Авторизація

HomeНовиниВ РайоніГолові Володимирецької РДА депутати висловили недовіру (+фото)

Голові Володимирецької РДА депутати висловили недовіру (+фото)

( 8 Votes )


"Мандат" недовіри Володимиру Хоружому вивчатиме Президент

3 березня 2017 року відбулася 11 чергова сесія Володимирецької районної ради.

Депутати розглянули на ній більше 20 питань.

Відповідними рішеннями по них затвердили передавальний акт редакції газети «Володимирецький вісник», затвердили кілька районних програм, внесли зміни до рішення районної ради «Про управління об’єктами спільної власності», затвердили зміни по регламенту ради, перерозподілили бюджетні кошти, ліквідували Володимирецький міжшкільний навчально-виробничий комбінат, внесли зміни по шкільному харчуванню і прийняли кілька звернень політичного характеру та розглянули інші питання й повідомлення в різному.

Усі питання порядку денного пройшли попереднє обговорення на засіданнях постійних комісій і рішення по них були прийняті у звичному для Володимирецької районної ради виваженому і стислому режимі (такої одностайності та оперативності немає, мабуть, більше в жодній раді на Україні).

Але показовою і резонансною ця сесія стане не тому.

У порядку денному було неоднозначне питання, яке бурхливо обговорювалося не лише на комісіях, а й на сесії і спровокувало прийняття рішення, наслідки якого важко оцінювати у перспективі. Мова йде про звіт голови райдержадміністрації Володимира Хоружого по делегованих повноваженнях.

Попри те, що якісні показники роботи Володимирецької РДА значно покращилися і з аутсайдерів області наш район підтягнувся у першу п’ятірку лідерів, про що й звітував голова, депутати керувалися іншими критеріями оцінок якості життя в районі. Певне, тому звіт голови РДА не затвердили, у кулуарах відверто називаючи його самопіаром.

Справедливості ради варто зазначити, що питань по суті звіту і делегованих повноважень голові майже не задавали. Питання від депутатів стосувалися в основному залученню інвестицій у район, відсутності нашої участі в обласних програмах енергоефективності, лобіюванню інтересів підрозділу ДСНС, відновленню роботи торфобрикетного заводу та відсутності співпраці і взагалі роботи по боротьбі з незаконним видобутком бурштину. Усі ці питання, на мою думку, радше деталізували окремі моменти діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, аніж були серйозною підставою для оцінки ефективності роботи голови РДА.

З конкретики було питання депутата Юрія Кравчука про відмову РДА провести тендер до 1 серпня 2016 року на будівництво Озерецької школи, внаслідок чого, за його словами, тендер проведено із запізненням і в результаті виділені на будівництво 10 мільйонів 500 тисяч гривень підрядник не встиг освоїти повністю, тож левову частину коштів повернуло в державу.

За словами В. Хоружого, в управлінні освіти і науки Володимирецької РДА немає спеціалістів відповідного рівня, щоб проводити тендерну оцінку пропозицій будівництва об’єктів такого рівні. А в неосвоєнні коштів винен підрядник, який не мав достатніх людських і технічних ресурсів, щоб братися за таке масштабне будівництво. Причина це чи наслідок, але будівництво Озерецької школи в обласному рейтингу черговості опинилося аж на 37 місці (попереду чомусь, наприклад, встановлення інформаційно-вказівних знаків до туристичних об’єктів…).

На питання Івана Затірки по створенню об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у районі Володимир Хоружий відповів, що у відсутності ОТГ адміністрація не винна – інфомаційно-роз’яснювальна робота проводиться, але це процес добровільний  і тут більше втратили самі громади. Як би там не було, в результаті район справді втратив чимало коштів…

Депутат Петро Сиротюк відмітив, що на утримання райдержадміністрації в бюджеті знайшлося додаткових 300 тисяч гривень, а на ремонт доріг, асфальт з яких зійшов разом зі снігом, фактично не виділено навіть і такої суми. А його колега Микола Волчецький наголосив, що голові РДА і голові райради потрібно не сидіти у кабінетах щодень, а тісно співпрацювати з депутатами обласної ради (наш район їх має найбільше в облраді), їхати в область і в Київ та  вибивати кошти для району…

Наслідком незатвердження звіту голови РДА (Володимир Хоружий посів цю посаду 31 березня 2015 року) стало оголошення йому недовіри. Таємним голосуванням «Так» висловив недовіру 21 депутат; «Ні» сказали 11 районних обранців. Відповідне клопотання буде передано Президенту України. Оскільки недовіру висловили менше 2/3 депутатів райради, саме глава держави прийматиме рішення про подальшу долю Володимира Хоружого на посаді голови Володимирецької РДА.

