У майдану - одна правда. Ще гірша, ніж декому здається.

( 6 Votes )

Напевне, вам багато разів доводилося чута про те, яка казкова атмосфера братерства, чистоти почуттів і помислів панує на Європейському майдані в Києві. З ейфорією про щось подібне розповідають або відверті брехуни, або люди, котрі проходили поруч чи перебували там щонайбільше декілька годин. Я ж два тижні жив на «передовій справедливості», тому у мене про все це є своя правда.

На Євромайдан поїхав добровільно. В той час у центрі Києва було, справді, не проштовхнутися, не те, що тепер. Жив у наметах рівненського УДАРу, хоча є членом Партії регіонів, чого ніколи не приховував. Хотів, так би мовити, зсередини зрозуміти, чому в державі виникла ситуація, що призвела до масштабної акції протесту. Мої висновки однозначні: із майдану зробили зону, табір з колючим дротом, звідки простим людям, як рабам, заручникам обставин, вирватися важко. Вони настільки розчарувалися в усьому, що не мають більше бажання відстоювати невідомо чиї інтереси, заквашені на брехні і несправедливості.

Щодня присутніх на території табору примусово шикують на мітинг. Не хочеш іти на мітинг - погрожують, що не дадуть їсти і не пустять ночувати в намет. Так само, майже силоміць, зганяють на загальну молитву. На протести старші «наглядачі» з рупорами-гучномовцями реагують однозначно: закрий рота, роби, що кажуть. Порядком усе це назвати дуже важко. Дві доби не спавши, я перебував на варті. Зрештою пішов відпочити. Знайшов місце, приліг. Прокинувшись, з великим подивом констатував, що мої черевики вкрали. Та діла до мене не було нікому, так само, як і до побитих беркутівцями чоловіків, які жили поруч. Ударівський командир,  діставши  з  кишені пачку грошей, нахабно тицьнув мені аж 20 гривень, які я одразу йому й повернув. Депутат з Білої Церкви, імені якого, на жаль, не пам'ятаю, дав мені гроші, щоб купив взуття.

Потрапивши в будівлю профспілок, був вражений, як спотворили її новітні революціонери. Стіни порозписували, розмалювали. Навколо сморід, антисанітарія. Зайти в туалет було для мене особливою проблемою, бо спрацьовував рвотний рефлекс. Ходив у платний туалет. А ще я ніколи не зустрічав таких представників європейського вибору, які наче вперше бачили унітаз і не знали, для чого він взагалі існує. З яких гір потрапили в столицю ті вуйки - поняття не маю. Одяг, що його безкоштовно передали люди мітингувальникам, розбирався спритниками і продавався за гроші при вході в метро або ще десь. Причому, за помірними цінами, про що нахабно писалося на табличках. Це, і не тільки це, бачив не один я. Тисячі людей пішли звідти розчарованими, їм наперед брехали, що привезуть на майдан і відвезуть назад. Але виїхати стало проблемою, бо новоспеченим вождям потрібна масовка. Нам категорично заборонялося давати інтерв'ю представникам засобів масової інформації. До мікрофону ставили лише тих, кого треба. Причому, самі журналісти не хотіли чути негативу, а шукали лише добрих слів на адресу усього цього бедламу. Мені й сьогодні рівненські ударівці погрожують розправою, якщо розповідатиму правду. Правду про те, як вони знущаються з людей, провокують правоохоронців, озброюються палицями на випадок штурму, як територією табору ходять чутки про поширення венеричних захворювань і таке інше, і тому подібне. Кияни, що проживають поблизу майдану, не можуть дочекатися, коли натовп нарешті розійдеться, і вони отримають змогу вільно підїхати до власних осель. Про це відверто заявляють тисячі людей.

