фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно  з  пов’язаними  фізичними  та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

     При цьому кінцевим бенефіціарним власником (контролером) не може  бути  особа,  яка  має  формальне   право   на   25  чи  більше  відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

     Звертаємо увагу, що згідно статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи- тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 

У вас недостатньо прав для коментування.