HomeНовиниВ РайоніУ Володимирці зіграли у "Світ громад" (+фото)

У Володимирці зіграли у "Світ громад" (+фото)

( 0 Votes )

Ініціатором проведення такої ігрової зустрічі стала ГО «Енергія комфорту» за підтримки Володимирецької селищної ради. Попередньо селищна рада запустила онлайн-форму для реєстрації усіх, хто має бажання стати учасником гри.

Для участі необхідно було лише виділити кілька годин недільного дня та не полінуватися прийти до місця зустрічі.

Попри розрекламований в багатьох містах бренд гри, охочих зіграти у неї у селищі виявилось небагато. Хоч умовами передбачена максимальна кількість учасників у 6 осіб, пограти зголосилося лише 5.

Кожен гравець отримав свою роль з особливою історією: хтось був безробітним, хтось – чиновником; були також ролі священика, пенсіонера та підприємця. Шляхом таємного голосування громада обрала мера та картки об’єктів інфраструктури, які вона має і в реальних умовах. Кожен з таких об’єктів мав свою ціну будівництва та утримання – в умовній грошовій одиниці за позначкою Q.

Також було обрано картку із ситуативним завданням на гру – побудувати аптеку, ресторан та школу мистецтв, при цьому виплачуючи заробітні плати, стежачи за сплатою податків та наповненням бюджету, з якого й утримувались умовні соціальні об’єкти.

Кожен із гравців почергово витягував картку із життєвими обставинами, додаючи чи віднімаючи якийсь із пунктів у особистому рівні щастя, здоров’я, фінансових компетентностей, комунікативності тощо. Також були умови для додаткових заробітків, перемовини щодо обігу коштів таким чином, щоб вони залишалися в громаді, схеми для того, щоб утримувати громаду, не беручи банківських позик та багато іншого.

Ніхто не рахував, скільки кіл гри минуло, доки були досягнуті цілі. Проте час сплинув дуже швидко. Гравці зрозуміли, що аби у підсумку уся умовна громада стала успішною та самоокупною (на ігровому табло це називалося «привабливістю громади»), потрібна співпраця кожного.

Завдяки грі кожен учасник мав можливість переконатися, що сплачені податки та співпраця влади, бізнесу і громади – основа стабільного місцевого розвитку. Граючи, можна приміряти на себе різні соціальні ролі, навчає тому, що особистий успіх дуже часто залежить від успіху громади, і навпаки.

Гру "Світ громад" у Володимирці зіграли вперше. Проте ініціатори проведення обіцяють, що зустрічі у селищі продовжаться й у новому році, тож просять слідкувати за анонсами.

Довідково. Гра «СвітГромад» – це перша українська настільна кооперативна стратегія у жанрі соціального симулятора. Ігрова механіка максимально наближена до реального життя і перемогти у грі можна лише кооперуючись та взаємодіючи.

Гра допомагає виявити неформальних лідерів у колективі, сприяє підвищенню громадянських компетентностей молоді, навчає лідерству, навчає інструментам розвитку громади, залученню (інтеграції) мешканців громади, моделювання розвитку громади.

 

 

 


 

Вікторія Черпак.

 

У вас недостатньо прав для коментування.