Барикади. Колючий дріт у центрі Києва. Хіба думав хтось, що таке можливе в теперішніх умовах? На рукотворній ялинці плакат із написом, що це - місце вічного спочинку Миколи Азарова. Носили вулицями й труну нібито для нього і таких, як він. Усе це на власні очі бачили тисячі людей. То це народ, якого хоче Європа? Відтепер Європа не захоче не те, що бачити, а й чути про нас. Стоять на майдані іноземці з Америки, Азії, тієї ж Європи. Дивляться на усе це, фотографуються, їм не до підтримки нашого вибору. Для них головне - мати екзотичні фото, хоча й страшно трохи, як вони признаються. Але де ж іще зробити знімок з дикунами 21 століття?

Ті, хто пхаються до мікрофону на трибуні і ходять поміж людьми з мегафонами, постійно підпираються іменем народу. Питається: якого народу? Ви що, встигли вже поділити Україну на народ і не народ? Нехай стояло на майдані мільйон людей. А ті решта, 45 мільйонів, що ходять на роботу, аби держава існувала, до розрахунку не беруться? Прикро і боляче за нас. Чому так, чому ми такі? Ніде в цивілізованому світі не може бути такого хаосу, - про це кажуть і німці, й американці, і французи, і навіть білоруси. То куди веде такий шлях? Відповіді не почуємо з вуст тих, хто все це замислив. Так, я теж відстоюю свої інтереси, бо ніхто з нових поводирів не згадує про наше життя на селі, роботу для молоді.

Треба, щоб усі знали правду про те, що відбувається нині. Розповідати можу ще багато, але зроблю це згодом і в інший спосіб. Сьогодні ж знову вирушаю на Європейський майдан. Беру з собою фотоапарат, який красномовно підтвердить завтра кожне моє слово.

 

Олександр ЛЯСЕЦЬКИЙ, с. Постійне Костопільського району Рівненської області

Надруковано в газеті «Віче Костопільщини» 28 грудня 2013 року ст.4, рубрика «Думка вголос»
 

Коментарі   

 
+1 # Гість 23.01.2014, 14:15
На майдані не була, не знаю. Та знаю одне в наших провінційних газетах "Думка в голос" це завжди заказна стаття за гроші. Олена.
Відповісти
 
 
+3 # Сергій СКІБЧИК 23.01.2014, 17:40
А у всеукраїнських джинси і заказухи хіба не буває?
Відповісти
 
 
+5 # Siegfried 23.01.2014, 20:11
:cry: Автор статті багато в чому правий. (Що до сміття, туалетів, безкультур"я.) Та сама картина і на території антимайдану. Не найкращий стан справ, я так думаю, і на вулицях чи в дворах села, де проживає О.Лясецький. :-x Але це з часом минеться. Ми навчимося культури, прийде neue Ordnung новий порядок 8)
Відповісти
 
 
+1 # Гість 24.01.2014, 12:04
"Член партії регіонів", про яку об'єктивність статті взагалі може бути мова? Однозначно заказуха!!!
Відповісти
 
 
0 # Siegfried 24.01.2014, 12:36
Я впевнений, що це не замовна стаття. Людина так бачить цей світ, це по перше, а по друге, хто ЩО шукає, той ТЕ і знаходить. (Що регіонал шукав, те і знайшов) Можна шукати і "знайти недоліки" у Святого Бога, і знайти "позитивні" сторони диявола, стати його адвокатом. Але ітина залишиться істиною.
Відповісти
 
 
0 # Гість 22.07.2017, 11:28
А члени ынших партій (конкуруючих) заказухи не публікують? В нашій політиці все заказуха і все треба оцінювати самостійно.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 24.01.2014, 12:31
"Відгавкування" головного редактора сайту Сергія Скібчика: А у всеукраїнських джинси і заказухи хіба не буває? Тільки підтверджує те, що стаття проплачена і не об'єктивна.
Відповісти
 
