Авторизація

HomeНовиниОфіційноЯк голосувати поза місцем офіційної реєстрації? Покрокова інструкція

Як голосувати поза місцем офіційної реєстрації? Покрокова інструкція

( 1 Vote )

У ст. 35-1 ЗУ «Про вибори Президента України» міститься відсилочна норма до ч. 3 ст. 7 ЗУ «Про Державний реєстр виборців» та до постанови ЦВК № 893 від 13.09.2012 року, які встановлюють порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

1. Виборець за місцем перебування у день виборів або за виборчою адресою подає заяву відділу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування - тобто до 25 березня включно.

2. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності). До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси( наприклад довідку з навчання, місця роботи, про право власності або оренду житла, документи про робоче відрядження). У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

3. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АРК та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

4. Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

5. Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, керівник органу ведення Реєстру видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця

6. Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення, яке діє  одноразово.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі ведення Державного реєстру виборців Володимирецької РДА. Контактний телефон (03634) 2-55-57.

Перевірити свою наявність у Державному реєстрі виборців можна в особистому кабінеті виборців на сайті Сервіси Державного реєстру виборців https://www.drv.gov.ua.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 84 гостей на сайті