Авторизація

HomeНовиниОфіційноЯк отримати компенсацію від обленерго за неякісне енергопостачання (оновлено)

Як отримати компенсацію від обленерго за неякісне енергопостачання (оновлено)

( 0 Votes )

ВІД РЕДАКЦІЇ: останнім часом до нас масово почали надходити скарги від населення на украй погану якість енергопостачання.

Так, у Заболотті від найменшої грози щоразу надовго пропадає електрика. А в результаті свинячої епідемії у селі чимало господарів змушені були дорізати тварин, та через тривале відключення електроенергії м'ясо з морозильників довелось викидати через непридатність. Жителі Малого Жолудська скаржаться на лінії електропередач, які теж щоразу внаслідок негоди виходять з ладу, бо збудовані ще у 1966 році і їх треба повністю міняти.

Тож пропонуємо увазі споживачів електричної енергії кілька адрес контролюючих органів, на які можна поскаржитися у випадку неякісного надання послуг з електропостачання.

Постановою НКРЕКП від 18.10.2016 № 1841 затверджено Порядок забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання, який визначає загальні та гарантовані стандарти якості надання послуг, встановлює порядок компенсації споживачам за недотримання компанією гарантованих стандартів якості надання послуг. Порядок набув чинності 13.01.2017 року.

Розмір компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання


Тип послуги 

Стандарт 

Розмір компенсації (без ПДВ), грн 

З 01.01.2018

Надання договору про приєднання та технічних умов, у т. ч.:

   

для стандартного приєднання

5 робочих днів

200

без необхідності їх узгодження з власником (користувачем) магістральних інженерних мереж (приєднання, яке не є стандартним)

15 робочих днів

200

у разі необхідності їх узгодження з власником (користувачем) магістральних інженерних мереж (приєднання, яке не є стандартним)

30 робочих днів

200

Підключення електроустановки замовника до електричних мереж (стандартне приєднання), у т.ч.:

   

без потреби припинення електропостачання інших споживачів

5 днів

200

у разі потреби припинення електропостачання інших споживачів

10 днів

200

Підключення електроустановки замовника до електричних мереж (приєднання, яке не є стандартним), у т.ч.:

   

без потреби припинення електропостачання інших споживачів

5 днів

400

у разі потреби припинення електропостачання інших споживачів

10 днів

400

Підключення електроустановок споживача після відключення (крім населення)

5 робочих днів

200

Відновлення електропостачання споживача після усунення порушень і оплати споживачем заборгованості, витрат на повторне підключення та збитків, завданих енергопостачальнику (для населення), у т.ч.:

   

у містах

3 робочі дні

200

у сільській місцевості

5 робочих днів

200

Відновлення електропостачання після перерви в електропостачанні

24 години

200

Надання на розгляд проекту договору про постачання електричної енергії, у т.ч.:

   

для споживачів (крім населення) із приєднаною потужністю до 150 кВт

7 робочих днів

100

для споживачів (крім населення) із приєднаною потужністю 150 кВт та більше

14 робочих днів

200

Технічна перевірка розрахункових засобів обліку (крім населення)

20 днів

200

Письмове звернення споживача

місяць

200

Проведення експертизи приладу обліку (для населення)

20 днів

200

 

НКРЕКП у 2018 році при здійсненні перевірок особливу увагу приділятиме виконанню компаніями вимог Порядку щодо надання компенсацій споживачам. У разі підтвердження порушення Порядку компанії будуть зобов’язані надати споживачам компенсації у подвійному розмірі. Крім цього відповідно до Порядку Комісією буде прийнято рішення щодо вилучення зі структури тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та/або постачання електричної енергії за регульованим тарифом коштів у п’ятикратному розмірі від суми невиплаченої компенсації.

За матеріалами nerc.gov.ua.

Якість електричної енергії

 Якість електричної енергії - це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначення.

 Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – КСР), параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» (далі – ДСТУ EN 50160:2014).

Основні показники якості електричної енергії визначені у пунктах 11.4.7 – 11.4.12 глави 11.4 розділу XІ КСР.

 Стандартна номінальна напруга Uн для мереж низької напруги загального призначення має значення 220 В між фазним і нульовим проводом або між фазними проводами:

- для трифазних чотирипровідних мереж: Uн = 220 В між фазним та нульовим проводом;

- для трифазних трипровідних мереж: Uн = 220 В між фазними проводами.

 Зміна напруги не повинна перевищувати ± 10 % від величини номінальної напруги.

   Показники якості електричної енергії для мереж середньої та високої напруги, методи випробування та інші характеристики якості електроенергії наведені у ДСТУ EN 50160:2014.

     Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, у тому числі операторами системи розподілу (далі – ОСР), регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ), та які набрали чинності 11 червня 2018 року.

 Положеннями пункту 8.2.2 глави 8.2 розділу VІІІ ПРРЕЕ встановлено, що у разі надходження претензії/скарги споживача щодо якості електричної енергії ОСР розглядає її протягом 15 днів з дня отримання претензії/скарги, а у разі проведення вимірювань показників якості електричної енергії в точці розподілу електричної енергії – протягом 30 днів.

 Розгляд претензій та скарг споживачів щодо показників якості електричної енергії, вимірювання показників якості електричної енергії, претензій щодо відшкодування збитків, завданих внаслідок недотримання ОСР показників якості електропостачання, зокрема внаслідок недотримання показників якості електричної енергії та перерв в електропостачанні, здійснюється відповідно до вимог КСР.