 
+7 # Сергій СКІБЧИК 24.01.2014, 13:26
Я редактор газети ;-)
А стаття виставлена зареєстрованим користувачем. Матеріали сайту зазвичай відповідно маркуються або містять посилання на джерело. Реєструйтесь і виставляйте свою статтю (ніхто ж не заважає) замість того, щоб впусту гавкати в повітря
Відповісти
 
 
-3 # Гість 24.01.2014, 12:38
Я згідна з автором, бо не один раз чула про цей бедлам який відбувається в Києві...
Відповісти
 
 
-7 # Гість 24.01.2014, 12:52
Як швидко Siegfried відповів на мій коментар наштовхнуло мене на думку, що Сергій Скібчик і Siegfried одна людина. Задала в пошуку ці два слова разом і ТАДАМ. Так думаю не лише я. Друкую комент до іншої статті на цьому сайті: # Тигр 29.10.2013, 01:46
Дорогі Володимирчани та гості сайту! Проаналізувавши техніку письма, стилістику, в чому і Ви можете переконатисяя прийшов до висновку, що веселий кіт Вася, Siegfried, xosyin, lavr, admin та деякі Гості сайту він же Сергій Скібчик, який "ніякого відношення до сайту немае (сам писав)" мае відношення, і своею брехнею і надуманими коментарями вводить нас в оману! Прохання засновників газети і сайту звернути на це увагу і прийняти відповідні висновки! Це ЖАХ!!!
Відповісти
 
 
0 # Siegfried 24.01.2014, 13:15
8) ;-) :oops:
Відповісти
 
 
+8 # Сергій СКІБЧИК 24.01.2014, 13:30
З Тигром хоч можна було полемізувати, він міг перевірити технічні деталі і сам визначити чи з однієї IP-адреси надіслані повідомлення, чи з різних. А з вами навіть сперечатися не буду: марна річ. Бо ви не самі думаєте, аналізуєте техніку письма і стилістику, а користуєтесь чужими думками, повторюючи їх як папуга. Тисячу відвідувачів за минулу добу -- і це все одна людина?!!! Значить, я Шіва...
Відповісти
 
 
+3 # Siegfried 24.01.2014, 13:31
На відміну від нас Сергій Скібчик на сайті не займається дурницями і не ховається за ніками або нереєстрованим ГІСТЬ. Це серйозна, відверта і чесна людина.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 24.01.2014, 13:47
ВЕСЕЛИЙ КІТ ВАСЯ - ось так потрібно писати!І ніякий він не Скібчик тільки по тій простій причині що в ВЕСЕЛОГО КОТА ВАСІ ЗАВТРА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ, з чим його і вітаю,а в Скібчика якщо не помиляюся день народження в кінці першоі половини травня.Siegfrie d,привіт тобі від його і всім привіт,але він в даний час дуже зайнятий,він будує,надіюся пам'ятаєш що і де і розумієш.
Відповісти
 
 
+2 # Siegfried 24.01.2014, 19:15
дякую!
Відповісти
 
 
-1 # Гість 22.07.2017, 11:21
Я киянин і добре знаю відношення киян до майдану і рівень активності. Ніколи не вірте, що на майдан вийшли 1 млн людей. По перше майдан з урахуванням стаціонарних малих архітектурних форм, яких багато на майдані і палаток в яких жили приїзжі мітингуючі, більше 20 тис не міг вмістити і то з урахування стояння на всіх газонах.
Крім того, невдовзі після закінчення майдану, у нас була зустріч однокласників (всі кияни), з 22 людей які прийшли на зустріч тільки одна жінка була на майдані. При тому більшість до її розповідей відносились скептично. А 1 млн означав би практично більше половини дорослого (разом з старими) населення Києва, бо казати, що 1 млн був за рахунок приїзжих це дурня. Ствердження, що на майдані був 1 млн людей це Геббельсівська пропаганда. Крім того, з тих не більше 20 тис людей напевно більшість прийшли не підтримати, а просто з цікавості.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 68 гостей на сайті