HomeНовиниУ ВарашіУ Вараші незаконно підняли ставки податків підприємцям?

У Вараші незаконно підняли ставки податків підприємцям?

( 0 Votes )

Державна податкова служба України вважає незаконним нове положення про єдиний податок, прийняте на сесії Вараської міської ради 3 квітня 2020 року, яким для ФОПів-спрощенців І і ІІ груп, які не здійснюють господарську діяльність під час карантину, обнуляється ставка ЄП на період карантину, але вертається 20% для другої групи після карантину (до карантину було 10%). 

Про це свідчить лист ДПСУ від 17 квітня 2020 року, де вказано на його невідповідність нормам чинного податкового законодавства.

По перше, незрозуміло, яким чином контролюючий орган має розмежовувати платників податків, які здійснювали діяльність під час карантину, а які ні. По друге, спеціальний закон №540 надає право органам місцевого самоврядування зменшити ставки податку на конкретний період, але не збільшувати суму єдиного податку на періоди після завершення карантину.

Щоб не спровокувати численні судові спори та скасування рішення через суд, головне управління ДПС в Рівненській області просить привести рішення Вараської міської ради №1703 у відповідність до чинного законодавства.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити