Аварія з вини дорожників. Як діяти

( 0 Votes )

 

Як діяти, щоб відшкодувати матеріальні збитки через суд?

Якщо у вас на дорозі сталася автопригода, наприклад, через відсутність дорожніх знаків або ви пошкодили свій автомобіль, потрапивши у вибоїну, і в обох випадках вважаєте, що в цьому винні дорожники – вам треба чітко знати, як діяти.

Щоб відсудити нанесену вам матеріальну шкоду, треба як мінімум знати до кого звертатися з претензіями. Отже, розповідаємо про алгоритм дій при скоєнні ДТП з вини дорожньо-експлуатаційних служб (без участі інших автомобілів).

 

Загальні правила. Кого викликати обов’язково

Якщо є потерпілі у ДТП і немає можливості викликати "швидку" (наприклад, під час аварії розбився ваш телефон) — потрібно відвезти травмовану людину до лікарні, попередньо зафіксувавши сліди ДТП (фото або відео). Потім повернутися на місце пригоди.

Якщо немає поранених (їм першочергово надається перша допомога і викликається 101), слід увімкнути аварійку, виставити попереджувальний знак аварійної зупинки, сфотографувати місце ДТП з кількох ракурсів і повідомити родичів та записати контакти свідків. Не рухайте машину і не підбирайте речових доказів – нехай усе, як було, зафіксує поліція та представник страхової компанії.

Одразу ж викликати поліцію, аби та зафіксувала факт ДТП та склала її схему (описала характер пошкоджень, провела всі необхідні дослідження і виміри та взяла пояснення у водія) – протокол згодиться в суді як основний доказ. За вимоги поліції не відмовляйтеся пройти тест на алкогольне освідчення.

Одночасно з поліцією треба повідомити свого страхового агента (або подзвонити на номер телефонної гарячої лінії вашої страхової компанії, вказаної у вашому полісі обов’язкового цивільного страхування). Заяву про страхове відшкодування слід подавати якомога швидше і робити її копію.

Далі слід визначити, у чиєму підпорядкуванні перебуває відрізок дороги, на якому сталося ДТП, і хто його має утримувати в належному стані.

Якщо ви на «євроблясі», то не зайве буде також викликати підкріплення з ГО «Авто-Євро-Сила» – поліцейські можуть не проявляти бажання складати протокол, вимагаючи присутності власника, тож допомога юристів організації вам буде потрібною.

Про всяк випадок майте контакти знайомого юриста, який вас проконсультує, навіть якщо у вас авто на українській реєстрації.

 

Документи, які мають скласти поліцейські по ДТП:

1. Протокол про адміністративне порушення. Включає в себе:

1) схему місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;

2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

3) показання технічних приладів (у разі їх наявності);

4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);

5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

2. Довідка про дорожньо-транспортну пригоду.

 

Кому належить автодорога

За роз’ясненням на сайті Служби автомобільних доріг (САД) в Рівненській області (avtodor.rv.ua/news-420/DO-UVAGI-GROMADYAN--ORGAN%D0%86V-M%D0%86SCEVOGO-SAMOVRYADUVANNYA--P%D0%86DPRI%D0%84MSTV--ORGAN%D0%86ZAC%D0%86Y-TA-USTANOV/), власником і балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування в межах нашої області є Служба автомобільних доріг у Рівненській області.

Є основний підрядник по будівництву та утриманню автомобільних доріг – дочірнє підприємство «Рівнеоблавтодор» з  філіями по районах. Філія Володимирець-райавтодор перебуває на стадії ліквідації, і фактично підпорядковується Сарненському райавтодору.

 

Куди дзвонити, щоб дізнатися про її власника

Уточнити інформацію щодо приналежності доріг, які Вас цікавлять, можна у відділі ремонту, експлуатаційного утримання автомобільних доріг та охорони навколишнього середовища Служби доріг за телефоном (0362) 22-30-87.

З питань автомобільних доріг у межах міста Рівного та інших міст, сіл та селищ області звертайтесь, будь ласка, до міських, сільських та селищних рад відповідно.

 

Перелік основних типів доріг в районі (за даними САД)

Автомобільна територіальна дорога Т-18-09 «Переброди - Дубровиця - Володимирець – Суховоля» має статус державного значення,

Т-18-08 Зарічне - Борове - Стара Рафалівка - Полиці – автомобільна дорога територіального значення.

Експлуатаційне утримання обох доріг здійснює підрядна організація «Дочірнє підприємство «Рівненський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (а обслуговувати їх має філія Володимирець-райавтодор).

 

ВУЛИЦІ І ДОРОГИ МІСТ ТА ІНШИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами державного значення, належать до Єдиної транспортної системи України. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, пов'язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з органом державного управління автомобільними  дорогами загального користування та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.

Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів поділяються на магістральні дороги (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці загальноміського значення (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці районного значення, а також вулиці і дороги місцевого значення.

Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

 ВІДОМЧІ АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ

До відомчих (технологічних) автомобільних доріг належать внутрішньогосподарські технологічні дороги, що знаходяться у власності юридичних або фізичних осіб.

Управління функціонуванням і розвитком відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюється юридичними або фізичними особами, у власності яких вони знаходяться, згідно з вимогами законодавства.

 АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ НА ПРИВАТНИХ ТЕРИТОРІЯХ

 

 

До цього типу належать автомобільні дороги, що знаходяться на територіях, власниками яких є юридичні (недержавні) або фізичні особи.

 

Сергій Скібчик.

 

У вас недостатньо прав для коментування.