Авторизація

Кидайте піч, поспішайте на Січ! (+фото)

( 2 Votes )

 

Будучи в свій час щирим прихильником Віктора Ющенка, за роки після першого Майдану тисячі разів чув докори зі сторони співрозмовників про бездіяльність та безпринципність сонцесяйного кумира і впевненість в тому, що українців найсмачнішим калачем не заманиш на Майдан.

Вивчаючи історію свого і сусідніх народів, я запевняв, що енергія минулого Майдану не пропаде марно, залишиться у свідомості і підсвідомості народу і вибухне іще не раз, якщо виникне потреба. Час показав, що мій оптимізм мав під собою підґрунтя. Боротьба за сквер, де олігарх вирішив звести супермаркет, блокування дороги з вимогою її ремонту, всеукраїнський сплеск співчуття до дівчини, яку зґвалтували і намагалися спалити, розгром міліцейського відділку у Врадіївці – це логічний відгук першого Майдану, реакція людей, які відчули свою гідність і потроху втрачають страх перед владою.

Звіряче побиття молоді на Майдані, яке мало на меті теперішньої влади посіяти жах у серцях громадян України і змусити їх до покори, призвело до зворотної реакції – в серцях людей ожив козацький дух. Український народ не дозволив бити себе, як худобу: повстав Київ, а за ним – Україна. Заклики до вступу в Євросоюз, які лунали з вуст позапартійної молоді, змінилися на заклики  до відставки Уряду та чиновників, які віддали наказ бити людей. Майдан політизувався, набув яскравого політичного забарвлення. Холод, відсутність мінімального комфорту, реальна можливість захворіти, або бути скаліченим під час сутичок з «беркутнею» не спиняє завзяття нинішніх козаків і козачок, а київський Майдан із своїми валами, прапорами, казанами перетворився на сучасну козацьку Січ.

 Ті, хто лежить на теплих диванах під грубками, думають: «а що може принести ця завзята  боротьба, і хто з неї вийде переможцем?» Відповідь на це складне питання неоднозначна і багатовекторна.

Перше: будь-яка влада в Україні після цих подій десять разів подумає, перш ніж дати команду на побиття людей.

 Друге: Майдан – це  місце виявлення яскравих особистостей, кузня різноманітних громадських організацій – основи будь-якого демократичного суспільства.

Третє: є надія, що жорсткі жорна політичної боротьби приведуть чільну трійцю опозиційних політиків до думки, що на майбутніх строкових чи дострокових президентських виборах в першому турі вони виставлять єдиного кандидата. Згубна думка йти на вибори втрьох, як до цього планувалось, надіюсь, погасне. Зробити цей нерозумний крок, треба сподіватись, не дозволять  піт, кров, фізичні і душевні муки тих, з ким вони разом стоять на Майдані.

Четверте: для діючого Президента Майдан, як не дивно, теж зіграв позитивну роль в процесі перемовин з Росією.

Хто переможе? Звільнення заарештованих, заведення карних справ на високопосадовців хоч і не найвищого штибу, прийняття закону, яким забороняється переслідування учасників Майдану – це вже перемога. Зміна політичного устрою із президентського на парламентсько-президентський, відставка уряду, покарання винних у звірячому побитті беззахисних громадян – те, за що ще потрібно поборотись.

Чому в останній момент підписання угоди з Євросоюзом зірвалося? Не будучи прихильником нинішнього Президента і його команди, весь цей час, коли поспіхом велася підготовча робота і влада демонструвала готовність до вступу в Європу, мучився одною думкою. Як злодійкувата, безсовісна і лінива державна машина буде впроваджувати в життя засадничі європейські цінності? Яким чином будуватиме некорумповану економіку, здійснюватиме безумовне виконання законів і рівність всіх перед ним, створюватиме неупереджений і чесний суд, проявлятиме трепетне ставлення до екології, демонструватиме повагу до людської особистості на місцях (і так далі)?

Не знаю, як хто, а я не вірю, що нинішнім державним посадовцям це під силу. Виходить на те, що демонстративне стремління в Європу було не що інше, як гра хитрого Віті, який хоче добитися прихильності любимого Вови, і для цього що є сил заграє з Євою, змушуючи Вову звернути на себе увагу. Вступати в Європу якщо і будем, то після виборів і з новим Президентом, який з командою однодумців зуміє провести потрібні перетворення. Так у свій час це зумів зробити грузинський Президент Саакашвілі зі своєю наскрізь корумпованою країною за дев’ять років  правління.

