HomeГромадиГромадиА як ви відстоюєте свої права споживачів?

А як ви відстоюєте свої права споживачів?

( 0 Votes )

 

Однією із актуальних проблем сьогодення є захист прав споживачів. Щодня ми щось купуємо або отримуємо певні послуги. Тож усі ми, незалежно від віку, статі, освіти, посади, соціального статусу в суспільстві чи інших ознак, які нас відрізняють, реалізуємо себе як споживачі.

Але чи знаємо ми, споживачі, свої права? Чи вміємо ми їх захищати та відстоювати?

Напередодні 15 березня – Дня захисту прав споживачів – ми вирішили поцікавитися у пересічних жителів, чи доводилося їм хоч раз відстоювати свої права? Як вони це робили та якими були наслідки?

Валентина, 24 роки: «Доводилося їх відстоювати не раз. На щастя, мала при собі чек і з легкістю повертала неякісний товар назад. В основному це були молочні продукти. Часто бувало, що дуже поспішаєш і не завжди глянеш на термін придатності, а вдома, коли сідаєш готувати – тебе чекає такий «сюрприз». Одного разу замовляла одяг в Інтернеті. Попередньо була домовленість, що якщо не підійде розмір – можна буде обміняти. Прийшов товар, і мало того, що він був маленький, то ще й з браком: шви були нерівні, стирчало багато ниток. Я звернулася, аби обміняли хоча б на інший розмір – та, на жаль, продавець мені відмовила».

Олена, 37 років: «Порушувалися. В Інтернеті пр. покупках часто товар не приходив, хоч був оплачений. Повертати гроші ніхто не хотів. Якось купила кексики в одному магазині    були несвіжі. Прийшла повертати, а мені сказали «Ви не в нас купували, бо у нас все свіже».

Василь, 45 років: «Бувало по-різному: майонез якось попав поганий, консерви. Нікуди не йшов, бо вважаю, що то марна справа».

Сергій, 47 років: «Молочні продукти траплялися якось прострочені. Не ніс, бо спочатку відкрив, а вже потім побачив. Вони хіба заберуть уже відкрите?»

Оксана, 31 рік: «Мене не обдурять. Я постійно дивлюсь на дату виготовлення і термін придатності».

Тетяна, 21 рік: « Я навчаюсь у Рівному, тому в основному там купую продукти. Було таке, що купила прострочену сметану в «Екомаркеті», на касі побачила, що прострочена. Мені дали нову, добру, але за 2 копійки, як своєрідну компенсацію. Звичайно, це приємно. Але не кожен може вчасно побачити, що продукт поганий, тому вони й виграють трохи на цьому».

Олександр, 56 років: «О-о-о, було і не раз! Несли назад, і нам повертали гроші. Без проблем повертали!»

Володимир, 36 років: «В мене жінка в основному купує продукти, то треба в неї питати, а не в мене».

Галина, 48 років: «Порушувалися. Кому ви що там докажете? До них прийди, щоб повернули, то вони ще й посваряться з тобою».

Анатолій, 42 роки: «Було таке. Писав навіть відгук у книгу скарг. Справа в тому, що дуже багато продавців сьогодні ведуть себе не зовсім належно. Вони, будучи в поганому настрої, можуть нагрубити, кинути той товар як собаці. Треба трохи більше поважати клієнтів. Я розумію, що покупці теж бувають різні, але завжди варто пам’ятати золоте правило: «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе». От після одного інциденту в той магазин я більше ні ногою».

Спілкувалася Ольга ПЕШКО.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити