HomeКультураОфіційноВиставка унікальних картин Валерія Войтовича у Володимирецькому РБК (+фото)

Виставка унікальних картин Валерія Войтовича у Володимирецькому РБК (+фото)

( 0 Votes )

 

У Володимирецькому районному будинку культури з 27 жовтня по 5 листопада 2017 року проходила виставка унікальних картин художника, письменника, енциклопедиста та історика древностей Валерія Войтовича.

На полотно наш земляк палітрою фарб поклав Прадавність...

Всі ми знаємо з історії, як Володимир Великий у 880 році святив хрестом і мечем Русь. А що було до цього? Адже кожного з нас хтось народив, і чиясь часточка крові тече у нас тисячоліттями.Це – так цікаво знати про минувшину, про древність. Про це розповідають міфи та легенди нашого Поліського краю.

Побачити рідний край очима інженера-механіка, дослідника, пошуковця, історика, митця, літератора і художника Валерія Войтовича, уродженця села Серники Зарічненського району Рівненської області поталанило всім присутнім на відкритті виставки. Її презентувала начальник відділу культури і туризму Людмила Босик. Від свого імені та присутніх подякувала автору картин за персональну виставку та передала почесну відзнаку і подяку Валерію Миколайовичу від Сарненської районної державної адміністрації. До вітань і побань приєдналися інші учасники приємного дійства.

Автор персональної виставки відповів на всі запитання присутніх, і разом з молодою дружиною (яка теж є прекрасним фотографом-митцем) презентували творчий доробок художника.

Валерій Войтович відомий творчому загалу України та сусідніх держав, науковим колам близького та далекого зарубіжжя (Канада, Америка) як збирач та дослідник древностей Поліського краю, всієї Руси-України. Він автор енциклопедичної «Української міфології», книг «Сокіл-Род. Легенди і міфи стародавніх українців», «Український гороскоп», «Молитва до Дажбога» та ряду інших історичних розвідок, покладених у рядки книг.

Викладач курсу «Давньоукраїнська міфологія» у Рівненському гуманітарному університеті та Національному університеті «Острозька Академія», він зарекомендував себе як багатогранна особистість.

У Володимирці художник і автор персональної виставки показав відтворену філософію древніх українців, коли кожен свого Бога носив у собі, беріг честь роду і дбав про майбутній рід, суворо беріг прабатьківські традиції, материнську пісню, хліб, труд, землю й Природу.

32 художні картини на історичну та міфологічну тематику представив Валерій Войтович. Із них дві зняли з «морально-етичних» причин. Ні, вони не сороміцькі. Просто до цих картин багатьом треба ще рости і рости: духовно і світоглядно.

 Картини художника треба бачити і відчути серцем. Це той лакмусовий папірець, що визначає, хто ми.

Валерій Войтович народився у 1952 році у Зарічненському районі. В 1969 році вступив у Рівненський інститут інженерів водного господарства. Успішно закінчив навчання у 1974 році, здобувши фах інженера-механіка.

Життя нашого земляка Валерія Войтовича змінила книга Ярослава Боровського «Мифологический мир древних киевлян». Співзвучність розповідей старших родичів та старожилів краю примусили молодого науковця замислитися над своєю історією роду та Держави, походженням, вічними зв’язками-традиціями. Так народилися розвідки, що лягли в основу наукових книг, а згодом і на картини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Г. Штерн.

Фото автора та Олени Стельмащук.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити