Авторизація

То чи кидають володимирчани піч і чи йдуть на Січ?..

( 1 Vote )

Ще місяць тому Україна бурлила і колихалась від різносторонніх настроїв своїх громадян. Провокатори з усіх політичних боків підбурювали населення, яке, чесно кажучи, вже не може об’єктивно розібратись в політичній ситуації країни. Чи притихли політичні пристрасті тепер? Скоріше, вони трохи відійшли на задній план у зв’язку зі святами. Як же у нас політичний барометр: піднімається чи опускається? Про це ми вирішили дізнатися в останні дні старого року.

Рівненщина виявилась найспокійнішою з усіх західних областей. Як сказав начальник УМВС Василь Лазутко на відкритті Будинку шерифа у Більській Волі, «Рівненщина живе спокійно, окрім Дубного, Кузнецовська та Рівного».

А що ж Володимирець?

П’ятничний виїзний базар – осередок останніх новин. Десь ненароком почуєш, як хтось поїхав на майдан до Києва, хтось прямо говорить, торгуючи, що дарма витрачає свій час, бо дійсні справи робляться зараз не тут, а в столиці. А хтось намагається залишатись поза політикою, пояснюючи так: «ви собі там хоч бийтесь, а за мене на шмат хліба мені ніхто не заробить».

В останній тиждень перед Новим роком у центрі Володимирця розмістилась палатка з опозиційними прапорами.

Однак люди, що сиділи в цій палатці, виявились не надто говіркими. Спочатку показали всі дозволи та документи на проведення свого заходу. Потім із насторогою спитали, чого прийшла і від кого. Розговорити їх не дуже вдалося.

Організатори цієї акції збирають людей і благодійні внески на Євромайдан у Києві. Роздають листівки та газети від опозиційного блоку партій. Нічого не пропагують, не закликають на мітинги; якщо хтось спитає, то висловлюють своє бачення ситуації. Однак окреслити свою громадянську позицію для «Володимирецького вісника» чергові у палатці чомусь не захотіли.

Як же населення райцентру ставиться до подій в центрі Києва? Про це я запитала у перехожих. Більшість людей полохливо відкараскується від відповіді, як тільки зачує питання. Не хочуть спілкуватись, бо принципово намагаються залишатись поза політикою, або просто не знають, що відповісти, бо не розбираються в сенсі подій.

Сімейна пара Валентина та Анатолій, 55-56 років: ми підтримуємо Євромайдан, погоджуємось з усіма його ідеями (але його мету та завдання назвати не змогли – авт.).

Ігор, 23 роки: знайомі живуть в Києві. Кажуть, що киян на Майдані майже нема. Самі приїжджі, здебільшого із західних регіонів України. Столицю шкода, занехаяна. Стоять люди, а як запитаєш, навіть толком не скажуть про суть Угоди про Асоціацію. А твердять, що стоять за підписання угоди з ЄС. Я б на Майдан не поїхав. Не вірю, що при зміні влади щось би змінилось в країні. Міняти шило на мило немає сенсу.

Світлана, 45 років: вважаю, що події, які відбуваються зараз в країні, є позитивними. Підтримую молодь, яка заявила про себе, і те, що вона відстоює.

Ольга, 43 роки: рахую, що треба спочатку помінятись духовно, треба змінити себе внутрішньо, щоб йти до євроспільноти. З тим рівнем культури, який має наше сьогоднішнє суспільство, нам ніяка євроінтеграція не допоможе. Треба дорости до їхнього морального розвитку, а не намагатись перестрибнути за раз кілька сходів.

Олександр, 31 рік: нічого нового не скажу. Хочеться жити в правовій державі і не боятись, що закон мене не зможе захистити. Майдан, можливо, нічого й не доведе, але те, що так багато людей змогло вийти на протистояння владі – це вже говорить про нас як про націю, яка може відстояти свої цінності.
 
Спілкувалася ОЛЕНА СТЕЛЬМАЩУК
 
 

Коментарі   

 
-16 # Siegfried 10.01.2014, 13:33
Ох, якби отих нероб, що витанцьовують на майдані, поставити на ремонт дороги. За день стільки кілометрів відремонтували б... Європа позаздрила б.
Відповісти
 
 
-17 # Siegfried 10.01.2014, 13:34
А за яку КОНКРЕТНО ідею там мерзнуть? Чи не мерзнуть.
Відповісти
 
 
-16 # Siegfried 10.01.2014, 13:44
І ще, пані Олено Стельмащук, благаю, не задавайте питань черговим по палатках. Ви їх ставите в дуже не зручне становище. Адже вони самі не знають ні ідей, ні мети. І нема значення якого кольору намет і під яким прапором.
Відповісти
 