Ще одне: хтось із політиків ХV – ХVI століття сказав про українців як про націю, яка багато чого здобувала мечем, а потім втрачала завойоване, не вміючи рутинною працею закріпити те, що було здобуто в бою. Роки після першого Майдану підтвердили ці сумні спостереження. Не хотілося б після другого Майдану, який рано чи пізно закінчиться, наступити на ті самі граблі.

І останнє. Пам’ятається, як  перший Майдан і жителі Володимиреччини жили одним духом, надіями і сподіваннями. Внаслідок проведення активної агітаційної роботи в штаб УНП невпинним потоком надходили грошові пожертви, продукти харчування, теплі речі, формувалися і відправлялися у Київ загони добровольців. Було б добре, якби всі місцеві опозиційні політики, що на минулих виборах демонстрували палку любов до неньки України, подали один одному руки, продемонстрували активність і жертовність, довівши реальними діями, що і в нас, поліщуків, порох в порохівницях не відсирів.

Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 
Євромайдан 2013
 

Петро Кладюк,

депутат Володимирецької районної ради, член фракції УНП, с. Довговоля.

PS. Коли стаття була здана в редакцію, дізнався, що провідні патріотичні сили, які мають фракції у районній раді, об’єднались, створили координаційну раду та вже виставили палатку у Володимирці на майдані Єдності (біля будинку культури) і проводять спільні акції по підтримці Євромайдану. Хто небайдужий, може звертатися.

фото Дмитра ТАРАСЮКА

 

Коментарі   

 
+1 # Гість 25.12.2013, 19:40
1.Кладюк наш Президенти!
2.Грошей не дам!
Відповісти
 
 
+1 # Гість 26.12.2013, 11:54
Хочу грошей пару тисяч підкинути , куди нести???
Відповісти
 
 
0 # Гість 26.12.2013, 13:06
До кінця дочитали статтю?

...виставили палатку у Володимирці на майдані Єдності (біля будинку культури) і проводять спільні акції по підтримці Євромайдану. Хто небайдужий, може звертатися.

Мабуть туди можна принести.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 26.12.2013, 16:45
Не вже хтось буде нести гроші, подивіться навколо скільки хворих які потребують допомоги ,а підтримувати полуумних які влаштували безлад в Столиці- це верх безглуздя!!!Виб ачте я називатиму речі своїми іменами так засрати головну площу країни можуть тільки справжні патріоти, які повідрощували чуби і вуса( уявляють себе козаками)ГОРЛАН ЯТЬ ПАТРІОТИЧНІ ЛОЗУНГИ І ПІСНІ , А САМІ ГАДЯТЬ ТАМ ДЕ СПЛЯТЬ І ЇДЯТЬ...ВИБАЧТЕ ЗА СУМБУР, АЛЕ НАБОЛІЛО ДИВИТИСЬ КОЛИ ЛЮДИ ПРАЦЮЮТЬ ЦЯ [ЦЕНЗУРА]ТА СТОЇТЬ НА МАЙДАНАХ І ВИМАГАЄ КРАЩОГО ЖИТТЯ.Працюйте люди добрі, ніякий дядько з Європи Вам не наведе порядок поки Ви самі не будете наводити його, перш за все в своїх головах...
Відповісти
 
 
+2 # Гість 27.12.2013, 10:23
Підтрпимую Вас! Приємно почути тверезу думку.Але скажіть для чого нас обманювати.Зокр ема вчора ніякоі палатки у Володимирці не бачив ні в день,ні в ночі,ніяких акцій по підтримці майдану також не відчув і ніякі фракціі в районній раді не обєднувалися, це точно (ніхто з автором і йому подібними не буде єднатися).Вже один раз обхезалися - хватить.Тепер відмивайтеся.Те пер по фотографіях які розміщені.Русла на вже звідти втекла як прийшлося до діла,а Кличко відвіз сім"ю в Америку. Дядьків з чубами і вусами схвалюю,це іх робоче місце і зарорбляють вони за нас двох там вдвічі більше,а студентів в першому ряду просто шкода.А сухий порох можна запхати собі в дупу і підпалити в Новорічний вечір.
Відповісти
 
