Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВідбулася Рада регіонального розвитку (+фото)

Відбулася Рада регіонального розвитку (+фото)

( 0 Votes )

 

Регіональний розвиток Володимиреччини – локальне бачення є, над стратегічним ще треба багато працювати

Починається конкуренція суспільно-корисних проектів

4 грудня у Володимирці пройшла Рада регіонального розвитку – як підсумок здобутків останніх трьох років і як окреслення стратегії розвитку краю на найближчих 3 роки. Участь у ній взяли представники обласної, районної та місцевих влад, освітяни, медики та активісти громад. Говорили багато про позитивні зрушення і майже нічого – про перспективне бачення.

Об'єдання громад – щоб не стало несподіванкою у 2020 році

Доповідачі чимало говорили про децентралізацію. Зокрема, своїм досвідом ділився Геннадій Рожко, заступник голови Миляцької ОТГ Дубровицького району. Як свідчить практика наших сусідів, за три роки гуртом можна дійсно багато чого зробити, чого не зуміє жодна сільська рада поодинці.

Тож об’єднання територіальних громад на Володимиреччині і має стати ключовим не стратегічним, а уже в найближчій перспективі напрямком роботи, зазначив заступник голови Рівненської облдержадімінстрації Ігор Тимошенко. Сільські голови мають вже зараз активізувати об’єднавчі процеси у своїх громадах – щоб створення територіальних громад за перспективним планом не стало для селян прикрою несподіванкою і не спровокувало соціального невдоволення.

Розробку надр, ремонти доріг та реконструкції об'єктів соцсфери продовжуватимуть

Наступною перспективою є розробка надр і видобуток та переробка сонячного каменю бурштину на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю «Центр «Сонячне ремесло». До речі, якраз у цей день «Сонячне ремесло» – єдине в Україні приватне підприємство, яке займається видобутком бурштину на родовищі «Володимирець Східний», – отримало погодження на промислову розробку наступних 60 гектарів. Перші 18 уже технічно рекультивовані.

Виступає директор ТОВ "Центр "Сонячне ремесло" Тетяна Корчова

Звісно, говорилося і про потребу в подальших ремонтах доріг та реконструкції соціальних об’єктів, і про реформи у медицині та в освіті, і про перспективи у культурі та спорті, і про актуальну тему виховання дітей і молоді, про духовність і волонтерський рух – але про це ми вже неодноразово писали, тож повторюватися не будемо. З відповідною тематикою можна ознайомитися на сайті Володимирецької райдержадміністрації.

 

Кадри вирішують все. Але втікають за кордон

Найбільш жваво сприйняли учасники ради регіонального розвитку Володимиреччини неформальний виступ директора Володимирецького профтехучилища Валерія Боровика.

На відміну від інших виступаючих, він говорив про перспективи і розвиток профтехосвіти не з папірця, а своїми словами, розповідав не про цифри, а про рецепти залучення фінансів на потреби закладу. Саме тому сьогодні училище займає впевнені лідируючі позиці в галузі і динамічно розвивається.

Але є й проблема: училище, яке готує сучасних спеціалістів електриків, сантехніків, столярів, будівельників, працює на експорт. Кваліфіковані робітники їдуть у Київ чи за кордон, а не лишаються в районі – бо на їх спеціальності тут немає попиту, а якщо і є, то з мінімальними зарплатами.

Тому було озвучено пропозицію укладати договори на стажування молодих спеціалістів на підприємствах району, зокрема в бюджетній галузі – або ж і взагалі створити господарську структуру при ВПУ, яка надаватиме відповідні профільні послуги саме в районі.

Духовність і патріотичне виховання – головні пріоритети

Ажіотаж викликало і питання надання томосу та створення єдиної помісної української церкви, про що говорив отець Віталій, благочинний Володимирецького району та міста Вараш. Чомусь воно сприймається більше у площині політичній, а не духовній. Хоча фактично це буде акт другої незалежності української держави – адже свідчитиме для всього світу про єднання українців довкола своїх національних пріоритетів.

