Віктор М’ялик: «Починаємо естафету інвестицій у район. Хто більше?» (+фото, відео)

( 12 Votes )

 

Про нашого земляка з Воронок, а нині київського бізнесмена Віктора М’ялика в районі знають вже, певне, усі. Меценат і благодійник, він допомагав і церковним громадам різних віросповідань, і тим людям, які справді потребували фінансової допомоги через скрутну ситуацію, і школам, дитсадкам та лікарням.

І хоч допомога ця не вельми афішувалася (роби добро таємно), ми знали про неї з численних подяк у газеті. Але тоді більшість громадян це сприймали скептично: мовляв, вибори, от і сипле кандидат у народні депутати грошима, підкуповує довіру виборців, аби отримати папаху парламентаря і «пролізти у Верховну Раду. Як тільки вибори пройдуть, ми тут же забудемо про нього.

Та хоча вибори пройшли майже рік тому, ім’я Віктора М’ялика й досі не сходить з газетних шпальт. То він передав 20 тисяч гривень на білощебеневу дорогу в Озірцях – всього лиш відгукнувшись на прохання голови райради Василя Ковенька підтримати громадську ініціативу (а дізналися ми про це випадково, від жителів громади), то привіз волонтерську допомогу для військовослужбовців нашого району на десятки тисяч гривень, то передав гроші на храм монастиря у Цепцевичах. Знову піар? Та вряд чи, до виборів ще далеко…

А недавно із здивуванням почули про справжню сенсацію: М’ялик своїми коштом фактично будує дорогу із Воронок до Володимирця! Це вже точно не дешевенький піар, а багатомільйонні інвестиції. Адже мова йде не про ямковий ремонт (засипати вибої щебенем), а про реконструкцію дорожнього полотна і укладку щебеневого покриття за сучасними технологіями шляхобудівництва. За правильного обслуговування така дорога служитиме десятиліттями, не потребуючи укладки дорогого асфальту. Але в будь-якому разі її будівництво – справа не сотень тисяч, а кількох мільйонів гривень.

 
 

 

Остаточно переконала у тому, що бізнесмен і далі допомагатиме району, новина про те, що у Телковичах за власні кошти він будує міст через річку Стир на село Млинок Зарічненського району.

Віктор Мялик змінив реноме і відтепер виступає не в ролі благодійника, а в ролі серйозного інвестора.

– Вікторе Ничипоровичу, ви не даєте про себе забути жителям Володимиреччини. Що це: приціл на нові вибори чи, можливо, бізнесовий інтерес?

– Скоріше інвестиційний. Я працюю у будівельному бізнесі, і моя компанія досить прибуткова, щоб я міг дозволити собі інвестувати певні кошти у розвиток рідного краю. Але не подумайте, що я таким чином «відмиваю» гроші чи заробляю майбутній політичний капітал: кожна гривня – чесно зароблена, із сплаченими податками, і повертається вона інвестиціями як дяка рідній землі, що мене зростила. Вважаю, якби кожен хоч на крихітку допомагав би своєму місту, селу чи району, нам не потрібні були б ні зовнішні запозичення, ні великі потреби у державному фінансуванні. Я забезпечена людина, але всіх грошей із собою на той світ не забереш…

– Отже, це вже не благодійність, а інвестиція в майбутнє?

– Так, я даю людям не рибу, а вудочку. Дорога, яку ми будуємо від Воронок до Володимирця (то моя Батьківщина, і хочеться землякам зробити добру справу), з часом окупиться хоча б тим, що дасть змогу розвивати зелений туризм, привабити туристів до нашого знаменитого озера у Воронках, покращити сполучення із Зарічнянським районом. Адже тут за всі часи незалежності жодної гривні жодна влада не потратила на ремонт доріг, внаслідок чого у бік Телкович зостався тільки напрямок. А саме туризм і розвиток його інфраструктури в багатьох країнах є бюджетоформуючим, як, наприклад, в Арабських Еміратах. Поклади нафти там уже закінчуються, але сьогодні від 70 до 85 відсотків усього бюджету країни формується від надходжень з туристичної сфери.

– А хто будує дорогу?

– Місцева шляхобудівна організація «Агрошляхбуд», тож усі податки залишаться в районі. Іншу ділянку розбитого шляху в напрямку села Луко-Телковичі, найімовірніше, реконструюватиме інший підрядник – задля виробничої конкуренції за критеріями «ціна – якість». Кращому підряднику ми дамо можливість працювати й на інших об’єктах.

Скажу, що суворий контроль якості проводиться на всіх етапах будівництва, і розікрасти будматеріали чи халтурно виконати роботи ми не дамо. Зрештою, це й інтерес жителів, щоб усе зберегти.

