HomeКультураНеофіційноБронзу на аматорських кіно-Каннах виборола волинянка

Бронзу на аматорських кіно-Каннах виборола волинянка

( 0 Votes )

У болгарському місті Русе відбувся 74 конкурс Світової спілки непрофесійного кіно «UNIСA». Україну та Волинь зокрема на цьому престижному кінофестивалі представляла наша землячка, режисер-аматор з Володимира-Волинського, журналіст місцевої газети «Слово правди» Світлана Федонюк, яка стала володаркою бронзової медалі.

 

 

«UNIСA» щороку проходить у іншій країні і є найстарішим кінофестивалем планети (для приладу: Каннський  налічує 65 років).

Світлана Федонюк у минулому році стала переможцем національного відбіркового конкурсу кіноаматорів з короткометражним фільмом-портретом «Ранок з Тіффані», де головною героїнею є бабуся режисерки, жителька  села Полапи Любомльського району, 85-ти річна Оксана Петрівна Федонюк. У Болгарію ж кіноаматорка возила восьмихвилинну стрічку «Один день сільської знаменитості», котра розповідає про день з життя волинської селянки та всюдисущий вплив глобалізації, що досяг вже  і поліської глибинки. Протягом тижня у  Русе журі та учасники фестивалю переглядали фільми з 34 країн світу, а в останній - винесли остаточний вердикт, розділили  три десятки нагород серед неповних двох сотень учасників. Програма України складалась з п’яти  короткометражних кіноробіт загальною тривалістю 34 хвилини, а також однохвилинного фільму «Камінь», котрий змагався за перемогу в окремій номінації.

«Фестиваль «UNIСA» вважають своєрідними Каннами для аматорів, - каже Світлана. Тут є і обов’язкова червона доріжка, і свої знаменитості та фаворити, і строге міжнародне журі... Конкурс триває сім днів, а розпочинається парадом усіх кіноделегацій, котрі у національних костюмах крокують центральною вулицею міста разом з оркестром.  Національні програми демонструють на великому екрані, усім учасникам та журі роздають спеціальні торбинки-«джентельменські набори», у які входять інформаційні матеріали, програмки для нотаток і маленькі ліхтарики – щоб записувати свої думки у темряві кінозалу. Не знаю як у попередні роки, а от організатори-болгари поклали нам у торбинку ще й пляшечку ракії – виноградної горілки. Виявилось, що місцевий винзавод виготовив ексклюзивну партію цього напою під назвою «UNIСA» - на честь кінофестивалю».

Уся поїздка обійшлась Світлані у понад 5000 гривень власних коштів. «Звісно, ця цифра далека від вартості шикарних автівок, на яких сьогодні їздять волинські чиновники. Вона лише для таких як я, простих людей, є великою  сумою... Хоча й тут є винятки: поїздку у Болгарію бібліотекарки Люби Дряпун і вчителя Сергія Суліми з смт. Славгород Дніпропетровської області оплатили... односельчани. Місцеві фермери і депутати зібрали 15 тисяч гривень і без жодних зобов’язань і вагань вручили аматорам – мовляв, їдьте, прославляйте рідне село у Європі!» - розповідає волинська кіноаматорка. Каже, нагородою задоволена, адже наразі щиро вважає європейську бронзу  своїм максимумом. Світлана впевнена, що треба йти далі, рости  у творчому плані, вчитись. «Приємно, що інтернаціональне журі, до складу якого входили представники семи країн (Великобританія, Швейцарія, Нідерланди, Росія, Болгарія, Вірменія, Македонія) зрозуміло мій фільм, достойно оцінило його людські, естетичні цінності.

До речі, лише «Один день сільської знаменитості» з українських фільмів одноголосно отримав медаль, хоча керівники нашої делегації розраховували на дві «бронзи». Якщо розглядати національні програми країн-учасниць, то, на мій погляд, Україна була в золотій середині, з нахилом у ліпший бік. А якщо ще чесніше, то Хорватія, Франція, Іспанія, Швеція, Польща, Аргентина та Єстонія не залишили нам жодних шансів на золото. Хорвати отримали аж дві золоті медалі, їх програму визнали найкращою. Як на мене – абслютно заслужено», - ділиться думками жінка і дякує тим, хто сприяв підготовці її фільму до участі у кінофестивалі, зокрема депутатові обласної ради Олесю Бику, викладачу університету ім. Лесі Українки, громадянину Канади  Дону Паффалту, журналісту-кіноаматору Володимиру Кривовичу, громадській діячці Руслані Мельник.

 

Віталіна Літвінова


 

 

У вас недостатньо прав для коментування.