Авторизація

HomeНовиниОфіційноМеценат обіцянку виконав

Меценат обіцянку виконав

( 0 Votes )
У червні минулого року Віктор М’ялик, перебуваючи з візитом у Володимирецькій райлікарні, у відповідь на їх клопотання пообіцяв терапевтам і неврологам допомогти з придбанням критично важливого діагностичного обладнання та медичного майна. Частину з обіцяного за рахунок гуманітарної меддопомоги з німецького міста Бломберг він уже передав медикам торік (це і багатофункціональні ліжка, і дитячі ліжка, інвалідні візки та милиці, та багато іншого). Усе це відбулося без зайвого шуму і пройшло мимо уваги преси.

А про привезений в терапію переносний кардіограф нам повідомив головний лікар КЗ «Володимирецька ЦРЛ» Іван Караїмчук напередодні візиту мецената.

– Такі прилади первинної діагностики сьогодні – не просто забаганки медиків, а обов’язковий інструмент, що має бути у кожному відділенні, – каже Іван Васильович. – Для нетранспортабельного хворого, який з інсультом чи інфарктом, вже не треба підніматися десь на поверх у поліклініці і робити кардіограму – йому все зроблять прямо у палаті чи на посту. Проте в лікарні сьогодні дефіцит навіть на ті ж кардіографи – апаратура виходить з ладу, її треба ремонтувати, обслуговувати й калібрувати. Наприклад, у терапію (де апарат зламався) кардіограф забрали із приймального відділення. Тож подарунок від мецената  нам дуже згодиться.

Звісно, ми гостро потребуємо і специфічного обладнання по неврологічному профілю – той же реоенцефалограф, портативні кардіомонітори, навіть пульсоксиметри – і сподіваємося, що й тут нам Віктор Ничипорович при нагоді допоможе. Сама ж лікарня не може повною мірою забезпечити себе всією необхідною для роботи діагностичною апаратурою – вона надто дорога. Але у співпраці з меценатом можна заглянути і в якусь перспективу…

Говорить лікар-терапевт Раїса Зборовська:

– Ми просили на відділення саме нового кардіографа, бо це апарат первинної діагностики для терапії. У нас був свій, але старіший, одноканальний (він зламався). Потім нам з приймального відділення дали (у них два було), бо ж хворих багато, і з порушеннями ритму усякими, тож буває, кардіограму два-три рази на день робимо пацієнту.

Подарований же кардіограф англійської фірми НEAСO – сучасний багатоканальний, з додатковими відведеннями; його можна підключити до комп’ютера і Вайбером передавати кардіограму на Рівне, у кардіоцентр для, скажімо, додаткових консультацій. Хворі, наприклад, поступають в реанімацію, 2-3 дні лежать там – і їх переводять до нас. Тут лікуємо людей і з інфарктами, і з інсультами, і кардіограма для них входить в обов’язковий перелік обстежень. Неврологічні хворі, з порушеннями тиску чи ритмів – усім насамперед треба зробити кардіограму.

 


 

У терапевтичного хворого, припустимо, супутня патологія кардіологічна: людина з пневмонією до всього має стенокардію і високий тиск. От хворому провели терапію (прокапали кордарон) – і треба дивитися чи змінилася динаміка; прокапали другий день – і треба знов робити кардіограму, чи стабілізувався тиск. Тож кардіограф затребуваний щодня. Коли вийшов з ладу наш, це була справжня катастрофа. З поліклініки ж не можуть бути з апаратом цілий день у нас.

З новим апаратом персонал навчився працювати буквально за пару днів – у нас всі медсестри терапевтичного профілю вміють писати кардіограму. Так що він уже в режимі активної роботи. Хворих з початку року дуже побільшало: 4 виписалися, а 6 нових вже поступили. І кардіограф від Віктора Ничипоровича нам став надійним помічником. Дякуємо йому від імені усього персоналу і пацієнтів багатопрофільного терапевтичного відділення інтенсивного лікування Володимирецької центральної райлікарні!

– На світ Божий треба дивитися з позитивом, особливо у лікарні, щоб швидше виздоровіти, – підсумовує Віктор М’ялик. – Ніхто не знає, що нас завтра жде, а лікарня завжди була для людини останньою надією на порятунок. Тож моя поміч – маленька вдячність людям у білих халатах, які борються за наше здоров’я і життя, іноді з усього діагностичного обладнання маючи лише фонендоскоп, молоточок і свій безцінний багаторічний досвід…

– А ще треба зарядити себе на життя. От я сказала собі, що доживу  до 50 – і дожила. Дальше запланувала до 70 – і той рубіж перейшла. А далі вже як Бог дасть, не хочу загадувати, – з посмішкою долучається до розмови одна з пацієнток терапії, пенсіонерка Віра Феодосіївна Кравчук (з 1941 року народження). – Що, не пізнали? Я теж з Воронок. Тут із серцем якраз лікуюсь. Дякую, вам, Ничипоровичу, що допомагаєте нашим людям, що не забуваєте про Володимирецький район!

 

У цьому багатопрофільному терапевтичному відділенні 10 ліжок кардіологічних, 10 – неврологічних і 25 – терапевтичних. Тут практично 100-відсоткова заповненість ліжкового фонду. Лише кардіологічних хворих, таких, як Віра Феодосіївна, тут щороку лікується до 500 пацієнтів.

Тож щира вдячність Віктору М’ялику за те, що не забуває про свої обіцянки і попри все допомагає рідній Володимиреччині. І нехай у когось язик ще повертається називати його добрі справи «виборчим піаром». (Хоча мова йде про роки постійної підтримки і десятки мільйонів на благочинність! Наприклад, такий сучасний кардіограф вартує більше 25 тисяч гривень. Надто дорогий «піар» навіть для потенційного кандидата в депутати, та й вибори ще не скоро). Та для всіх тверезомислячих людей зрозуміло: Віктор М’ялик – яскравий приклад справжнього подвижництва, благодійник і меценат для району.

Сергій СКІБЧИК. Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 60 гостей на сайті