За словами очільника райдержадміністрації, він адекватно сприймає рішення депутатів, хоча і вважає це політичним актом, а не зваженим і аргументованим підходом до оцінки його роботи. Втім, наразі він не готовий коментувати щось та говорити про свої подальші дії.

Час покаже, чим обернеться це розбалансування районної гілки влади на Володимиреччині і як це сприйме громадськість, область та особисто Президент.

Однак варто зауважити, що криза влади у районі є давньою і системною, і зародилася вона далеко не 2 роки тому – через перетягування владних повноважень зараз усе просто дозріло до критичної межі і вибухнуло рішенням про недовіру (в Україні вже є як мінімум два таких прецеденти).

Утім, радіти цьому нікому не варто – завтра подібна оцінка може торкнутися будь-якого нашого чиновника чи депутата, а демократія – обернутися хаосом та анархією. На словах ми щороку живемо все краще і краще, а насправді нічого не змінилося, крім голослівних обіцянок. На ділі маємо повну безкарність чиновників за неякісне виконання своїх повноважень та персональну безвідповідальність політиків по зобов’язаннях перед виборцями.

Мабуть, саму систему державного управління і реалізацію владних повноважень суб’єктами влади пора змінювати. Інакше Україна стане зоною махновщини, де кожен чиновник сам собі визначає міру повноважень і межу своєї влади.


 
 
 
 
 

 Сергій СКІБЧИК, із сесійної зали

 

Коментарі   

 
+127 # 8888 03.03.2017, 18:28
А депутат Петро Сиротюк не розказав технологій,по яких він ремонтує дороги у Володимирці кожного року в тих самих місцях??ще того року писали,що Повстанців потрібно якісно робити-а зараз подивіться на цю вулицю!!!
Відповісти
 
 
+62 # Гість 05.03.2017, 16:49
Та на всіх вулицях зараз так :-x
Відповісти
 
 
-34 # Гість 03.03.2017, 19:16
Шановний 8888 не путайте селищну раду з повноваженнями районної ради. Благоустрій вулиці смт. Володимирець відносяться до повноважень селищної ради.
Відповісти
 
 
+35 # 8888 06.03.2017, 17:28
Яка різниця яка рада!селищна чи районна!!дорогу то Сиротюк робив.наосвоюва в коштів нормально.логік а така нащо робити нормально один раз краще кожного року!гроші ж то дають,шукають!!
Відповісти
 
 
+48 # Гість 03.03.2017, 19:25
В теперишній час підняти район з 10-ки відстаючих до 5-ки - то треба мати хист. Чи можуть цим похвастатися "попердніки". Треба дати належне, що теперишня адміністрація ще щось робить та вибивається в 5-ку кращих. Тут явно голосування було політично-амбіт ним. Да, можливо комусь не подобається особистісь голови районної адміністрації, але ж підняв район в рейтингу. Ні один не зумів "попереднік".
Відповісти
 
 
-53 # Гість 03.03.2017, 20:59
при ^попередніках^ район був в пітірці кращих весь час, і за часи ^попередніків^ були відремонтовані фапи початок реконструювання ЦРЛ і майже 70% робіт було зроблено і ситуація в районі була спокійніша, тому я думаю Володимир Іванович показав що зміг тому як справжньому чоловікові пропоную піти з гордо піднятою головою а не почити шоу
Відповісти
 
 
-52 # Гість 03.03.2017, 21:08
^попереднікі^ неупускали район до 10-ки відстаючих а опустив район саме Хоружий, тому рішення депутатів вірне,а ці коментатори люди куплені або з близького оточення пана Хоружого тому тут в поліся нет, точної обєктивної думки людей немає,
Відповісти
 
 
+100 # Гість 03.03.2017, 19:31
Можливо треба вже міняти депутатів районної ради, які вже протерли свої штанці не першого скликання і мислять "совково". Лобіюючи свої інтереси.
Відповісти
 
