HomeНаше життяПро те, що хвилюєХто врятує палац Красицького? (+фото)

Хто врятує палац Красицького? (+фото)

( 0 Votes )

Мрії пам‘ятки історії очима журналістів «Володимирецького вісника»

18 квітня світ відзначає день пам'яток і визначних місць. Що ж, «ВВ» вирішив не відставати від всіх. Оскільки останніми роками обертів в Україні набирає зелений туризм, ми вирішити нагадати суспільству, що Володимиречина славиться не лише вузькоколійкою, бурштином, лісами, грибами, автентикою і унікальними гліцериновими озерами. В нашому краї зберігся чи єдиний на все Полісся панський маєток – палац Красицьких.

Ну як зберігся. Не дуже, але принаймні з дахом і з вікнами. Він устиг до моменту значних руйнувань оформитись як архітектурна памятка. Але, на жаль, крім особливого статусу цей факт йому уваги і коштів на реставрацію не додав.

За останні роки палац опинився у надто плачевному стані. Та ми все ж наважились зробити крок в історію і уявили, як колись, майже двісті років тому, біля палацу неспішно прогулювались пан зі своєю пані, як вечорами у затишній вітальні вони насолоджувались грою на скрипці і піаніно, а пан (ну а раптом все точнісінько так і було?) особисто наспівував мотиви з «Севільського цирульника» Д. Россіні.

Будемо уявляти, як все-таки хтось запалає ідеєю відродити стежину до палацу, відновити його так, щоб той став іще однією перлиною нашого краю, до якої захочуть приїхати туристи, сфотографуватись біля маєтку і розповсюдити по всій Україні (а, можливо, і світу) новину про чудовий унікальний маєток в глибокому поліському містечку.

Мрії, мрії... Але ніхто не забороняє хоча б помріяти, правда? Принаймні, ідея з вікном у минуле, вважаємо, була дійсно цікавою з не менш цікавим втіленням!

Окремо хочемо подякувати всім учасникам нашого невеличкого проекту, зокрема управлінню культури і туризму і окремо його очільниці Людмилі Босик, директору дитячої школи мистецтв Тетяні Мирончук, викладачам цієї ж школи Віті Герман та Анні Гайдук, фотографам Олександру Медведюку і Олександру Столярчуку, Володимирецькому районному історичному музею, кафе «Чилі» та тим нашим хорошим знайомим, хто допоміг реквізитами. Ви всі доклали зусилля, аби допомогти нам якомога якісніше реалізувати проект.

Що ж, пропонуємо вам, дорогі наші читачі, переглянути результати нашої роботи. Будемо сподіватись, нам вдалося передати дух епохи.

Источник http://service-joomla.ru/plagini/item/111-simple-image-gallery.html

Олена Стельмащук, Ольга Пешко, автори проекту.

 
 

У вас недостатньо прав для коментування.