Авторизація

Вшануймо повитух

( 0 Votes )


Живе у нас давня традиція. Кожного року 8 січня святкуються «Бабині каші». Малі і старші діти в цей день носять своїм бабцям-повитухам гостинці і обов’язково кашу-кутю. Мінялися часи, а в пам’яті кожного лишилася своя бабця-повитуха, та, що першою прийняла нас у цей світ. Сьогодні її роль взяли на себе акушерки, яких у нас в районі нараховується до сотні. Втім, кожен випускник медичного училища в екстремальних умовах може прийняти пологи.

  Та з покоління в покоління переходить пам’ять про тих, хто рятував породіллю, хто утверджував життя. У райцентрівському Свято-Успенському храмі є золота ікона Божої матері, перед якою молиться вже сьоме покоління володимирчан. Ікона куплена акушеркою Анастасією з роду Тюсків, дружиною російського генерала, що мав осаду у Володимирці. Материну справу продовжила її донька (баба Потапиха), по чоловікові Тюска.

 Завдяки старанням ще польської лікарки Агрипини Касянівни Чугай, що жила на Кутущині у Володимирці (нині вулиця Шевченка), на світ з’явилося не одне покоління людей. Бо подарувала бабця Рипа щастя материнства сотням жінок Рівненщини і Волині.

 У цей день вшановуємо пам’ять акушерок Галини Кузьмівни Залавської-Гузей, Антоніни Терентіївни Король, Клавдії Герасимівни Рак, Галини Василівни Куц, Леонтіни Миколаївни Мирончук, Тетяни Пилипівни Майдан з Більської Волі та Марії Андріївни Кудрик з Рафалівки.

 “Бабина каша” стане на стіл і у володимирчанок Ніни Пилипівни Юрчук-Вольвач, Олени Романівни Пасько та Тамари Романівни Курач. На робочому місці стрінуть свято повитухи Неля Євгенівна Столярук, Ольга Михайлівна Головенко, Людмила Василівна Ревта, Тетяна Миколаївна Гудзь, Тамара Степанівна Мосійчук, Ліля Іванівна Царук, Юля Валеріївна Білик, Тетяна Ульянівна Росошик, Надія Іванівна Івашина та їх молоді колеги з райцентрівського роддому.

 А скільки діток прийняли руки рафалівських акушерок Нонни Григорівни Тареєвої, Олександри Михайлівни Губенко-Леськової, Надії Миколаївни Богомаз, Ганни Лукьянівни Божко? В Озірцях згадають повитуху Ганну Іванівну Кравченко-Сагуру, в Балаховичах – Віру Григорівну Федінчик, у Заболотті – Галину Іванівну Горященко.

Усіх зараз не перелічити. Але перед ними ми завжди у боргу, вклоняємося і дякуємо за поміч нашим мамам під час нашого народження.

 


Галина ТЄТЄНЕВА.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 50 гостей на сайті