 Порядок розгляду скарг/претензій споживачів щодо показників якості електричної енергії визначений у пунктах 13.2.2 – 13.2.12 глави 13.2 розділу XІІI КСР.

 Так, за результатами розгляду скарги (претензії) споживача щодо якості електричної енергії ОСР надає відповідь споживачу у письмовій формі, яка повинна містити інформацію щодо:

 1) у разі визнання скарги/звернення/претензії обґрунтованою:

 - причин недотримання показників якості електричної енергії;

 - заходів та строків стосовно усунення ОСР причин недотримання показників якості електричної енергії або проведених робіт, якщо причини недотримання показників якості електричної енергії було усунуто під час розгляду скарги;

 - результатів вимірювання параметрів якості електричної енергії у разі його проведення;

 2) у разі визнання скарги/звернення/претензії такою, що не підлягає задоволенню:

 - документів, що підтверджують порушення споживачем вимог КСР або нормативно-технічних документів, внаслідок чого параметри якості електричної енергії в точці розподілу споживача не відповідають показникам, визначеним КСР;

 - результатів вимірювання параметрів якості електричної енергії, що підтверджують дотримання ОСР нормативних показників якості електричної енергії.

 ОСР може направити свого представника в узгоджений зі споживачем час для аналізу можливих причин недотримання показників якості електричної енергії та/або проведення необхідного вимірювання й подальшого надання відповіді споживачу. Представник ОСР у разі необхідності проводить вимірювання параметрів якості електричної енергії в точці розподілу протягом не менше 7 календарних днів за виключенням часу тривалості перерв в електропостачанні.

 ОСР може зменшити тривалість вимірювання або не проводити вимірювання у разі визнання факту недотримання показників якості електричної енергії в точці розподілу електричної енергії споживача.

 У разі неможливості встановлення вимірювального засобу в точці розподілу вимірювання проводиться якнайближче до точки розподілу. У разі проведення вимірювання на території споживача він має забезпечити відповідні умови для місця встановлення вимірювального засобу, які забезпечать захист цього засобу вимірювання від несанкціонованого втручання в його роботу протягом проведення вимірювання параметрів якості електричної енергії, а ОСР встановлює засіб вимірювання параметрів якості електричної енергії після забезпечення відповідних умов для встановлення даного засобу.

 Усі витрати, пов’язані із вимірюванням параметрів якості електричної енергії, покриває ОСР.

 Споживач за письмовою згодою ОСР має право сам організувати проведення таких вимірювань, при цьому проводити вимірювання може організація, яка має відповідні повноваження або дозволи. Дані, отримані за допомогою таких засобів, є доказом при розгляді скарги/звернення/претензії щодо показників якості електричної енергії. ОСР повинен відшкодувати витрати споживача на організацію проведення вимірювань у разі підтвердження факту недотримання показників якості електричної енергії.

 У разі встановлення споживачу електронного лічильника з функцією вимірювання параметрів відхилення напруги, що здійснюється відповідно до вимог розділу VI КСР, ОСР за згодою споживача використовує результати таких вимірювань при розгляді скарги/звернення/претензії щодо показників якості електричної енергії. При цьому вимірювання параметрів якості електричної енергії іншими засобами не проводиться.

ОСР зобов’язаний усунути причини недотримання показників якості електричної енергії протягом 30 днів у разі можливості їх усунення оперативними діями персоналу ОСР або 180 днів у разі необхідності проведення будівельних робіт або заміни елементів мережі.

 Перебіг строку усунення причин недотримання показників якості електричної енергії розпочинається з дня, наступного за днем, коли ОСР став відомий факт недотримання показників якості електричної енергії за результатами проведення вимірювання або з дня, наступного за днем отримання скарги/звернення/претензії споживача, якщо ОСР уже були відомі причини недотримання показників якості електричної енергії.

 ОСР після усунення причини недотримання показників якості електричної енергії письмово повідомляє споживача про проведені роботи.

 У разі незгоди з результатами розгляду скарги/звернення/претензії щодо показників якості електричної енергії споживач може звернутися до НКРЕКП.

 Разом з тим, відповідно до підпункту 2 пункту 4 Положення про Державну інспекцію енергетичного нагляду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 77, відповідно до покладених на Державну інспекцію енергетичного нагляду України (далі – Держенергонагляд), здійснює державний енергетичний нагляд, зокрема, за електричними установками і мережами учасників ринку (крім споживачів); дотриманням учасниками ринку (крім споживачів) вимог правил та інших нормативно-правових актів і нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічного стану електричних установок і мереж, а саме, за забезпеченням надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам.

 Тому з питань технічного стану електричних установок і мереж споживачі можуть звертатися до Держенергонагляду для розгляду та вжиття відповідних заходів у межах його компетенції.

 Джерело: http://www.nerc.gov.ua/?id=19529

 

Адреси та телефони для скарг на неякісне електропостачання:

Служба Держенергонагляду:

33003, м. Рівне, вул. Грушевського, 2-А,

начальнику інспекції держенергонагляду в Рівненській області Лєжнікову Юрію Дмитровичу.

 

Сектор НКРЕКП у Рівненській області:

33003 м. Рівне, вул. Академіка Грушевського, 2А

e-mail: energo.rovno@newline.net.ua

Завідувач сектору НЕЧИПОРУК Володимир Олександрович

тел. (0 362) 62-34-19

 

Номер гарячої лінії Рівнеобленерго 0362-69-42-79

Мобільний чергового диспетчера Володимирецького РЕМу 067 220 456.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 81 гостей на сайті