HomeСпортМотоболІІ Міжнародний турнір пам’яті Василя Коростеля відбувся у Володимирці (+фото, відео)

ІІ Міжнародний турнір пам’яті Василя Коростеля відбувся у Володимирці (+фото, відео)

( 0 Votes )

Через сім років після І-го Міжнародного турніру, у Володимирці відбувся ІІ-й Міжнародний турнір пам’яті Василя Коростеля. Легенда українського та білоруського мотоболу Василь Йосипович Коростель пішов від нас майже 10 років тому назад.

Його великі заслуги та перемоги у мотоболі живуть і зараз, особливо у сусідній Білорусі, де у місті Пінськ ось уже понад 36 років діє сучасний спортивно-технічний комплекс разом з мототреком, що був збудований завдяки прямій участі нашого славного земляка.

Цього року до Володимирця приїхали 2 білоруські команди з Пінська – „Юність” та „Автомобіліст”; Україну представляла молода команда „Поділля-Мотор” (Кам’янець-Подільський). Для цього довелося їхати на перемовини до Білорусі. У випадку відмови пінчан запасним варіантом був Мінськ, де є дві команди-учасниці, які виступають в спільному білорусько-литовському чемпіонаті.

До речі, якби Володимирець мав власну мотобольний клуб, він теж міг би виступати у цьому чемпіонаті.

Утім, перемовини завершилися успішно дякуючи директору спорткомплексу у місті Пінськ (де й базуються мотобольні клуби) із прізвищем Українець, який виступив гарантом що місцеві клуби виступлять на турнірі у Володимирці .

 

Крім головного організатора турніру – кандидата в народні депутати України від політичної партії „Слуга народу” Володимира Рашовського, ці матчі не відбулися б без його натхненника та ідеолога, ветерана володимирецького мотоболу, гравця володимирецьких команд „Зоря” і „Ситал” Василя Ростиславовича Блищика, котрий живе мотоспортом щодня. Саме спортивно-технічний клуб «Полісся» із Володимирця й став співорганізатором турніру з мотоболу пам’яті Василя Коростеля. Також йому допомагає журналіст, громадський діяч та активіст Сергій Скібчик – ще одна небайдужа до цього мужнього виду мотоспорту людина на володимирецьких теренах. Всі мотобольні зустрічі, що відбулися у Володимирці упродовж останніх 10 років, та єдиний матч у Дубровиці 7 років назад, стали можливими завдяки старанням цих людей.

 

Крім мотоболу, у Володимирці відбулися показові виступи мотогонщиків у змаганнях з флет-треку. У них прийняли участь спортсмени з Рівного – Сергій Войтюк №352 та Олексій Шпінда № 191, а також вихованці комунального позашкільного навчального закладу „Рафалівський центр дитячої та юнацької творчості” – 10-річний Данило Блищик № 703, 12-річний Андрій Бедик № 777, 16-річний Владислав Чугай № 77 та 17-річний Павло Бортник № 555.

Наші діти готувалися до змагань цілу ніч напередодні змагань, перебираючи стару техніку, як от мотоцикл «Чізет» 1978 року, або не набагато молодші «Мінськи». Висловлюємо подяку батькам дітей за сприяння підготовки техніки до змагань. На зауваження деяких «вболівальників», які називали мотоцикли дітей металобрухтом, закликаємо критиків посприяти в придбанні нової техніки, такої як, наприклад, мотоцикл KTM Олексія Шпінди 2018 року випуску вартістю майже 9 тисяч євро.

За регламентом матчі відбулися у такій послідовності: першими зіграли кам’янець-подільські мотоболісти з „Юністю”, потім було білоруське дербі. І на завершення „Автомобіліст” (Пінськ) зіграв з „Поділлям-Мотор” (Кам’янець-Подільський). У перервах між матчами по два заїзди провели мотогонщики: двоє юнаків у класі 50 см3 та четверо спортсменів – серед дорослих.

Під час відкриття турніру організатори привітали з Днем народження Антона Власовця – легендарного мотоболіста, чемпіона Європи 2004 року, восьмиразового срібного та семиразового бронзового призера чемпіонатів Європи, найкращого бомбардира чемпіонатів Європи за всю історію (на рахунку 316 забитих м’ячів), 23-разового чемпіона Білорусі, 16-разового володаря Кубка Білорусі, 5-разового чемпіона України та чотириразового володаря Кубка України з мотоболу, який 19 липня 2019 року відзначив 52 роки. 

Антону Федоровичу подарували торт, цінний приз і побажали спортивного довголіття! (на фото праворуч)

Висловлюємо щиру подяку приватним підприємцям Сергію Аврамишину, Віктору Ямпольському та Василю Трохимчуку які сприяли у вирішенні питань з матеріально-технічного забезпечення під час підготовки до турніру та його проведенню.

Надіємося, що турнір вдався та сподобався всім його учасникам – спортсменам, глядачам та всім небайдужим до мотоболу! 

Давайте підтримаємо цей вид мотоспорту всі разом, він заслужив цього, адже тут розпочинався так давно мотобол у нашій області. Це буде найкращою даниною пам'яті нашому славному земляку, засновнику мотоболу у Рівненській області та у білоруському Пінську – Василю Йосиповичу Коростелю...

 

Ігор Соколовський (Рівне),

Василь Блищик (Володимирець),

Фото Людмили Босик (Володимирець)

Відеомонтаж Тарас Паньковець (Володимирець)
 

 

Склади команд:

 

„Юність” (Пінськ, Бєларусь):

№ 2 Артем Власовець (капітан), мс

№ 3 В’ячеслав Кірсанов, мс

№ 6 Богдан Завадовський, 1 р.

№ 8 Микола Самуйлік, мс

№ 1 Ярослав Кравчук (воротар), 1 р.

Керівник команди: Володимир Ковалевич.

 

„Автомобіліст” (Пінськ, Бєларусь):

№ 3 Антон Власовець, змс

№ 4 Микола Бойко (капітан), мсмк

№ 10 Олександр Климовець, мс

№ 1 Олександр Калютич (воротар), мсмк

Керівник команди: Антон Власовець.

 

„Поділля-Мотор” (Кам’янець-Подільський, Україна):

№ 1 Станіслав Руссу (воротар)

№ 3 Владислав Мудрик

№ 7 В’ячеслав Янішен

№ 8 Олексій Пастух

№ 9 Денис Новаковський

№ 10 Дмитро Дмитриченко

№ 12 Ярослав Кравчук (воротар)

Керівник команди: Павло Відлацький.

 

Судді:

Володимир Ковалевич, мсмк (Пінськ, Білорусь)

Володимир Бразовський, мсмк (Пінськ, Білорусь)

 

 

Результати матчів мотобольного турніру:

 

„Юність” (Пінськ) – „Поділля-Мотор” (Кам’янець-Подільський) 3:0.

„Автомобіліст” (Пінськ) – „Юність” (Пінськ) 7:2.

„Поділля-Мотор” (Кам’янець-Подільський) – „Автомобіліст” (Пінськ) 3:5

Загальну перемогу здобула команда „Автомобіліст” (Пінськ, Білорусь).

 

У вас недостатньо прав для коментування.