Уже збудували більше 2 кілометрів дороги зі щебеневим покриттям (до Паски по плану закінчать 2,8 км траси). А всього буде капітально відремонтовано більше 18 кілометрів, у тому числі частину – з асфальтовим покриттям.

– Тобто розвиток зеленого туризму – не єдиний мотив ваших інвестицій?

– Звичайно ж, ні. Я насамперед бізнесмен, і вмію заробляти кошти. От, наприклад, торфобрикетний завод у Луко – це ж місцеве паливо, прекрасна альтернатива дорогому російському газу! В районі насправді є маса прибуткових проектів, реалізація яких дозволить району жити за рахунок власних надходжень, а не випрохувати субвенції в держави. Це і надра  та переробка корисних копалин (торф, туфи, базальт, мідь, кібреліти), це і бурштин, і переробка дарів лісу, і рекреаційний та зелений туризм.

– А міст, який сполучить Володимиреччину і Зарічнянщину? Він теж пов'язаний з вашими бізнесовими інтересами? До речі, хто підрядник?

– До мене звернулися жителі навколишніх сіл і я пообіцяв їм його збудувати. І навіть програвши на виборах, я вважаю, що обіцянку треба виконувати – хоча б заради того, щоб зробити добру справу. Цій справі люди раді – то й мені радісно її робити. Будують мости (їх буде 2 загальною вартістю понад 500 тисяч гривень) військові мостовики з Дубного, безкоштовно, до речі, ми лише техніку доставили. За всі роботи уже сплачено податки.

 
 
 

 

Це не перша моя і не остання інвестиція в район. Тож хочу запропонувати місцевим бізнесменам перейняти інвестиційну естафету на зразок американської («АйсБукет Челендж» – ред.) щоб працювати не тільки для себе, а й для громади. Сам Янукович показав «хороший» приклад – не поступати так, як він поступив – накраденим щасливий не будеш. Скільки б ти не заробляв, усіх грошей не заробиш. Тому треба більше робити таких добрих справ і перед Богом, і перед законом, а найперше – перед людьми.

 

 На фоні негативних новин в Україні світлою звісткою виглядає уже навіть не просто меценатство, а справжні інвестиції Віктора Мялика. Це і створення нових робочих місць, і податки, а головне – обіцяні переміни на краще вже сьогодні, тільки не від політиків, а від патріотів-земляків – як от Віктор Ничипорович. Він пообіцяв зробити якусь важливу і добру справу у кожному селі району. Він біля 3 мільйонів гривень пожертвував на потреби армії, а список його добрих справ, кажуть, уже займає повністю списаний зошит. Але найголовніше, що він і хороший бізнесмен, і справжній патріот своєї малої Батьківщини.

Хочеться вірити, що інвестиційну естафету Віктора М’ялика таки підхоплять інші наші земляки-бізнесмени, і вкладатимуть зароблені кошти у розвиток рідного краю. Досить уже порожніх гасел і обіцянок – пора працювати самим. Європа нам не зробить «європу» у нашім домі, поки ми не зробимо цього власноруч.

 

Сергій СКІБЧИК.

Фото та відео автора

 

Коментарі   

 
+24 # Гість 01.04.2015, 16:43
Молодець! Беріть приклад "царькі" местного разлива і депутати балаболи
Відповісти
 
 
+15 # 8888 01.04.2015, 21:45
Молодець!що тут скажеш?? :-)
Відповісти
 
 
+34 # 8888 01.04.2015, 21:51
хотів би щоб естафету Айс бускетс Челендж прийняв пан Безушко,який до речі з тих країв,Бортник,Д іжурко :-)
Відповісти
 
 
+50 # Гість 01.04.2015, 22:19
Парадоксально, М"ялик програв вибори і активізувався, а Яніцький виграв і потух!
Відповісти
 
 
+19 # Siegfried 02.04.2015, 09:14
Можна сказати: Працює на перспективу. Вкладає ресурси на майбутній результат.
Це вам не пачка гречки в пакеті з агітаційною макулатурою.
Хтось вже сміявся, що він вчився посередньо... То тіштеся своїми червоними дипломами...
Відповісти
 
 
+15 # Гість 02.04.2015, 09:48
ще велике питання як яніцький вийграв ті вибори... але то вже таке якщо громада це проковтнула то будемо вважати, що "виграв"
Відповісти
 
 
+31 # Гість 02.04.2015, 10:42
громада продовжує все "ковтати"....за втра на представлення нового голови адміністрації запрошують тільки керівників установ...а громаду селища чому не звуть??? громада - "ковтає"... :sad: :cry: :sad:
Відповісти
 