 
-67 # Гість 03.03.2017, 20:37
Да, досвід підняття рейтингу варто поширити на всю Україну. А щоб сам рейтинг так не стрибав- Бобрику дати по шапці. Щоб було кому їздити в Київ і об"єднувати громади покличте Вакуліча, корона не спаде і результат буде.
Відповісти
 
 
-47 # Siegfried 04.03.2017, 18:48
Це точно. Вакуліч при всіх комуно-демократ о-рухо-БЮТо-Пар тРегіоналах керував, єднав, рухав, шукав, впроваджував...
Відповісти
 
 
+67 # Slavk0 05.03.2017, 16:32
Впроваджував в свій карман!
Відповісти
 
 
+48 # Siegfried 06.03.2017, 08:54
Посади нас у високе крісло - кожен з нас в більшій чи меншій мірі буде впроваджувати в свій карман. Поки ми не в кріслі - б'ємо себе в груди (і самі в те віримо): Я ЧЕСНИЙ, ДОБРОСОВІСНИЙ, ХАЗЯЙНОВИТИЙ
Сів у крісло - виявився БРЕХУН, БЕЗСОВІСНИЙ, ВОРОВИТИЙ-злоді йкуваиий. Бо сьогодні ти "мер", а через пару літ перевибори "Хто зна? Може бульш не виберут? Тра устроїть свою жизь і своїх детей поскорей". А тут гоп! - і знову обрали. "Нада доустроїть то, шо мало устроїв" А за першу каденцію втягнувся; звик, апетити зросли...
Отаке то воно, дарагі українци! :-)
Відповісти
 
 
+25 # Slavk0 07.03.2017, 20:57
Ніфіга. Особисто знаю людей, яких крісло не зіпсувало. А всіх підряд записувати в корупціонери, то як мінімум нерозумно. Всі люди різні, і повірте, ще є в цьому світі і порядні.
Відповісти
 
 
+18 # Siegfried 07.03.2017, 22:11
Ставлю Вам лайк за віру і позітіффчик :-) Ви хороший співрозмовник. Дякую за позицію! ( це каже не Зігфрід, а той, хто за цим ніком ховається)
Відповісти
 
 
+4 # Slavk0 11.03.2017, 14:47
А це не віра, це факти.
Відповісти
 
 
+97 # Made in UA 03.03.2017, 20:39
Цікаво, а ті, хто висловив недовіру, що доброго зробили для району?
Відповісти
 
 
+51 # Гість 03.03.2017, 23:00
"ПОПЕРДНІКИ" ЧЕРЕЗ ТЕ І ГОЛОСУВАЛИ ЗА НЕДОВІРУ", ЩО РЕЙТИНГ ЗРІС...
Відповісти
 
 
-41 # Гість 04.03.2017, 13:41
шо ти за брєд несеш :-x :-x
Відповісти
 
 
+50 # Гість 03.03.2017, 23:07
На що заслужив - те і отримав. Крім того, що бути головою РДА ще треба бути і просто людиною!!!!!
Відповісти
 
 
+28 # Гіcть 05.03.2017, 08:21
Хтось скаже за що все-таки дали недовіру? За що "заслужив"?
По тексту статті ніби нічого особливого не пред'явили.
Відповісти
 
 
+50 # Siegfried 05.03.2017, 08:55
Із тексту не видно. А Ви пробували шукати між рядками? Мєжду строчєк.
А стосовно бумажки з недовірою - з того роя не буде ніц. Але голові РДА це може бути на користь. Отримавши своєрідний шок, в голові думки закрутяться інакше і з'являться нові ідеї, рішення. Так в кожного із нас: поки не отримаєш копняка під сідниці - з а п о р мислєй.
Відповісти
 
 
+31 # Гіcть 05.03.2017, 09:00
Схоже, що це політичне рішення. До виборів готуються.
Відповісти
 
 
+33 # Slavk0 05.03.2017, 16:35
як божий день!!!
Відповісти
 
 
+45 # Slavk0 05.03.2017, 16:34
А хто копняки деПутанам нашим може давати? Тільки не кажіть, що народ. Бо на останніх виборах я голосував за одного кандидата, але він не пройшов. А пройшов якийсь тіпочок по партійних списках. Моїми руками!
Відповісти
 
 
-142 # Гіcть 04.03.2017, 00:25
Думаю найдостойнійший буде головою адміністрації депутат районної ради голова комісії з роботи із правоохоронними органами та боротьбі з корубцією Микола Волчецький.
Відповісти
 
