HomeКультураНеофіційноУсі – на фестиваль!

Усі – на фестиваль!

( 1 Vote )

     З 26 по 29 липня у мальовничій місцині біля Білого озера пройшов щорічний Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний фестиваль під гаслом “Мистецтво, молодь, екологія!”. Це свято відпочинку та розваг привернуло до себе чималу    увагу, тож на чотири веселих дні сюди прибули сотні відпочивальників і туристів з різних куточків району, області й України. Не дивно, що всі будиночки для відпочинку були заздалегідь заброньовані, а палатки дозволялося розташовувати і в лісовій зоні, де починався природоохоронний заповідник.

 Урочисте відкриття фестивалю відбулося 27 липня о 20:30. На сцену зі словами привітань вийшли почесний президент фонду сприяння розвитку мистецтв Анатолій Толстоухов, заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської ОДА Михайло Волинець, мер міста Кузнецовська Сергій Анощенко, директор РАЕС Павло Павлишин та заслужений енергетик України, екс-директор станції Володимир Коровкін.

Програмою фестивалю передбачалася й акція Чисте довкілля. Тож кожний охочий, «озброївшиись» целофановим пакетом, міг узятися за прибережне сміття й, обмінявши його на екогроші, у спеціальному Екомагазині придбати за них сувеніри.

Проводилися також традиційно майстер-класи. Було багато охочих побачити справжні витвори швацького мистецтва – вишиванки та сукні, приміряти і навіть придбати вечірнє вбрання.

На великій сцені перед сотнями гостей свій сценічний талант та артистичні навички продемонстрували молоді виконавці Ольга Удовченко, Маряна Дружинець, Максим Ледін, Надія Рибчинчук, Олександр Скудний, Констянтин Рябцев та гурток спортивно-бального танцю Адреналін. А серед іменитих гостей свята були народний артист України Євген Коваленко та популярний гурт Антитіла, – понад годину вони радували публіку живим звуком.

З головним солістом групи навіть вдалося поспілкуватися: «Як вам виступалося на цій сцені?» -  «Чудова  публіка й атмосфера. Загалом усе сподобалось». – «Ви вперше на фесті  Біле Озеро?» - «Так. І на Білому Озері вперше». – «Ще раз приїдете?» - «Якщо запросять, обов’язково приїдемо!»


Тут налетіло чимало прихильників гурту. Взялися фотографуватися з зірками, брати автографи

Сцену оточувала огорожа. За порядком слідкували міліціонери і бійці «Беркута». Антон Кімнатний, співак гурту “Брат Кіндрат”, вважає: «Потрібно було огорожу взагалі прибрати, щоб публіці було ближче до сцени!». А мене хвилювало своє: «Антоне, дуже сподобалося, як ви поводитеся на сцені – спокійно і впевнено. Так само і в житті?» - «Стараюся!» – усміхнувся. – «А як вам організація фестивалю?» - «Я тут уперше, але з організаторами співпрацюю втретє. Поки не жаліюся».

Нашу увагу привернули талановиті дівчата з київського Будинку мистецтв. Ярослава, Ірина й Оля теж уперше на білоозерському фестивалі. «Олю, що у вас з голосом?» – злякався я за її хрип. – Ой… Я так боялася за свій виступ. Через проблеми з горлом довелось вдатися до медичних засобів, аби не зірвався виступ. А коли зійшла зі сцени, почався несамовитий кашель. Аж сльози навертались». – «Ви думаєте, фестиваль по праву вважається екологічним? – цікавлюсь у дівчат. – «Не знаю, як хто, але особисто ми завтра вранці все за собою приберемо. Якщо по-чесному, то тут досить чисто». – «А підтримку публіки відчули? - Усе чудово. Маю море позитиву. Сподіваюся, так само, як і всі ми».   


Підтвердженням цьому – несамовиті танці під сценою, схвальні вигуки на адресу молодих виконавців. Учасники дійства цілковито пройнялися енергією свята. І цей настрій, здавалося, завис у вечірньому небі Білого озера.


Нічна дискотека, розпочавшись після першої години ночі, не давала заснути майже до самого ранку. Було дивно, що й о четвертій ночі не вгаває дискотека. А вже о дев’ятій більшість відпочивальників остаточно пробуджувались у прохолодних хвилях Білого озера. Словом, фестивалити – не спати!..

Подобалося, коли люди, їдучи вже додому, визбирували сміття, щоб викинути його у спеціально призначений для цього сміттєвий бак. Але було негарно, коли біля танцювального майданчика валялися порожні пляшки. Скажімо дякую прибиральницям: рано-вранці вони старалися прибрати всяку зайвину з очей. Хоча… Кожен вирішує сам, що залишати після себе: бруд чи добрий настрій працівників приозерного санаторію. Адже одна з місій фестивалю – підтримка гармонії між природою і людиною.

 Аби сцена не пустувала, перед концертом на величезному екрані демонстрували кінофільми. Повсюдно – магазинчики-кафе з гарним вибором прохолоджуючих напоїв, фруктів та іншого товару. Спортмайданчики вабили зіграти у футбол та волейбол. Тож охочому зайнятися було чим: і повеселитись, і знайти нових друзів, і пошанувати старих, і просто відпочити від сірих буднів, відчувши шалений смак фестивального літа. А організували його ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», Фонд сприяння розвитку мистецтв і РКОЦ «Молодь України». Щиро їм вдячні за гарну організацію фестивалю, який через рік, сподіваємося, збере ще більше учасників.

  Сергій БАСІК.

             м. Кузнецовськ  Фото надано Управління інформації та зв’язків з громадскістю і ЗМІ ВП РАЕС 

 

У вас недостатньо прав для коментування.