 
-14 # Гість 02.04.2015, 16:16
А тому що представлення буде у малому залі РДА. А там місця малувато.
Відповісти
 
 
+19 # Гість 02.04.2015, 18:43
А що на площі слабо?? Зараз не люта зима -25. Хай прості люди побачать хоча б того голову, а то буде як у Костополі.....
Відповісти
 
 
-1 # Гість 02.04.2015, 16:18
Бо хоче виграти...
Відповісти
 
 
+10 # Siegfried 02.04.2015, 01:07
Настирливий земляк. Вміє вести справу. Таки доб'ється свого. Молодець!
Відповісти
 
 
+11 # Гість 02.04.2015, 09:51
Дай БОГ щоб добився!!!!! І нам легше та комфортніше жити буде.
Відповісти
 
 
+19 # Гість 02.04.2015, 09:14
Щоб робити добрі справи, не обов'язково бути депутатом.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 02.04.2015, 10:29
Згоден!!!!! І вченні звання теж нідочого!!!!
Відповісти
 
 
+16 # Гість 02.04.2015, 09:25
М"ялик справді виявився порядною людиною, а головне господарь свого слова....
На наступних виборах буду голосувати за нього двома руками. Цікаво пбачити тепер реакцію Яніцького, сам нічого неробить, хоч би тільки незаважав М"ялику.
Віктор ми з тобою..... Вперед .....
Відповісти
 
 
+14 # ОльгаОльга 02.04.2015, 12:58
Хоча б якийсь позитив. Це неабияк полегшить життя жителям північних сіл.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 03.04.2015, 10:08
Читаю коментарі про Віктора Мялика і приємно від того, що в наш час є такі люди, для яких слово сказане ними є обовязковим до виконання будучи депутатом чи ні. Володимирецький район може гордитися від того, що в свій час у них народився такий земляк. Прикро звичайно, що це оцінили не всі виборці 155 округу. А скільки бруду прийшлося пережити!!! І тепер не замовкають, кажуть що готує собі плацдарм для майбутніх виборів. Стала свідком його розмови з одним із кандидатів, що також балотувався по 155 виборчому окрузі, і який так наполегливо відмовляв Мялика зараз нічого не робити і не вкаладати кошти в район, тому що люди не вдячні і до наступних виборів все забудуть і не оцінять. На моє запитання що думаєте з цього приводу? Відповідає: Життя покаже. Дай Бог мені сили виконати зараз те, що обіцяв виборцям. Переживши той бруд майбуть не дуже хочу знову лізти у нього, тому що для мене головне не Верховна Рада, а добрі справи, які житимуть вічно, а людям допомагав і допомагати буду!!!!
Відповісти
 
 
0 # Гість 12.04.2015, 15:15
Срібняки які кинув пахан відробляєш?
Відповісти
 
 
+4 # Гість 03.04.2015, 10:19
До всього сказаного хочу додати, що у нас в Україні Не так багато людей, які нагородженні орденом Святого Миколая Чудотворця, девіз якого "Нести радість людям". Цю високу нагороду 2 березня 2015 року Віктор Мялик отримав із рук самого митрополіта Київського і всієї України. Вітаємо!!!!
Відповісти
 
 
+3 # Гість 06.04.2015, 09:22
Уважно прочитав матеріал.Все непогано.Але там згадується про кіберліти,а що це таке я не знаю,якщо мали на увазі кімберліти,то я так розумію що у нас незабаром почнуть видобувати алмази.То кіберліти.чи кімберліти?Як правильно,бо не маючи належноївищої освіти не можу зрозуміти.
Відповісти
 
 
-3 # xosяin 06.04.2015, 11:26
Гугл вам у поміч -- спитайте самі
Відповісти
 
 
-1 # xosяin 12.04.2015, 20:51
Чому анлайки? У Вікіпедії все написано про алмази -- кожен може почитати і скласти свої висновки. Редіски 8)
Відповісти
 
 
+3 # Гість 06.04.2015, 09:28
Молодець так тримати . :-)
Відповісти
 
 
+4 # Гість 12.04.2015, 12:37
техніка військова задіяна для будівництва мосту і солдати, краса, номера чорні, крази здається :-) військові завжди були і є силою та елітою любої країни. Дане авто у військових використовуєтьс я для споруджування мостів і переправ через річки та інші перешкоди під час ведення бойових дій. Коротше кажучи, хто був в армії, мене зрозуміє :-)
Відповісти
 
