Недовіра голові РДА втретє. Чому? (ОНОВЛЕНО)

( 0 Votes )

 

Головною причиною мого звернення стала, вважаю, безгосподарська та непрофесійна діяльність, а часом і бездіяльність голови РДА,  що призвела до втрати в районному бюджеті десятків мільйонів гривень.

Ось окремі факти.

Скажімо,  Хоружий В.І. підписав ряд розпоряджень «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється», після яких окремими особами було проведено поділ ділянок та їх продаж. До речі, за подібні дії Верховна Рада України прийняла рішення про зняття депутатської недоторканості з депутата Олеся Довгого для притягнення його до кримінальної відповідальності.

Через невиконання рішення сесії районної ради від 22.07.2016 року, було втрачено 6,5 млн. грн., виділених на будівництво Озерецької ЗОШ.

Бездіяльність Хоружого В.І. у 2016 році, коли в минулому році Володимирецькою РДА не подано жодного проекту на обласний Конкурс проектів з енергоефективності. У зв’язку з цим з виділених 5670857,7 грн. на ці цілі Володимирецький район не отримав нічого. У поточному році аналогічна ситуація, коли з виділених близько 30 млн. грн. на ці цілі Володимирецький район знову не отримав нічого.

При розподілі у 2016 році 90 млн. грн. коштів бюджету розвитку з обласного бюджету Володимирецький район не отримав нічого. Так само із виділених 6,3 млн. грн. державної освітянської субвенції в минулому році –  жодної копійки.

У той же час не зрозуміло чому у 2016 році управлінням освіти, молоді та спорту було розподілено 700 тис. грн. на ремонт їдальні Володимирецького районного колегіуму, яка не потребувала невідкладного ремонту, і як наслідок були обділені інші навчальні заклади (як, приклад, через відсутність фінансування на ремонт приміщень в минулому році, зірвано харчування дітей НВК сіл Луко та Нетреба).

Голова РДА вихваляється рейтингом району за соціально-економічними показниками. Але яке підприємство-виробник при ньому відкрилося? Який інвестор, від якого надійшли (чи надійдуть) кошти, прийшов у район? Я неодноразово піднімав питання про відновлення торофобрикетного заводу, продукція якого дала б можливість зекономити мільйони гривень для соціальної сфери.

На незручні на свою адресу запитання під час публічних заходів райради Хоружий В.І. зазвичай відмовчуєтеся, а згодом  у соцмережі Фейсбук, на сайті Полісся.нет, у газеті «Володимирецький вісник» публікує вигідну для себе відповідь, яка принижує та применшує роль депутатів. Чи такою є дорога до зближення та порозуміння його з громадою та народними обранцями?

До цього часу не виконано рішення сесії райради від 30.12.2016 року щодо реорганізації до 01.04.2017 року централізованої бухгалтерії управління освіти, молоді та спорту Володимирецької РДА.

Кілька разів упродовж 2016-2017 років президія районної ради на своїх засіданнях з метою економії коштів районного бюджету рекомендувала голові РДА вирішити питання з підприємцем – постачальником тепла у Більськовільську ЗОШ І-ІІІ ступенів-НВК за завищеними тарифами, коли бюджет району втрачає сотні тисяч гривень. Але знову ж таки і сьогодні питання не зрушило з місця.

Разом з тим Хоружий В.І. листом на ім’я голови райради Ковенька В.В. у липні 2017 року просить зняти 1,2 млн.грн. з проекту будівництва школи в с. Озерці та спрямувати на дорогу в напрямку того ж села. А через місяць критикує депутатів, які на серпневій сесії виділили ці кошти на зазначений вище ремонт ділянки.

На сторінках газети, на сайті Полісся.нет, у Фейсбуці Хоружий критикував депутатів через блокування ними виділення 1,5 млн. грн., як співфінансування, на ремонт дороги до Білого Озера. Кошти депутати виділили, а ремонтована дорога розсипається. Хто відповідатиме?