 
+19 # Lavr 10.01.2014, 18:28
Ну, Остапа понесло!
Відповісти
 
 
-15 # Siegfried 10.01.2014, 20:28
:lol: Lavr, погляньте, я на даний час заробив по чотири анлайки (в сумі 12). Отже не всі хочуть хороших доріг (щоб ЕУРОПА нам заздрила) - це раз, а по друге, мабуть, все таки, хтось розуміє ЩО ХОЧУТЬ оті майдануті по обидва боки барикад. Одне я знаю точно, що все буде добре.
Відповісти
 
 
+18 # Lavr 10.01.2014, 23:34
Пане Зігфрід, "майдануті", як Ви їх називаєте, якраз і хочуть щоб гроші на дороги не розкрадались, а за них робились європейські дороги. Бо зараз у нас казнокрадство введено в ранг владної політики. Може читали, що недавно в США була на 17,6 млн дол. оштрафована їхня агрокомпанія за те, що дала 20 млн дол. хабара нашим посадовцям за сприяння повернення 100 млн дол.ПДВ. У нас це не зробило великого вибуху. Ні в кого й волосина не впала з голови. Все як завжди, промовчали. Під євронаглядом корупція може різко зменшитись. Зокрема, цього і хочуть "майдануті". А Ви не вловили, через те й нахапали 12 анлайків. Глибше копайте!
Відповісти
 
 
-6 # Гість 13.01.2014, 10:07
Siegfried,мне за прекрасный стих "МЫ ВЕРНЕМСЯ РОССИЯ!" поставили -17анлайков -абсолютный рекорд!В то же время за стихотворение о кошке с котенком +9.Все в этом мире относительно,и прав будет тот кто сильнее.
Відповісти
 
 
0 # Siegfried 13.01.2014, 10:58
Про котиків не читав. Підкажіть, де Ви це надрукували. Хочу це бачити. :-)
Відповісти
 
 
0 # Гість 13.01.2014, 11:23
"В подвале среди барахла и картонок,
У серенькой кошки родился котёнок..."
На 11- странице сайта,материал о вступлении в Эвросоюз.Более 400 просмотров! И не забудьте поставить мне плюс "ЗА ЗИКФРИДА!"
Відповісти
 
 
+2 # Гість 12.01.2014, 11:26
За такі слова треба щоб цей недоношений німець зігфрід щей по морді "нахапав"! Їдь до своїх друзів фашистів, а патріоти будуть робити свою справу!
Відповісти
 
 
-9 # Siegfried 12.01.2014, 18:40
Так от, дитино, і я про те ж саме: "хто патріот?" "яку справу?"
Відповісти
 
 
+3 # Гість 13.01.2014, 10:09
А по морде!...ЗА ЗИКФРИДА!
Відповісти
 
 
-3 # Siegfried 13.01.2014, 11:25
Gутен морген, Gутен таG! Б"ють по морді, б"ють і так. :lol: Вот мы и открыли сезон виртуального мордобоя. Как кофорит айнэ кляйнэ русский пословиц: "В спорах рождается мордобой." А в Україні кажуть так: "Пани лаються, а в їхньої голоти лоби тріщать" Добре що лише по морді чи по лобі... Прохання, не биймо один одного нижче пояса.
Відповісти
 
 
0 # Гість 13.01.2014, 11:41
Гут!Гут! Майн кляйне,Siegfrie d!Подаю Вам руку братской помощи,а то Ваш друг (хохол)молчит,а Вас мочить начали даже в сортире.Как мой немецкий? Lavr умолк,поздравил его с Новым годом,а он молчит.Наверное филонит или бюлетенит...Гри п наверное птичый. :lol:
Відповісти
 
 
-2 # Siegfried 13.01.2014, 12:26
О, майне русиш камераде, с немецким у Вас все хорошо. А Lavr парень не многословный, серьезный, высказал свои аргументы - и молча наблюдает скрестив руки на груди. Нема часу займатися дурницями. А почне розбороняти, то ще й сам може попасти під роздачу.
Відповісти
 
 
0 # Гість 13.01.2014, 12:41
Нет почему же,иногда мне получается втянуть его в наши перестрелки.Ско рее он боится не раздачи,а точных коментариев,а так то он мужик,как я понял, не п[ЦЕНЗУРА]ой.
Все извини,иду на обед как и у всех госбюджетных организацыях, с 12-00 и до окончания обеда,а потом снова за работу...
Відповісти
 
 
0 # Гість 12.01.2014, 20:42
Так от старічок, явно що патріот не ти! А якщо не доганяєш "яку справу" то в Україні тобі робити нічого, котися в германію!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 53 гостей на сайті