Авторизація

HomeНовиниОфіційноПро витоки місцевого самоврядування

Про витоки місцевого самоврядування

( 1 Vote )


7 грудня 1990 року Верховна Рада прийняла Закон “Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування”, який започаткував основні принципи функціонування органів місцевої демократії в Україні.

Ці положення  закріплені Основним Законом нашої держави Конституцією України. У ній зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом  влади в Україні є народ, який здійснює владу в державі безпосередньо через органи місцевого самоврядування.

 Правові та духовні основи місцевого самоврядування беруть свій початок в ідеях Магдебурзького права, Конституції Пилипа Орлика, Європейській хартії місцевого самоврядування, де  визначені демократичні принципи народовладдя та  розвитку територіальних громад.

Місцеве самоврядування має в Україні глибокі й міцні історичні традиції. Нині воно, незважаючи на всі труднощі та проблеми, цілеспрямовано розвивається і збагачується, зміцнюючи демократичні засади українського суспільства.

Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їхніх жителів, за створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, селищ, міст.

І саме повна реалізація можливостей народовладдя є неодмінною умовою динамічного соціально-економічного, культурного розвитку України, як європейської демократичної, правової держави.

День місцевого самоврядування це свято тих, хто працює в органах місцевої влади, депутатів і усіх громадян, виборців, які вболівають за розвиток рідного міста, села, селища, дбають про його розквіт і зростання. Завдяки злагодженій роботі представницької і виконавчої гілок влади, тісному співробітництву з територіальною громадою, вдається вирішувати чимало непростих питань, реалізовувати багато перспективних планів та задумів.

Слід відзначити, що в органах місцевого самоврядування нашого району виконують свою почесну місію служіння територіальним громадам понад 800 осіб, з них 64 депутати районної ради та 534 депутати сільських та селищних рад, які виконують свій громадський обов’язок на добровільних засадах і мають високий авторитет і повагу серед виборців. Свідченням цього є повторне обрання більшості голів місцевих рад та депутатів усіх рівнів, які сумлінною, щоденною працею роблять вагомий внесок у виконання галузевих та регіональних  програм, активно залучають громадян до участі в управлінні  місцевими громадами.

З початку шостого скликання радами району (усіх рівнів) проведено 656 пленарних засідань-прийнято рішень 18804  та 820 виконкомів сільських та селищних рад на яких розглянуто та вирішено 2656 питань.


 

Ніна САМОЙЛОВА,

керуюча справами Володимирецької районної ради.

 


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 50 гостей на сайті