Абсолютно не відреаговано Хоружим В.І. на факт офіційного повідомлення йому на сесії районної ради 27.09.2017 року  інформації про те, що його підлеглий зареєстрував сайт народних новин «Володимирецький народний вісник» (доменне ім’я volod.rv.ua) і розмістив на ньому статтю, в якій принизив мене і депутата райради Сиротюка П.М. Вважаю, що голова адміністрації мав би хоча б призначити службове розслідування.

У статті «За що знову ініціюють висловлення недовіри голові РДА Володимиру Хоружому», надрукованій у «Володимирецькому віснику» 19.10.2017 року, він звинуватив депутатів-радикалів у лобіюванні інтересів приватних структур з метою заробити на завищенні ціни на закупівлі електроплит по програмі енергозбереження. На сесії районної ради 20.10.2017 року я запропонував Хоружому спростувати відверту брехню, оскільки згідно зведеного кошторисного розрахунку, який є в управлінні світи, молоді та спорту, плита коштує 12198 грн. (з додатком «Економ», в інтернет-магазині, вказаному Хоружим, подібна плита, але без додатку «Економ», коштує за готівку в Києві 12820 грн.). Однак, згідно того ж розрахунку, у загальну вартість входять: ПДВ – 4761 грн., проектно-вишукувальні роботи та авторський нагляд – 4117 грн., будівельні роботи з доставкою на місце – 6807 грн., кошти на утримання служби замовника – 0,475 грн., інше – 0,685 грн.

Мені не зовсім зрозуміло, за якими критеріями добирають кандидатів на голів РДА, якщо у нас Хоружий В.І. не має досвіду ні в управлінні, ні в економіці, ні в інших сферах фінансово-господарської діяльності (крім комп’ютерної сфери). Про це говорить і передостаннє місце рейтингу нашого району.

То хто у нас заробітчанин – нехай розсудять люди.

Депутат Володимирецької районної ради

Волчецький М.М.

 

Відповідь Голови Володимирецької РДА Володимира ХОРУЖОГО

Володимирецька райдержадміністрація чітко наділена та здійснює свої повноваження згідно чинного законодавста, тому відповіді будуть стосуватися виключно з компетенції РДА.

Щодо будівництва Озерецької ЗОШ, то запитання не за адресою. Оскільки  роботи, розпочаті в 2016 році продовжуються на даний час, замовником яких є Управління капітального будівництва Рівненської ОДА, тому з запитаннями освоєння чи не освоєння коштів потрібно звертатися до безпосереднього учасників договору.

Щодо відведення земельних ділянок, то такого рішення мною не приймалось, а в 2017 році було лише зміна цільового призначення, підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не було.

По проектах енергоефективності, район приймає участь, зокрема в 2015 році по даній програмі збудована котельна Володимирецького районного колегіуму на суму 1,2 млн.грн., в 2016 році від керівників бюджетних установ пропозицій не надходило, хоча були відповідні доручення, а в 2017 році подані 3 проекти, які на стадії реалізації.

Що стосується зауважень щодо роботи Управління освіти, молоді та спорту, то це не єдині зауваження та недоліки, що викладені в матеріалі, за що бувшого керівника управління притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Щодо всіх інших голослівних звинувачень пропоную депутату звертатися до суду і відстоювати свою «честь і гідність» в правовому полі, а не на сторінках газети.

Ще раз нагадаю, що всі ці радикальні дії ніяким чином не сприяють покращенню інвестиційного клімату та розвитку Володимиреччини, тому закликаю депутата до конструктивної позиції.

Додаткові відповіді на інші запитання можна знайти на сайті: http://polissya.net/news/v-raioni/4293-za-shcho-znovy-initsiyyt-vuslovlennia-nedoviru-golovi-rda-v-horyzhomy.html

 

 

У вас недостатньо прав для коментування.