 
+1 # xosяin 12.04.2015, 13:16
Що ви маєте на оці? Те, що армія працює персонально на Мялика, якщо ви на це натякаєте? Так який у нього персональний інтерес у Телковичах? Наскільки знаю, це військова частина, де служать солдати строкової служби. Відповідно, новий набір десь треба навчати будувати мости на практиці, а не по підручникам, як у нас це практикують останніми роками. То в Телковичі, до відома, вони приїхати працювати безкоштовно, аби солдати на випадок потреби вміли в бойових умовах ЗВОДИТИ мости, а не вчитися це робити.
Відповісти
 
 
+5 # xosяin 12.04.2015, 13:22
До речі, якась "редіска" (інакше не назвеш) уже підняла шум, мовляв, "невідома особа з невідомою метою будує невідому споруду" і просить припинити незаконне будівництво.
Шановні жителі Телкович!
Вам цей міст не коштуватиме ні копійки, а от користі принесе багато. То невже варто ставити палиці в колеса? Чи то вже заздрісники активізувалися?
Бо тут мова вже не про Мялика, а про величезну українську ЖАБУ...
Відповісти
 
 
0 # Гість 12.04.2015, 14:34
Буває тільки сир безкоштовним на смітнику.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 12.04.2015, 15:47
Правильно, все повинно бути по закону,і мости повинні будуватися по законах мостобудування. Взявся за гуж, не кажи що не дюж.Міст така споруда що може обвалитися із наслідками,тоді шукай крайнього.А тепео за "редіску".Але ж і Ви шановний в цьому житті не фрей-фея. :P
Відповісти
 
 
+1 # Гість 12.04.2015, 14:36
Кажеш який у Мялика персональний інтерес? А то ти і не знаєш.
Відповісти
 
 
+8 # xosяin 12.04.2015, 20:49
На 99 відсотків ціль -- вибори (хоча вони ще не скоро). Але навіть якщо і так, то цей уже щось тут, в глибинці, робить. Хто з депутатів минулих і нинішніх скликань зробив більше за свою каденцію?
Стосовно "редіски" і будівництва мостів. До чого тут фея? Ясно, що інвестиції завжди мають на меті повернення вкладених коштів у кількаразовому еквіваленті. Але ж ці інвестиції йдуть у далеке село вже сьогодні, і користь принесуть людям теж сьогодні, а не через роки (коли інвестор окупить затрати).
То краще взагалі нічого не робити? Тоді все буде "по закону". А міст все-таки будують професійні мостобудівники, і ще жоден із збудованих ними в області і районі за останні 10-15 років не впав.
Отже, ви вважаєте, що краще припинити будівництво, бо воно не подобається 1 (!) людині?
Відповісти
 
 
+1 # Siegfried 12.04.2015, 23:41
Долой мости! Дайош поромну переправу!
Відповісти
 
 
+2 # Гість 12.04.2015, 20:48
Дякуємо! Людина, яка дбає про людей :roll:
Відповісти
 
 
+2 # Гість 15.04.2015, 17:49
М"ялик молодець, а ті "бюрократи" кому міст заважає через відсутність папірців і дозволів або не місцеві, або саботажники Яніцького.......
А М"ялик будівельник з досвідом і аби що незбудує :P
Відповісти
 
 
+3 # Гість 18.04.2015, 21:40
ЗарічнЕ а не ЗарічнЯ
ЗарічнЕнщина а не ЗарічнЯнщина
ЖурналістНя ЗаболотНянська. ..
Відповісти
 
 
+1 # Гість 20.04.2015, 16:01
І ще.не ОзІрці, а ОзЕрці.Але можливо автор матеріалу зберіг той оригіальний стиль мови воронківців,тод і все правильно.
Відповісти
 
 
-1 # Гість 26.05.2015, 20:21
Доброго вечора усім підписувачам!!! Всю інформацію з приводу Віктора М'ялика уважно прослідковувала ...Думки, признаюся чесно, були різноманітні... До тих пір ,поки особисто із цією людиною не поспілкувалася. ..Можна писати про нього різне: нереалізовані задуми депутатства, амбіції, порядність, всебічна просто допомога...Та коли до нього звернулася, то зрозуміла -ЛЮДИНА СЛОВА!!! Щирі слова вдячності , Вам , Вікторе !!! Від колективу КАНОНИЦЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ!!!За ВАШІ БЛАГОРОДНІ СПРАВИ, БОГ ВАМ ПОВЕРНЕ СТОРИЦЕЮ!!!ПОВІ РИЛИ, ЩО ЦЕ НЕ ПІАР!!! ВІД ІМЕНІ КОЛЕКТИВУ ШКОЛИ Н.САКОВА
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 438 гостей на сайті