Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєМешканці району почали масово спалювати суху траву

Мешканці району почали масово спалювати суху траву

( 3 Votes )

Навесні, разом зі зростанням температури повітря спостерігається також і підвищення показника кількості пожеж у природних екосистемах.

Громадяни почали відвідувати ліси та спалювати сміття на присадибних ділянках, тим самим провокуючи виникнення загорянь на відкритій території. Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. 

Рятувальники Володимиреччини звертаються до громадян з приводу обережного поводження з вогнем! Не користуйтеся вогнем для знищення сухої трави та сміття. Якщо під час відпочинку на природі, чи знаходячись на присадибній, або ж дачній ділянці ви помітили безупинне розповсюдження вогню - негайно повідомте Службу порятунку за номером «101». Щорічно, з приходом весни в містах та селах, на полях та вздовж доріг можна спостерігати вогняні «фронти», які рухаючись з великою швидкістю знищують на своєму шляху все живе.

Відтак пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС все частіше залучаються до ліквідації пожеж в природних екосистемах, кількість яких постійно зростає. Внаслідок необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності горить суха рослинність. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Тому, шановні громадяни!!!! Закликаємо вас дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити. Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області 

 

 

Коментарі   

 
+5 # Гість 12.04.2018, 19:51
Люди чомусь впевненві, що спалювання сухої трави сприяє росту молодої. Зазвичай палять траву на майбутніх сінокосах.

Від цього може загорітися торф, а пожежу такого типу гасити складно і небезпечно, часто жителі району весь теплий сезон дихають смердоттям від паленого торфу.

Про те, що від пожеж гине польва, лугова, болтна фауна, ніхто не думає, поки сам ледь виживає.

Тож було б непогано, щоб людина з профільною підготовкою (агроном) пояснила простими словами, чого спалювання сухої трави не сприяє веденню сільського господарства, чому воно шкодить майбутнім сінокосам.

А ще питання до автора. Ви пишете: "Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами"... А от які механізми такої боротьби? Наприклад, я застукала палія на гарячому, сфотографувала його, а що робити далі? Особливо якщо палій - то старий дядько, а мене вважає малою сц*кухою і моїх пояснень не сприймає?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 96 гостей на сайті