HomeКультураНеофіційноУ Володимирці буде своя Стіна Облич

У Володимирці буде своя Стіна Облич

( 0 Votes )

 У кожного міста є своє обличчя, риси якого формуються віками. Ні, не думайте, що його бачать лише диваки, що розмовляють із космосом, закохані поети чи патлаті вуличні художники! Скажімо, Одеса – це місто-фестиваль, місто гумору, Львів – княжий град, а Берестечко – козацька твердиня. Причому цей образ формувався історично його жителями, а характер міста химерно накладається на характер його городян.

У цьому й полягає ідея арт-проекту нашої землячки з Володимирця, молодої дизайнерки Дженніфер-Ірен Товт, яка нині проживає і творить у Києві: створити гігантський фотопортрет Володимирця із світлин його жителів та гостей. Це своєрідна галерея портретів наших сучасників, аналоги якій в Україні є тільки в Черкасах.

Ну, а поки що ми розмовляємо з авторкою цього незвичного проекту. 

 

 – Ірен, сьогоднішні вулиці Лондона – справжня арт-галерея графіті. Але ж ми живемо у Володимирці, в глибинці. Вважаєш, твою ідею і сприймуть і підтримають?

– Так, я вірю у це. Адже ніхто інший, як жителі рідного міста можуть залишити слід в його історії. Ми творимо історію, а історія творить нас. FaceWALL це стіна понад 20 м із зображенням нашого міста, на якій із фотоплиток з обличчями горожан буде викладена мозаїка "Володимирець – це МИ!". Завдяки цьому проекту з'явилася можливість кожному жителю міста Володимирець, який колись жив чи на даний момент проживає в ньому, закарбувати себе в його пам'яті і цим створити визначну пам'ятку, аналогів якій у світі небагато.

Стіна Облич – тільки початок. Через рік ми плануємо відкриття дитячого та спортивного майданчиків, а далі будинку творчості і спорту для дітей.

– На твою думку, що означатиме FaceWALL для Володимирця?

– Кожне місто має якесь визначне і пам'ятне місце, улюблене його жителями, де вони зустрічаються, фотографуються на свята і просто проводять там свій вільний час. Таким місцем може стати володимирецька  стіна облич, на якій будуть зображені щасливі й усміхнені обличчя всіх жителів міста. Сотні, а то й тисячі маленьких фотоплиток, викладені мозаїкою на стіні, закарбуються на довгі роки в пам'ять про його жителів для наступних поколінь. 

Щоразу, дивлячись на Стіну Облич, ви поглядом шукатимете себе, своїх родичів, друзів та знайомих. Тепер вам буде що показати і чим пишатись перед гостями міста. І навіть через багато років  ви та ваші діти зможуть з цікавістю та захопленням милуватись цією дивовижною пам'яткою. 

– Що таке «фотоплитка»?

– Це портрет на склі розміром 10Х10 см, зображення на якому залишатиметься в ідеальному стані на довгі роки, не піддаючись негоді та вандалам. Плитка кріпитиметься на спеціальний водостійкий силіконовий клей, яким склеюють акваріуми. При реєстрації фото кожному учаснику надаватиметься квитанція з реєстраційним номером, який буде вказаний на фотоплитці, тому якщо з нею щось трапиться, при пред'явлені цієї квитанції плитка буде замінена. Звичайно, неможливо гарантувати, що пам’ятка стоятиме вічно. Але треба думати про світ і про людей краще.

– Де і як можна її замовити?

– У центрі міста відкрито фотопункт на території критого ринку у фотосалоні «Магія фото», де можна сфотографуватись. Можна принести власне фото в цифровому форматі (або ж фотосвітлину відсканують) і замовити фотоплитку з його зображенням. Волонтери зареєструють вас і видадуть реєстраційну квитанцію з порядковим номером фотоплитки.

– Кого можна розмістити на фотоплитці?

– Там може бути ваш портрет або улюбленого племінника, доці, синочка, сімейне фото чи компанія кращих друзів, фото закоханих або ж весільний портрет, родичі або навіть пращури.

– Скільки коштує виготовлення фотоплитки?

– 50 гривень для дорослих, для пенсіонерів та дітей до 6 років – 30 гривень.

– Де розміщуватиметься стіна?

– Стіна Облич буде розміщена у центрі міста, а її розмір залежатиме від кількості замовлених фотоплиток. Чим більше буде учасників проекту, тим більш масштабним буде володимирецька Стіна Облич.

Проект уже стартував. Дата відкриття Стіни Облич – кінець жовтня – початок листопада.

– Такі проекти – не з дешевих. Ірен, тобі допомагають якісь спонсори?

– Ні, поки що усі витрати щодо організації проекту лежать на мені. Але, сподіваюсь, жителям містечка ідея сподобається, і масштаби проекту будуть значними, тож про Володимирець знатиме вся країна. На офіційне відкриття Стіни Облич відбудеться грандіозний концерт за участі запрошених виконавців і по закінченню святковий феєрверк.

 

Ми ще довго розмовляли з Ірен про майбутнє подібних арт-проектів і нашої Володимиреччини зокрема. Адже поліський край не має значного економічного потенціалу для скорочення своєї залежності від дотацій з держбюджету. Зате він багатий духовністю. То чому б не використовувати «на повну» його культурно-мистецькі та рекреаційно-туристичні можливості? 

Вкладена сьогодні в культуру копійка з роками принесе десятки і сотні гривень завдяки пробудженню інтересу до нашого краю та розвитку супутньої інфраструктури. Є на Володимиреччині і нові ідеї, і креативні виконавці.

Але чи готові ми самі до того, щоб Володимирець став культурною столицею західного Полісся? Відповідь на це питання нам дасть і інтерес до таких проектів, як Стіна облич зокрема.

А ми бажаємо Ірені Товт удачі сьогодні і наснаги в нових починаннях.

Сергій СКІБЧИК.

 

Для довідки

Проект називається FaceWАLL (Стіна Облич). Ідея та організація – Дженніфер-Ірен Товт. "Це мій подарунок моєму рідному Володимирцю та його городянам!" – каже дизайнерка. У 2006 році дівчина поступила в Київський національний університет культури та мистецтв, який закінчила по спеціальності «Індустрія моди». Життєве кредо: поки ти думаєш, хтось уже діє. Реалізовувати проект допомагають діти-волонтери. Контактна особа – виконавчий директор проекту Ірина Товт (097) 394-35-23. Відправляйте свої фото на електронну скриньку photo-facewall@ukr.net. ОБОВ'ЯЗКОВО ВКАЖІТЬ СВОЄ ПОВНЕ ІМ'Я І НОМЕР ТЕЛЕФОНУ, щоб вас можна було повідомити про місце і час реєстрації. Сторінка ВКонтакті http://vk.com/clubfacewall.


 

 

У вас недостатньо прав для коментування.