Авторизація

HomeСвіт цікавогоСвіт цікавогоДень святих апостолів Петра і Павла

День святих апостолів Петра і Павла

( 1 Vote )

В Україні з днем Петра і Павла пов'язувалося багато повір'їв та звичаїв. На Пе́тра вперше після посту, який в народі називають Петрівка, дозволялося готувати молочні страви. Господині варили вареники із сиром, пекли мандрики сирні бабки. З цього часу переставала кувати зозуля, «мандрикою вдавилась», пояснювали дітям бабусі, бо ж вона, згідно з легендою, вкрала у св. Петра одну мандрику й за це її Бог покарав тим, що вона на Петра давиться мандриками й перестає кувати. А якщо кує зозуля й після Петра, то це, за народним віруванням, вішує нещастя.

Святий Петро вважався покровителем пастухів.

До цього дня готувалися колись в Україні як до великого свята: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, прибирали на подвір'ї. Вранці цього дня всі йшли до церкви. Дівчата прикрашали свої голови вінками із польових квітів, особливо червоними маками. Повернувшись із церкви, люди розговлялися мандриками. У цей день господарі неодмінно виносили громадським пастухам гостинця: мандрик та грудку масла.

Після Петра розпочиналися жнива.

Леся ГАВРИЛЮК

 

Коментарі   

 
+3 # Lavr 12.07.2013, 15:24
Хочу привітати всіх Петрів та Павлів, а також Петровичів та Петрівних з днем святих апостолів. Всім щастя та здоров*я!
Відповісти
 
 
+1 # Гість 12.07.2013, 17:01
Приєднуємося всією спільнотою! Щоб хазяїн стояв, гроші водилися і дівки любили, аби не переводився рід Петрів і Павлів на ілому Світі! П.С. Лавру. Заходив на Вікіпедію, гарна Ваша стаття про Озеро
Відповісти
 
 
+1 # Lavr 13.07.2013, 17:30
Сердечно дякую за Вашу оцінку.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 64 гостей на сайті