HomeНовиниОфіційноПро витоки місцевого самоврядування

Про витоки місцевого самоврядування

( 1 Vote )


7 грудня 1990 року Верховна Рада прийняла Закон “Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування”, який започаткував основні принципи функціонування органів місцевої демократії в Україні.

Ці положення  закріплені Основним Законом нашої держави Конституцією України. У ній зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом  влади в Україні є народ, який здійснює владу в державі безпосередньо через органи місцевого самоврядування.

 Правові та духовні основи місцевого самоврядування беруть свій початок в ідеях Магдебурзького права, Конституції Пилипа Орлика, Європейській хартії місцевого самоврядування, де  визначені демократичні принципи народовладдя та  розвитку територіальних громад.

Місцеве самоврядування має в Україні глибокі й міцні історичні традиції. Нині воно, незважаючи на всі труднощі та проблеми, цілеспрямовано розвивається і збагачується, зміцнюючи демократичні засади українського суспільства.

Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їхніх жителів, за створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, селищ, міст.

І саме повна реалізація можливостей народовладдя є неодмінною умовою динамічного соціально-економічного, культурного розвитку України, як європейської демократичної, правової держави.

День місцевого самоврядування це свято тих, хто працює в органах місцевої влади, депутатів і усіх громадян, виборців, які вболівають за розвиток рідного міста, села, селища, дбають про його розквіт і зростання. Завдяки злагодженій роботі представницької і виконавчої гілок влади, тісному співробітництву з територіальною громадою, вдається вирішувати чимало непростих питань, реалізовувати багато перспективних планів та задумів.

Слід відзначити, що в органах місцевого самоврядування нашого району виконують свою почесну місію служіння територіальним громадам понад 800 осіб, з них 64 депутати районної ради та 534 депутати сільських та селищних рад, які виконують свій громадський обов’язок на добровільних засадах і мають високий авторитет і повагу серед виборців. Свідченням цього є повторне обрання більшості голів місцевих рад та депутатів усіх рівнів, які сумлінною, щоденною працею роблять вагомий внесок у виконання галузевих та регіональних  програм, активно залучають громадян до участі в управлінні  місцевими громадами.

З початку шостого скликання радами району (усіх рівнів) проведено 656 пленарних засідань-прийнято рішень 18804  та 820 виконкомів сільських та селищних рад на яких розглянуто та вирішено 2656 питань.


 

Ніна САМОЙЛОВА,

керуюча справами Володимирецької районної ради.

 


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити