Сесія райради: чи виконуються делеговані повноваження?

( 0 Votes )

Зазвичай депутати Володимирецької районної ради робили і роблять свою роботу мовчки, заради громадян-виборців, які їх делегували до цього органу місцевого самоврядування.

Але питання навіть не якісного, а взагалі виконання делегованих повноважень, що викликало пересуди в районі після останньої сесії, змушують прокоментувати події.

Підготував цю статтю за дорученням більше двох десятків колег-депутатів, які обурені інформацією про те, що ряд прийнятих на останній позачерговій сесії рішень відбулись виключно завдяки роботі голови райдержадміністрації.

Користуючись нагодою запрошую громаду проаналізувати сказане перш ніж вірити, а інших працівників, що переписують недостовірну інформацію, утриматись від власних думок, які є непрофесійними. Цією статтею не маю на меті когось образити чи, як кажуть, вкусити, а лише донести до громади правду.

 Якщо коротко, то делеговані повноваження (ДП) – це ряд державницьких функцій, що відповідно законів передаються в тому числі і від районної ради, як вищого керівного органу місцевого самоврядування на території певної громади, до райдержадміністрації. Саме тому керівник, якому довірено очолювати виконавчу гілку влади, не має ніякого права перекидати усе на депутатів, які, працюючи на добровільних засадах, змушені витрачати свій час на те, щоб стати спеціалістами у всіх сферах.

Отож, незважаючи на те, що на президії районної ради був погоджений порядок денний двадцять другої позачергової сесії, Закон не забороняє депутатам вносити до нього зміни навіть перед самою сесією. Тому коли надійшли листи з проханням включити та розглянути на сесії як невідкладні питання «Про затвердження програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД – авт.) у Володимирецькому районі на 2018-2019  роки» та «Про внесення змін до районної програми розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення на 2018 рік», депутати погодилися із доповненим порядком денним та проголосували за нього.

Однак головне тут, що це якраз вищезгадані делеговані повноваження райдержадміністрації, керівник, якої очевидно над питанням про програму розвитку ПМСД не думав. От і виходить, що йому байдуже, коли медпрацівники (в тому числі сільських амбулаторій та ФАПів) не отримають частини заробітної плани (авансу), а відповідальні керівники так і не зможуть розпочати закупи сировини для підготовки до майбутнього опалювального сезону.

Забігаючи наперед, скажу: для того, щоб виконати Закон і ліквідувати соціальну напругу в районі, депутати виділили під цю програму 500 тисяч гривень і не дозволили керівнику РДА зловтішатись проблемами директора КНП РЦ ПМСД. (Останній не в силах вирішити це питання суто в межах своєї компетенції, а інакше як зловтіхою не назвеш те, робить голова райдержадміністрації вже не перший місяць на різних нарадах свого рівня). Риторичним є запитання: невже він не розуміє, що такими діями нищить у районі спроби реформи, яку в адміністрації його прямого керівника – Президента України – розпочато?

 Теж саме й з другим питанням. Голова Володимирецької райдержадміністрації, знаючи про стан частини дороги між Володимирцем та селом Суховоля, не зробив жодної спроби виконати ті ж делеговані повноваження. І знову виконали їх депутати, які мають розуміння, політичну волю та відповідальність перед громадою, прийнявши відповідні зміни до цієї програми, завдяки яким можна виділити співфінансування (субвенцію) шляхом передачі коштів у місцеві бюджети Довговільської та Любахівської сільських рад. Профільна постійна депутатська комісія  з питань гуманітарної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури підготувала відповідний проект рішення.

Отож, завдяки злагодженій роботі депутатів (а вони не ті, хто мав би це робити) збережено доволі непогані шанси на ремонт цієї ділянки дороги на суму майже 800 тисяч гривень. 398 тисяч з яких вже виділено районними депутатами; сподіваємось, не меншу суму виділить Служба автомобільних доріг в Рівненській області, а роботи виконуватиме державне підприємство Рівнеоблавтодор.

Отож, все, що залежало від депутатів, – зроблено. А от за своєчасністю перерахування коштів та якістю виконання робіт згідно ДП повинна стежити саме райдержадміністрація. І прикро, що голові РДА набагато легше створювати проблеми, ніж їх вирішувати. Адже залишається фактом штучне блокування надходження коштів до місцевих бюджетів згідно субвенції на все ту ж «Районну програму розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення на 2018 рік», якою трьом сільрадам району – у Лозках, Великому Жолудську та Половлях – було передбачено по 50 тисяч гривень на ремонт доріг. Ці кошти були виділені ще на двадцятій сесії районної ради, 30 березня цього року. Роботи було зроблено, але до цього часу гроші так і не надійшли на рахунки сільських рад.

Окрім того, в проекті рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік», яке підготовлене за підписом голови РДА, жодної гривні не було передбачено на районну  комплексну  програму «Цукровий діабет»  на 2018 – 2020 роки. Яка теж у терміновому порядку була розроблена і прийнята на цій же сесії – знову ж таки, у той час як голова райдержадміністрації абсолютно бездіяв, шукаючи, на кого б перекласти провину за власні недопрацювання. Депутати райради, розуміючи, що час йде на години і що від рішення залежать у прямому сенсі життя людей, підтримали виділення 150 тисяч гривень на потреби хворих. Коштів, звичайно, надовго не вистачить, тому сподіваємось, що голову виконавчої влади таки зацікавлять життя інших людей, а не тільки своє власне.

Прикро, що частина наших колег не підтримала голосування за запропоновані зміни до проекту рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік», озвучені В. Ковеньком. Адже вони суттєво відрізнятись  від проекту за підписом голови РДА, в якому не були враховані пропозиції багатьох депутатів.

Перед сесією збиралися голови фракцій і доручили Василю Васильовичу внести в даний проект рішення ряд цих суттєвих змін. Серед них: виділення додаткових 300 тисяч гривень Більськовільському НВК «ЗОШ I-III ст. - ДНЗ» на придбання нової модульної котельні, щоб нарешті ліквідувати загрозу залишення цього закладу без тепла взимку.

Також важливі й інші вищезгадані зміни: КЗ «Володимирецька ЦРЛ» – 450,0 тис. грн., з них 300 тис. грн на енергоносії; 150 тис. грн. на виконання районної комплексної програми  «Цукровий діабет»  на 2018 – 2020 роки; КНП «Володимирецький РЦ ПМСД» – 500,0 тис. грн., з них 300 тис грн. на енергоносії; 200 тис. грн. на заробітну плату; на районну програму дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення на 2018 рік надати субвенцію в сумі 398 тис. грн., з них Довговільській сільській раді – 199 тис. грн.; Любахівській сільській раді – 199 тис. грн.

І це аж ніяк не заслуга голови райдержадміністрації, бо у підписаному ним проекті жодного слова і жодної гривні на такі цілі не було передбачено.

 Хоча приємно, що крига зрушила, адже частина колег певне усвідомили, що інтереси громади важливіші вказівок голови райдержадміністрації та підтримали даний проект рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік» одноголосно в цілому.

Хочу запевнити: депутати розуміють, як важко працювати звичайним працівникам апарату та структурним підрозділам РДА з керівником, який настільки недобросовісно виконує окремі повноваження. Але вони не можуть дозволити керувати районним бюджетом за допомогою нездорових амбіцій.

Володимир Савонік,

заступник голови Володимирецької районної ради. 

 

 

У вас недостатньо прав для коментування.