Вибори-2014. Треба боятися байдужих

( 0 Votes )

Через місяць після 26 жовтня Центральна Виборча Комісія України назве прізвища тих, хто усіма правдами та неправдами зумів потрапити до новообраного українського парламенту. Певна кількість депутатів займе теплі місця у кріслах Верховної Ради України не завдяки, а супротив  бажанню та волевиявленню сумлінних виборців. І то тільки тому, що зневіра у силу свого голосу та байдужість до результатів виборів окремих громадян допоможе псевдозахисникам народу отримати омріяні місця під куполом парламенту України.

Саме на байдужих громадян роблять ставку технологи виборчих кампаній кандидатів, яким конче потрібно потрапити до нового складу Верховної Ради України. Можна довго перераховувати явні та неявні методи та прийоми, які мали місце під час цієї виборчої кампанії.         

Серед технологій, які є популярними, можна виокремити дві основні. Як повідомляє Інтернет портал «Слово та Діло. Народний контроль» (/www.slovoidilo.ua), «Найбільш поширеною технологією все ж залишається банальна купівля голосів за продуктові набори – «технологія гречки». Дивуватися немає чому: як правило, такий метод підкупу виборців застосовують у регіонах та округах, де немає великих міст. В спрощеному вигляді суть технології доречно пояснити так: вона ефективна в середовищі малозабезпечених та неідеологічних виборців. Попит народжує пропозицію – і навпаки. … По-друге, вже зараз очевидно, що певна кількість кандидатів на мажоритарних округах цілеспрямовано використовує партійний бренд Президента – Блок Петра Порошенка (БПП) – задля отримання кращого результату без узгодження із штабом БПП. Це і зрозуміло: у БПП наразі найвищий рейтинг, а враховуючи відсутність суттєвої конкуренції для цієї політсили на окрузі, і маючи на озброєнні власну впізнаваність, – гріх було б не скористатися таким розвитком подій… Цей спосіб обману виборців ще називається «вдягнути піджак лідера»… Юристи партії БПП зафіксували недобросовісне використання символіки в рекламних роликах самовисуванців О.Кузьмука (виборчий округ №38), В. Пилипишина  (ВО №223). Більш того, у штабі БПП підготовлено позов проти низки кандидатів, які використовують символіку партії без дозволу».

Однак це ще не кінець використання брудних технологій на виборах, бо найголовніша «битва за голоси» розпочнеться з відкриттям виборчих дільниць та буде тривати упродовж місяця після їхнього закриття. Саме тоді ми зможемо побачити все на, що готові піти деякі кандидати у народні обранці заради своєї мети.

Отже, для громадян України, які будуть обирати представників своїх інтересів у найвищому політичному представництві країни, слова Юліуса Фучика сьогодні звучать пророче:  «Не слід боятись своїх друзів – найгірше, що вони зможуть зробити, це зрадити тебе. Не слід боятись ворогів, бо найгірше, що вони зможуть зробити, – це вбити тебе. Слід боятись байдужих, з чиєї мовчазної згоди робляться усі найстрашніші злочини у світі».

Тож щоб потім не чухати потилицю та казати «а хто ж знав, що так вийде», слід не бути байдужим сьогодні до свого майбутнього та вдумливо зробити свій вибір. Не ігноруйте вибори! Але й не продавайте свої голоси – це засів нової хвилі корупції у парламенті та у владі!

Пам’ятайте: кожен ваш голос – це цеглинка у фундаменті нової країни. І якою вона буде – колосом на глиняних ногах корупції і продажництва чи центром Європи на міцному фундаменті свідомого волевиявлення і народовладдя – залежить від кожного з нас.

Олександр ТРУХАЧОВ.
 

У вас недостатньо прав для коментування.