HomeКультураНеофіційноБібліотеки – масові й доступні джерела інформації

Бібліотеки – масові й доступні джерела інформації

( 0 Votes )

Відповідно до Указу Президента України 30 вересня в Україні вже п'ятнадцять  років традиційно відзначається професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Нині бібліотеки допомагають учню та вчителю, урядовцю та пенсіонеру, студенту – кожному, хто шукає інформацію, щоб підвищити фаховий рівень, долучитися до світового досвіду, вивчити історію свого та інших народів. Сьогодні бібліотеки поряд з телебаченням та Інтернетом залишаються найбільш масовим та доступним джерелом інформації.

 Напередодні професійного свята я хочу поділитися з вами нашими досягненнями і успіхами.

Підвищення фахового рівня посідає центральне місце в роботі бібліотечних працівників Володимирецької централізованої системи публічно-шкільних бібліотек. Проводяться навчання-практикуми, стажування новопризначених працівників, вебінари, он-лайн навчання, школи бібліотекаря. Районна бібліотека стала платформою для проведення он-лайн конференцій.

Вагоме місце у роботі книгозбірень Володимирецького району займає проектна і конкурсна діяльність. Любахівська, Кідрівська, Довговільська публічно-шкільні бібліотеки у вересні 2012 року подали заявку   на участь у конкурсі, оголошеним програмою «Бібліоміст» – «Сучасна бібліотека йде в люди»: проекти по залученню нових користувачів та знайомству громад з послугами й ресурсами бібліотек (ІІ-й раунд), в результаті перемоги у якому  бібліотеки отримають ноутбуки та підключення до мережі Інтернет.

Заступник  директора по роботі з дітьми, завідуюча юнацьким  відділом  центральної районної бібліотеки, завідуючі  публічно-шкільними бібліотеками сіл Біле, Степангород, Стара Рафалівка, Половлі стали лауреатами Другого обласного фестивалю-конкурсу інноваційного досвіду «Бібліофест».

Володимирецька центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, публічно-шкільні бібліотеки сіл Жовкині, Степангород, Берестівка, Озеро, Новаки брали участь у Всеукраїнському конкурсі світлин «В об’єктиві я і книга», оголошений «Державною бібліотекою України для юнацтва». В обласному турі було відібрано п'ять найкращих  з точки зору оригінальності та якості виконання світлин для участі у ІІ-му етапі конкурсу; їх відправили у Київ. Серед світлин-переможців – «Читаєм татові книжки, бо ми його помічники» бібліотекаря Володимирецької районної бібліотеки для дітей Марії Зосимівни Дуляницької; «З книгою дозвілля, в господарстві привілля» – завідуючої юнацьким відділом районної бібліотеки Євгенії Василівни Дуліпи.

Користуючись нагодою, хочу звернутись до громади сіл Полиці, Великі Цепцевичі, Більська Воля, Антонівка, селища Рафалівка: у бібліотеках ваших населених пунктів безкоштовно надається доступ до мережі Інтернет та комп’ютерної техніки, наданий програмою «Бібліоміст» фонду Білла та Мелінди  Гейтс «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету-ІІ». 

Щиро радіємо разом з бібліотекарями та читачами Мульчицької та Бишляцької публічно-шкільних бібліотек, які отримали нові сучасні приміщення.

Визнання суспільством нового статусу бібліотеки як інформаційного закладу об’єктивно поставили професію бібліотекаря у ряд найнеобхідніших і актуальних. Хороший бібліотекар – це той, хто має вичерпні знання та здатний передавати їх іншим, досконало орієнтується в інформаційних ресурсах. Для кожного бібліотекаря району головне, щоб користувачі не виходили за межі закладу з почуттям розчарування, не отримавши необхідного.

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек щиро вітаю бібліотечних працівників і тих, хто причетний до книги. Бажаю всім міцного здоров’я, радості, добра, натхнення та оптимізму, нових успіхів у бібліотечній справі!

Ілона Курач, директор Володимирецької ЦСПШБ  

 

У вас недостатньо прав для коментування.