HomeНовиниОфіційноЩоб менше бруду і крові. Американці передали у Володимирець гуманітарну допомогу (+відео)

Щоб менше бруду і крові. Американці передали у Володимирець гуманітарну допомогу (+відео)

( 0 Votes )

За останні 5 років бізнесмен і меценат Віктор М’ялик, нинішній депутат Верховної Ради України, регулярно допомагав Володимирецькій лікарні. З відкриттям оновленої лікарні 4 роки тому відкрилося й оновлене реанімації (зараз воно називається відділення анестезіології та інтенсивної терапії). 

І хоч для невідкладної допомоги запас медикаментів є, але лікарі гостро потребують оновлення розхідних матеріалів та сучасних засобів догляду за хворими. Віктор М’ялик ніколи не відмовляв медикам Володимиреччини. Два роки тому він закупив два протипролежневих матраци в реанімаційне відділення для малорухомих хворих, які потребують довготривалого лікування у нас.
А потім ми зустрічались особисто із Віктором Ничипоровичем, із його помічником Іваном Базакою – і знову просили про допомогу. Нам потрібен був холодильник для зберігання ліків, бо наш уже на ладан дихав, побутова хімія, рушники та чайник для чергового персоналу. На жаль, просити тепер змушені практично усі бюджетні організації, якщо хочуть якісно виконувати свою оперативну роботу.

Адже через відділення реанімації проходять більшість тяжких пацієнтів «швидкої» і приймального покою, часто без свідомості, без документів, брудні і в крові. Їх треба і помити, і побрити, і доглядати за ними. А більшість речей медичного призначення після санітарної обробки пацієнта доводиться утилізувати. Тому рушники, простирадла і побутова хімія – це постійна стаття витрат для медичного персоналу. Часто вони виносять з дому на роботу усі старі рушники і простирадла…

Нас уважно вислухали. І буквально в той же день, виконуючи вказівку мецената, його помічник Іван Базака купив нам у відділення новенький холодильник (старий ми передали у дитяче відділення), чайник для чергової бригади лікарів і медсестер. А на додачу купив нам ще й цілий набір миючих засобів: пральні порошки, мило, засоби для туалетів і душових, та махрові добротні рушники. Не так давно, ще до виборів, він виділив кошти для закупівлі більше 300 комплектів посуду для всієї Володимирецької районної лікарні.

Взагалі скажу, що ми жодного разу не чули від Віктора М’ялика відмови, хоча ми, медики, відверто кажучи, буквально закидали його своїми проблемами. З ним можна легко зустрітися і швидко вирішити якісь дійсно важливі проблеми. Хтось погорів, хтось захворів, хтось просить для себе, а хтось для цілої громади чи колективу. Усім їм бізнесмен по можливості допомагав. Особливо наш колектив та пацієнти лікарні щиро вдячні йому за поміч. У терапії – новенький кардіограф від М’ялика і реанімаційні ліжка; у приймальному – каталка для транспортування хворих. Всього і не перелічиш, не згадаєш одразу.

Тепер він – депутат, і благодійною діяльністю не має права займатися. Але нещодавно ми отримали ще один подарунок для лікарні завдяки Віктору Ничипоровичу. Розкажу про нього тому, що говорили ми про нього ще коли М’ялик не був депутатом. При зустрічах ми постійно скаржилися меценату на брак перев’язувального матеріалу і тих же рушників, простирадл, серветок, медичних тампонів, бинтів, бандажів, турнікетів та іншого специфічного приладдя, як от судки і судна. Щоб ви розуміли: контейнер для збору використаних голок у нашому відділенні має бути одноразовим, але служить уже майже 2 роки – нічим замінити.

Віктор Ничипорович обмовився, що має зв’язки з іноземними гуманітарними місіями і може частину благодійної допомоги передати на Володимирецьку лікарню. І от 30 вересня цю благодійну допомогу від американської місії «Емануїл» привіз у лікарню іван Базака. Там були десятки пакунків з дійсно необхідними речами для лікарів: і шприци, і системи, і контейнери для збору голок, і бинти та бандажі, і операційні халати та простирадла, і тампони та рушники, і біполярні операційні пінцети, якими припалюють судину при кровотечі, і багато-багато іншого.

Іван Степанович розповів, що гуманітарну допомогу від «Місія Еммануїл Мерсі» (м. Портленд, штат Орегон, США) для Володимирецького району передали через представника місії Олександра Ярошенка з Житомирської області на турботу Віктора М’ялика. Вантаж призначений для потреб медиків району, адресований для поліпшення забезпечення допомогою малозабезпеченим та іншим хворим, не для продажу. Місія зацікавлена в прозорості розподілу та буде контролювати цільове використання допомоги.

Тож усю допомогу приймали старша медсестра лікарні Надія Галогре, завідуюча відділенням АІТ Тетяна Рябченко разом із старшою медсестрою Людмилою Степчин. Її розподілять по тих відділеннях, де є найбільш гостра проблема у таких матеріалах. Звісно, що найбільше її отримає відділення АІТ. При бережливому використанні цієї гуманітарної допомоги медикам нашого відділення вистачить на рік.
Тож від імені усієї лікарні дякуємо команді Віктора М’ялика за небайдужість і безвідмовну поміч. Хай Бог благословляє усі ваші справи!

Наталія Полюхович,
молодша медична сестра реанімації.

 

У вас недостатньо прав для коментування.