Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВідвідини ветеранів та сюрприз від волонтерки (+фото, відео)

Відвідини ветеранів та сюрприз від волонтерки (+фото, відео)

( 2 Votes )

У День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, коли вже від’їхали учасники мотоестафети, за власним маршрутом трьома автомобілями з синьо-жовтими та червоно-чорними стягами виїхали й члени Ветеранської спілки учасників АТО і захисників Вітчизни Володимиреччини.

Готувались до такого виїзду заздалегідь: взяли списки учасників бойових дій Другої світової війни та інвалідів війни, приготували невеликі продуктові пакети та домовились  зустрітися у визначений час.

Так від одного населеного пункту до іншого заїздили за адресами стареньких, вітали з Днем перемоги, обіймали, пожимали руки, дякували за звитягу та бажали доброго здоров’я. Аби не блукати вуличками, просили допомоги в очільників сіл та селищ, тож ті чи розповідали, куди їхати, чи навіть відряджали провідника.

Не забули атовці і про свою незмінну помічницю, бабусю-волонтерку з Довговолі Наталію Гошту. А вона немов і чекала дорогих гостей: вийшла до хлопців із домашнім хлібом на рушнику, таким чином влаштувавши для атовців сюрприз.

Згодом усі разом обмінялися щирими вітаннями з нагоди Дня перемоги.

- Поздоровляю вас, із святом моїм і вашим! – з такими словами стріла Наталія Гошта хлопців. – Та кажу ше: дивітеса, уже й моє свято святкуймо, а дивімса там, де хлопци стоят на стражи!

- Дякуємо вам! – то вже Микола Юрах прийняв з рук бабці хлібину на рушнику та передав їй продуктовий набір. Хлопці розчулились таким жестом волонтерки та стояли, із вдячністю усміхаючись.

- І я вам дякую, шо не забуваєте! Та ж кажу, шо дивімса там… Бо пропаде наша країна, як собака в ямі… Як уратувати? Як уратувати? Скажіте…

- Отак, спільними зусиллями, Божими молитвами і, думаю, буде перемога, - втішають бабусю атовці.

-  Молімса всі, з колін не вставаймо! То поздоровляю вас усіх, - бабуся почала пожимати руку кожному, говорячи, що всі вони – сини України.

Далі ж поїхали за визначеним маршрутом, аби не оминути нікого з тих, чиїми силами здобута перемога над нацизмом. Вже літні ветерани дивувались несподіваним гостям, у декого на очах виступали скупі сльози, коли вони бачили так багато ще молодих, а вже теж ветеранів війни сучасної. Бабуся-ветеран у Рафалівці якраз поспішала на зустріч мотоестафети, тож хлопці перепинили її прямо на дорозі, привітали, подякували за звитягу, вона у свою чергу побажала, аби ніхто з них не бачив того, що у свій час бачила вона. Хлопці ж промовчали.

Інші ж ветерани Рафалівки розпитували хлопців у формі, звідки вони та якого роду, декого й упізнаючи з минулорічної зустрічі.

Особливим виявилось вітання ветерана й у Полицях. Атовці якраз потрапили на святковий захід, тож сільський голова з радістю запросив їх та ветерана на сцену. Жителі радісно вітали гостей та свого місцевого ветерана, дехто, розчулившись, тихо плакав. Проводили ж атовців під оплески та козацький марш.

Раділи зустрічі з молодими бійцями АТО та такій особливій увазі ветерани в Антонівці. Тішилися, що в таку дорогу вирушили заради того, щоби привітати зі святом. Так само стрічали гостей і у Володимирці та Каноничах, ще й дискутуючи з бійцями про ситуацію на сході країни та даючи настанови. Між собою ж атовці тихо говорили, що якби в усіх були такі настрої, то перемога б була швидкою…

Вже ввечері на зустріч мотоестафети спілчани принесли із собою отой подарований волонтеркою хліб-коровай на рушнику як символічний подарунок від усіх ветеранів, яких у цей день відвідали. Розділили його разом із іншими короваями. За словами атовців, такі моменти яскраво й чітко дають відповіді на часті питання багатьох  «за що там воювати?». Вони знають: за посмішки дітей, які зі щирістю виконують Гімн України та, дивлячись на кашкети, з наївною безпосередністю запитують: «а ви – генерал?», за стримані емоції тих, хто знає ціну перемоги, за сльози матерів та за перемогу над несправедливістю.

Вікторія Черпак.

 Фото та відео Володимира БОЛЄСТЄВА

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 77 гостей на сайті