 
+50 # Slavk0 05.03.2017, 16:36
нарід на полісся.нет темний і вашу іронію не вловив.
Відповісти
 
 
-35 # Flover 05.03.2017, 21:54
Отже, оті на даний момент -79 можна вважати +79 як мінімум. :-)
Відповісти
 
 
+38 # Siegfried 06.03.2017, 09:24
точно. Не вловили сарказму.
Але я зараз про інше. От тут за правилами сайту нізьзя переходити на особистості, бо відправлять в БАНю. (згідний. Не нада нагліти) Але насправді людям рота всеодно не затулиш. Вони прокоментують на роботі, на кухні, в громадському транспорті.
Дай Боже щоб НАС коментували по-за очі позитивно. А для цього потрібно ЩОООО?....
Відповісти
 
 
+19 # Гіcть 07.03.2017, 00:09
Що, що...
Щоб "вуха" і "очі" були скрізь.
Правильно??? :lol: :lol: :D
Відповісти
 
 
-38 # Гість 04.03.2017, 01:16
Відповідне клопотання Президенту потрібно передавати через Кабінет Міністпів України, шановні пани грамотії. Куми чубляться,а у мужиків чуби тріщать (видалено модератором).
Відповісти
 
 
+54 # Гiсть 04.03.2017, 08:30
Щось я пропустив? Якому мужику дісталось?
Відповісти
 
 
+39 # Slavk0 05.03.2017, 16:37
Порошенку. Лишніх проблем!
Відповісти
 
 
-49 # Гість 04.03.2017, 09:23
Людина сьогодні стала розмінною копійкою в політиці. Бо ремесла в руках не тримає.А маніпулювання свідомістю індивідума зведено в ранг роботи наших ЗМІ .справами економіки необхідно займатись .Повсякденна реальність явно не відповідає тому з чим стикаєшся в повсякденному житті.
Відповісти
 
 
-11 # Гість 04.03.2017, 20:13
четвертий рік лишають чорнобильських діток безплатного харчування по одній і тій же"бандитській " схемі: оголосять тендер у січні. почнуть у квітні. погодують два місяці-листопад і і грудні. і на новий круг. А за зекономлені кошти премію отримають. що важко було одним голосуванням подовжити договір з попередньою фірмою до закінчення навчального року. або новий договір планувати з вересня до травня. Та ви не народні обранці а народні заср....#
Відповісти
 
 
0 # Enjoy 05.03.2017, 11:35
Чомусь я впевнений, що ситуацію, навколо голови, розшатує депутат Волчецький??? Володимир, держись!
Відповісти
 
 
+46 # гість 05.03.2017, 19:39
Чому коментарі пачками видаляються?
Відповісти
 
 
-31 # Гіcть 05.03.2017, 22:54
Ковенько тут не причому. Він просто підписує рішенні ті, що приймають більшістю депутати.
Відповісти
 
 
+37 # Гіcть 05.03.2017, 23:53
Видалений коментар зберігся на боковій панелі:

Хитають всі кому мішає, але головна скрипка без сумніву голова ради. Щоб бува сам себе не перехитрив.

П.С. Можете не дякувати... :-)
Відповісти
 
 
+48 # Siegfried 06.03.2017, 09:04
Тут я знайшов одну баєчку. Щось подібне і ми робимо.
В церкві батюшка писання дочитав святе
І сказав: — Ви самогоном надто грішите.
Хто умре, втопивши душу
В тій гіркій бурді,
Той предстане в п’янім виді
На страшнім суді. —
А якийсь п’яничка кинув репліку в кутку:
— Ну, а сам ти, батя, мало видув коньяку? —
Піп на репліку не зважив і своє чита:
— Серед вас прелюбодійство
Сильно процвіта.
Єсть і женщини невірні,
І мужчини єсть,
Що в супружестві не дбають
Про подружню честь… —
А п’яничка той як крикне знову із кутка:
— І твоя супружка, батя, біга до дяка!

Ухопив хтось хулігана,
Витяг за поріг.
— Ти чого, — пита, — поганиш
Батюшку при всіх?
Де ти бачив, п’яна пико,
Щоб він пив коньяк?
І нема супруги в нього.
Він же холостяк.
А п’яничка каже: — Важно,
Щоб почув народ,
А тепер ти вже нікому
Не затулиш рот…
Відповісти