Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєВ районі зростає ризик виникнення торф’яних пожеж

В районі зростає ризик виникнення торф’яних пожеж

( 0 Votes )

Небезпека торф’яних пожеж, а також складність їх гасіння полягає в тому, що:

-  залягання торфу може сягати глибини до десяти метрів, а отже, горіння може тривати, не привертаючи до себе уваги, впродовж тривалого часу;

-  зміни температурних режимів не впливають на процес горіння, як і атмосферні опади;

-  торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру;

-  торф’яні пожежі небезпечні раптовими проривами вогню з-під землі;

-  температура в товщі торфу, охопленого пожежею, іноді перевищує тисячу градусів за Цельсієм;

-  вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи навіть промочити поверхню торфу;

-  для ліквідації торф’яної пожежі необхідно дуже багато води, в орієнтовному співвідношенні 1х10;

-  у процесі вигорання торфу під землею утворюються пустоти і провали, що становлять значну небезпеку для людей і домашньої худоби.

У зв’язку з встановленням на території краю сухої спекотної погоди, на Володимиреччині наразі в зоні ризику перебувають торфополя на території Озерської, Новаківської, Кідрівської, Довговільської, Жовкинівської, Красносільської, Великожолудської та інших сільських рад району. Жителі деяких сіл з минулих років пам’ятають прикрий досвід гасіння торф’яних пожеж, а на території деяких сільських рад вже цьогоріч мали місце загоряння торфу на полях. На щастя їх було ліквідовано на ранніх стадіях виникнення, коли пожежа не встигла охопити значну площу, а поруч в природних водоймах наразі достатньо води для пожежогасіння.


Проте, враховуючи досвід попередніх років та прогнози Укргідрометцентру про посушливе літо, у високій мірі ймовірності рівень води у водоймах впаде до мінімуму, а більшість малих водойм взагалі пересохне. Тому вже зараз працівники ДСНС закликають голів сільських рад подбати про підтримку рівня води в меліоративних каналах, шляхом створення загат, щоб на максимальний період часу створити запас води для гасіння імовірних загорянь торфу. Для вчасного ж виявлення таких пожеж потрібно організовувати щоденний огляд торфополів, де є висока ймовірність загорянь торфу, та негайно здійснювати силами громади заходи щодо гасіння даних осередків пожеж поки вони не набули загрозливих масштабів. З населенням на протязі усього пожежонебехпечного періоду потрібно проводити роз’яснювальну роботу щодо обов’язковості дотримання правил пожежної безпеки в природних екосистемах та наголошувати на небезпеці спалювання сухої трави та сміття на територіях торфополів, або поблизу них, адже саме вони в більшості випадків стають причиною займання.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що порушуючи правила пожежної безпеки при перебуванні в природних екосистемах ви можете спровокувати пожежу на торфополі чи відкритій місцевості. А якщо, у той час, коли пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС будуть змушені гасити торф’яні пожежі, чи суху траву і в когось загориться будинок на іншому кінці району, чи об’єкт з масовим перебуванням людей? Чи не варто задуматися над цим?

Пам’ятайте: тільки свідома поведінка і суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути виникнення надзвичайних ситуацій та подій.

А. Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Коментарі   

 
+9 # Гість 06.06.2018, 18:48
Потрібно взагалі через зміну клімату загатити меліоративні канали і створити якомога більший рівень грунтових вод, це сприятиме не тільки запасам води для пожежогасіння а і для урожаю, який через посушливі літа опиняється під загрозою
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 161 гостей на сайті