Авторизація

HomeНовиниВ Районі«Родзинка» Полісся на межі зникнення. Вузькоколійка «Антонівка — Зарічне» може зупинитись назавжди

«Родзинка» Полісся на межі зникнення. Вузькоколійка «Антонівка — Зарічне» може зупинитись назавжди

( 1 Vote )

Вузькоколійка «Антонівка - Зарічне» має всі шанси стати не перлинкою поліського краю, а історією яка зникне. Не зважаючи на те, що вона чи не єдина у світі, що залишилась у первозданному вигляді. Проблемами поліського трамваю переймається кандидат у депутати від 155 виборчого округу Володимир Рашовський.

Матеріал публікується на правах політичної реклами.

Вже понад пів року стоїть питання закриття вузькоколійної залізниці «Антонівка - Зарічне». Все тому, що фінансів на ремонт техніки не вистачає. Деталі ламаються, а сама вона є начебто збитковою. Власником є "Укрзалізниця», втім фінансувати її в повному обсязі підприємство не має бажання.

5 лютого нардепка Ганна Гопко звернулась до Рівнеоблради, аби останні прийняли її на свій баланс і профінасували з обласної казни. Втім, депутати відмовили, адже в області немає по-перше коштів на це, по-друге функцією залізниці є перевезення пасажирів. Органи місцевого самоврядування не мають таких повноважень.

Тим часом була зменшена кількість рейсів за цим маршрутом. Відтак потяг з Антонівки тепер курсує тричі на тиждень:

«Потяг виїздить з Антонівки і їде до Зарічного 4 години. При цьому долає 106 км. Люди їдуть більш-менш комфортно до лікарні, банку та на ринок. Дороги у нас розбиті. Цю відстань автобус долає значно довше і умови в маршрутках значно гірші. Ба вартість квитка дорожча удвічі. До нас їздять туристи, особливо полюбилась вузькоколійка австрійцям. От лише нашій владі нині не до цього», - коментує слюсар локомотивного депо Олександр Мельник.

Варто зазначити, родина Мельників ініцюювала створення музею вузькоколійки спільно з Асоціацією збереження залізниць України. У себе на подвір`ї вони виставили стару техніку, яку скуповують по всьому світу за кошт організації і реставрують. А також постійно залучають туристів.

Врегулювати питання фінансування «родзинки» Полісся можна лише на державному рівні. Сума, необхідна на її ремонт та повну реставрацію, за словами начальника пасажирського сектору Рівненської дирекції пасажирських перевезень Павла Александрука, сягає ста мільйонів гривень.

Поліським районам потрібне потужне лоббі цього питання у Верховній Раді. Саме тому кандидат у нардепи по 155 окрузі від «Слуги Народу» Володимир Рашовський негайно зустрівся з активістами, аби допомогти у збереженні залізниці.

 

 

«Дійсно, закрити можна все, потім розкрасти і здати на металолом. Довести до такого стану стара влада може легко, як і скинути з себе відповідальність. У всіх цивілізованих країнах будь які родзиночки намагаються рятувати, аби залучати туристів, розвивати край, культурний потенціал. Ну, але не з нашою владою. Я вже ініціюю звернення до ПАТ «Укрзалізниця» і після зміни влади буду всіми силами вибити фінансування на цей об'єкт. Додам, він може перевозити не лише пасажирів, але і вантаж. Ви уявіть який це потенціал для цього регіону», - коментує Володимир Рашовський.

Якщо це питання не зрушити з місця, на жаль, вузькоколійка дійсно має усі шанси потрапити на металобрухт. Разом зі своєю цікавенною історією, та спогадами тисяч людей про неймовірні подорожі мальовничим Поліссям.

 

Коментарі   

 
0 # Гість 06.07.2019, 16:10
Рашовський а чого ти вдепо не зайшов не поговорив з робітниками що ремонтують кукушку!страшно ?
Відповісти
 
 
+6 # Гість 06.07.2019, 22:14
Чому йому має бути страшно, він якимось чином завинив перед робітниками, що ремонтують кукушку?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 107 гостей на сайті