Авторизація

HomeНовиниОфіційно32 мільйони компенсації від РАЕС

32 мільйони компенсації від РАЕС

( 0 Votes )

 

На фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, уряд цьогоріч спрямував 32 млн 587,4 тис гривень державної субвенції

3 липня у Вараші у рамках публічних обговорень відбувся заключний етап громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №3 РАЕС. Захід був покликаний максимально залучити громадськість до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів влади у місті-супутнику Рівненської АЕС.

У громадських слуханнях взяли участь представники ДНТЦ ЯРБ, Міненерговугілля, НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС, громадських та екологічних організацій, ЗМІ, органів влади, місцевого самоврядування, державних установ та громадськості населених пунктів зони спостереження.

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин зазначив, що РАЕС провела масштабне технічне переоснащення ядерної установки енергоблоку №3. Це дозволяє продовжити термін його експлуатації до 11 грудня 2037 року. У своїй доповіді Павло Яремович наочно продемонстрував економічну доцільність продовження ресурсу енергоблоку №3 РАЕС, обґрунтувавши її тим, що на сьогодні продовження терміну експлуатації складає менше 2% від вартості будівництва нового енергоблоку. Також генеральний директор РАЕС надав детальну інформацію щодо кожного заходу капітального характеру, включаючи обсяг виконаних робіт.

Присутні на зустрічі представники громади населених пунктів зони спостереження РАЕС – Володимирецького району Рівненщини та Маневицького району Волині, а також депутати м. Вараш та Рівненської обласної ради – мали можливість отримати відповіді на запитання від перших керівників.

 

 


 

Так, депутат Вараської міської ради Степан Жданюк озвучив необхідність відновлення фінансування добудови соціальних об’єктів міста, що будувались до пуску енергоблоку №4 РАЕС. А найбільш наболілим для мешканців регіону виявилось питання пільгового ліміту споживання електроенергії, розмір якого, на їхню думку, є незначним. Також звучали пропозиції щодо зменшення тарифу на електроенергію для найближчих населених пунктів.

Як підкреслив голова Маневицької РДА Андрій Линдюк, громадськість ніколи не була стримуючим фактором розвитку атомної енергетики. Але натомість мешканці зони спостереження РАЕС хотіли б отримувати у повній мірі кошти субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення.

Цьогоріч субвенцію у сумі більше 32 мільйонів гривень розподілять так: Рівненська область – 7 млн 18,3 тис грн; Волинська область – 2 млн 757,9 тис грн; Маневицький район (Волинська область) – 7 млн 227,6 тис грн; Володимирецький район (Рівненська область) – 9 млн 895,9 тис грн; Сарненський район (Рівненська область) – 646 тис грн; Костопільський район (Рівненська область) – 153,6 тис грн; м. Вараш (Рівненська область) – 4 млн 888,1 тис грн.

Також місцевих жителів хвилює і якість доріг, які водночас є шляхами евакуації. Депутат Маневицької районної ради Людмила Веремейчук підняла питання державного медичного страхування для населення зони спостереження. Більшість запитань мала загальнодержавний характер та потребувала перегляду тарифної політики у галузі електроенергетики.

 

 


 

На прохання покращення інформування населення 30-кілометрової зони спостереження Павло Павлишин зазначив, що за фінансової підтримки РАЕС буде відновлено роботу телерадіокомпанії «Бурштиновий шлях», заснованої 2010 року.

Варто відзначити й участь у слуханнях представників громадських організацій. Так члени рівненського «Екоклубу» Ольга Лящук та Інна Мулявка цікавились достатністю води річки Стир для системи зворотного охолодження РАЕС та впливом стоку річки на потужність електростанції. Також екологи запитували про плани завантаження в активну зону реактора блоку №3 американського палива Westinghouse (досі на РАЕС використовують російське).

На завершення заходу голова Держатомрегулювання Григорій Плачков наголосив, що громадські слухання є ключовим етапом ефективного діалогу із суспільством.

Публічне громадське обговорення продовження експлуатації енергоблоку №3 РАЕС, надання усіх зауважень та пропозицій триватиме до 12 липня поточного року.

(За матеріалами сайту energoatom.kiev.ua).

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 58 гостей на сайті