 
+3 # Lavr 26.12.2013, 19:02
Всіх гостей, мабуть, потрібно пронумерувати - Гість №1, Гість №2, №3 і т. д. Тоді легше буде вести обговорення.
Відповісти
 
 
+2 # Гість 27.12.2013, 09:56
Lavr,меня то Ви знаете,у нас всегда интересная дискусия.Оставт е меня без номера,ну в крайнем случае можете нарисовать мне мишень на спине, чтобы отличить меня от других.
Відповісти
 
 
+6 # Lavr 27.12.2013, 10:55
Добре, Вас можна залишити без номера - Гість "Зеро".
Відповісти
 
 
-1 # Гість 27.12.2013, 11:01
Ну-ну,посмотрим кто из нас пустое место,время покажет.
Відповісти
 
 
0 # Гість 31.12.2013, 18:15
Lavr! Сердечно поздравляю Вас с наступающим Новым годом!От всего сердца желаю Вам крепкого здоровя,успехов в личной жызни!Пусть у Вас будет все хорошо!В наступающем году желаю успехов в труде и спорте на благо нашей любимой Родины!
Відповісти
 
 
+2 # Гість 28.12.2013, 11:20
Ну, что сказать по поводу Майдана… Ругаться матом как бы и устал… Там, миром всем забытая, Руслана Яйцо вновь популярности снесла…
Там брызгает слюной вовсю Арсений, В Европу прорубить пытаясь лаз… Там Тягнибок, как кобелёк весенний, Впадает в свой оуновский экстаз…
Там бывший гений мирового бокса Несет какой-то несуразный бред… Его пугает русская березка И щи в тюрьме москальской на обед… Все эти политические твари Опять согнали на Майдан народ… Все как всегда — “Подохни пролетарий, Но нам в Европу проложи проход!!! Сопротивляйся “Беркуту”!!! Не бойся!!! Нас Путину ни в жизнь не запугать!!!” Какая героическая осень, Но что-то больше хочется блевать… Тошнит от одурманенных подростков, Которые открыли жадно рты… “В Евросоюзе так легко и просто!!! Дерьмо там даже пахнет как цветы!!!” Им музыку включили — они пляшут… Европы хитрой новые рабы… Там место есть для нас, но на параше… Там не мозги нужны им, а горбы…
Відповісти
 
 
0 # Siegfried 28.12.2013, 21:48
Молодец! Талантливо! Какой стих, какой слог! Особенно понравилось: "ХОЧЕТСЯ БЛЕВАТЬ, и про ПАРАШУ" Это надо обязательно изучать по школьной программе.
Да Вы, батенька, переплюнули самого Маяковскага, а Есенину даже и не снилось. Даже Пушкин, Лермонтов и Жуковский Вам позавидовали бы.
Відповісти
 
 
+4 # Lavr 29.12.2013, 11:32
Подпольный обком действует! Пока только глаголом и желчью.
Відповісти
 
 
+1 # Siegfried 29.12.2013, 16:17
:D :lol: ;-)
Відповісти
 
 
-2 # Гість 30.12.2013, 11:19
Lavr,это не мой опус.Кто-то под меня шарит.Он не из нашего подпольного обкома,скорее это из сельской партячейки демократию серезно восприняли.Разб ерусь.И вправду всех нужно пронумеровать.Н о согласись,прави льно пишет! И про Руслану,и про остальных.
Відповісти
 
 
+1 # Varia 31.12.2013, 12:39
Ще на початку був ажіотаж. Зараз якась зневіра. Якби майдан не підтримувався час від час шокуючими подіями та акціями вже б напевно все згасло.
рекорд із кількості людей, які заспівають гімн (чим більше прийде, звичайно краще потім можна сказати, що було нас декілька мільйонів), всеукраїнський страйк (після свят, давайтке нарешті зупинено економіку:)) ), "солідарність проти терору" ( якось асоціюється із подіями у Польщі, тільки результат відмінний), смолоскипна хода на честь Бандери (ну, що тут скажеш), повернення до Конституції 2004 року (хоча вона себе не виправдала, чи можливо посади були не за тими людьми)
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 46 гостей на сайті