Хто розробить стратегію позитивних змін?

Однак, на переконання багатьох, стратегічних напрямків розвитку району якраз і не було озвучено. А тут можна і треба вести мову про будівництво сонячних електростанцій на непродуктивних землях, про місцеву переробку бурштину і лісу, про видобуток торфу та впровадження альтеративної енергетики, про власне виробництво енергозберігаючих технологій і мінеральних добрив на сировині місцевих базальтових кар’єрів, про розробку мідних та алмазних рудників, про залучення інвестицій у рослинництво і тваринництво, про розвиток рекреаційного туризму і туристичної інфраструктури, про культурно-мистецькі проекти, які можуть стати інвестиціями в економіку. Тобто у присутніх не склалося чіткої картинки стратегічного бачення владою перспектив розвитку району.

 

Присутні слухали уважно

Утім, на розробку своєї стратегії розвитку Володимиреччина має чи не найбільше часу з усіх районів області – два місяці. Адже обговорення перспективних регіональних програм почали саме з Володимиреччини.

Перед цим 28 листопада відбулося засідання Ради регіонального розвитку Рівненщини. Під час заходу підсумували результати роботи за останні чотири роки, а також визначили стратегію розвитку Рівненщини до 2021 року. На її основі будуть створені районні плани розвитку, які також включатимуть пропозиції місцевих органів самоврядування та громадськості.

А ще раніше, 24 жовтня, відбулося під головуванням Президента України відбудеться засідання Ради регіонального розвитку, на якому визначили ключові пріоритети розвитку держави на найближчі 3 роки.

 


За гроші з бюджету – конкуренція кращих проектів

Очільники сільрад Володимиреччини вже тепер планують громадські слухання з цього приводу, результати яких стануть основою майбутніх засідань Ради регіонального розвитку Володимиреччини.

Утім, для втілення у життя в найближчих три роки усі локальні проекти мають бути обов’язково підкріплені проектно-кошторисними розрахунками.

Грошей держава тепер просто так нікому не дає – для фінансування вибираються кращі із кращих суспільно-корисних проектів, які й отримають фінансування з державного фонду регіонального розвитку.

Сергій СКІБЧИК. Фото автора.

 

Коментарі   

 
+10 # Гіcть 06.12.2018, 21:47
Чомусь воно сприймається більше у площині політичній, а не духовній? Тому, що запросили лише представника далеко не найбільшої конфесії віруючих району, а швидше вибір був зроблений за лояльністю до влади, а значить і до виборів очільника країни. Звідти і заполітизованіс ть. Перед тим варто було провести спільну зустрія представників різних релігійних організацій району та напрацювати спільну думку щодо розвитку поліського регіону. А так було схоже на бла-бла-слава Україні.
Відповісти
 
 
0 # Гіcть 08.12.2018, 14:19
Зараз:
https://volodymyrets.city/read/misto/19771/volodimireckij-rajon-otrimav-novogo-golovu-rda
зовсім недавно...
http://polissya.net/news/oficijno/2396-prokyratyra-zburae-informatsiy-pro-posadovtsiv-jaki-pereshkodzhalu-murnum-aktsiam-ta-organizovyvalu-antumaidan.html
Відповісти
 
 
+2 # Flover 08.12.2018, 22:57
Зайшла за посиланням volodymyrets.ci ty/.../..., а мені відповідає:
Цей сайт не може забезпечити захищене з’єднання
Протокол, який використовує хост volodymyrets.ci ty, не підтримується.
ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH
Сховати докладні дані
Клієнт і сервер підтримують різні версії протоколу SSL або набору шифрів. Зазвичай ця проблема виникає, коли серверу потрібні шифри RC4, які вже не вважаються безпечними.
І що там ці блогери намутили?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 122 гостей на сайті