HomeСпортФутболФутбол: нарешті почали …

Футбол: нарешті почали …

( 1 Vote )

Нинішня зима мало того, що відібрала у весни майже місяць календарного часу, так до того ще й стала причиною затримки виходу футбольних баталій з-під дахів спортивних залів на свіже повітря.

Саме погодні сюрпризи вплинули на перенос початку футбольних турнірів у Володимирці (мали починати 18-го березня) та у Вараші, де мали стартувати ще 10-го числа.

Затримка зі стартом змінила також число учасників змагань: у райцентрі додалась команда з Половель (усього стало 5 колективів), а у місті- супутнику РАЕС відмовилися грати Підцаревичі (лишилося 6) з сусідньої Волині через те, що у них вже на початку квітня починається Кубок федерації футболу області.

Але стартували обидва турніри синхронно – у суботу, 24-го березня, і гратимуть їх учасники за коловим принципом, після чого й визначиться переможець.

Тож почну з райцентрівської зимово-весняної першості, матчі якої відбуваються на гаревому полі колишнього учкомбінату. Організатори змагань добряче попрацювали над розчищенням поля, тож початок турніру пройшов у більш-менш комфортних умовах, якщо не згадувати, що ні переодягнутися, ні помитися там ніде. У стартовому поєдинку зійшлися МФК та Половлі. Як не дивно, до перерви при досить рівній грі перед вели гості – 3 : 2, у яких відзначились Олександр Приступа, Валентин Присяжнюк та Назар Мирончук.

За муніципалів двічі вразив ворота Олександр Манзик. Свого роду гойдалки, тобто атаки на обидві сторони, тривали і в другому таймі, а долю зустрічі вирішили два пенальті у ворота Половель, причому обидва досить неоднозначні. Їх на голи замінив капітан володимирчан Василь Новицький, і хоча візитери мали не один шанс вирівняти становище, гра так і закінчилася перемогою МФК – 4 : 3.

Невдовзі по тому мірялися силами ветерани Володимиреччини та Зелене. Тут рівної боротьби не вийшло, оскільки полісяни виглядали просто набагато рухливішими за свого суперника, який на початок двобою ледве набрав потрібний кількісний склад. Вже до перерви рахунок матчу – 3 : 0 не викликав сумніву у тому, хто стане його переможцем – за Зелене забивали Дмитро Нагорний та двічі Артур Степанян.

На початку другого тайму сивочолі спробували за допомогою короткого і точного пасу змінити перебіг подій на полі і дещо їм таки вдалося зробити: рахунок «розмочив» Віктор Козодой – 3 : 1. Та дві грубі помилки ветеранської оборони привели до виходів віч-на-віч з кіпером Олександром Печончиком прудконогих нападників Євгена Корнійчука і Богдана Базаки, які й встановили кінцевий рахунок гри – 5 : 1 для Зеленого.

Наступного дня, у неділю, ігровий день відкривали Каноничі та Половлі. Тут, як-то кажуть, коса найшла на камінь, і лише єдиний точний удар у виконанні Ігора Вороб’я приніс три очки каноничанам.

По тому змагалися МФК та Зелене. Краще підготовленими виявилися райцентрівці – 3 : 1, за яких відзначалися Дмитро Дацький (забив майже з центра поля), Василь Новицький та Олександр Гаврилюк. Гол престижу у гостей на рахунку капітана Євгена Корнійчука.

Таким чином, після двох турів попереду без втрати очок іде МФК – 6 балів, по 3 – у Канонич та Зеленого, без очок – Половлі та ветерани. У бомбардирському реєстрі змагань лідирує Василь Новицький (МФК) – 3 голи, по два забили його одноклубник Олександр Манзик та Артур Степанян і Євген Корнійчук із Зеленого.

Наступний тур – у суботу, 31-го березня почнеться о 14.00 зустріччю між Половлями та ветеранами, а о 15.30 поміряються силами МФК і Каноничі.

Тепер про відкриту першість Рівненської АЕС – саме так називаються змагання, що проходять на запасному полі Спорткомплексу енергогіганта Полісся. Тут стартовий ігровий день відкривали Любахи та КДЮСШ – «Ізотоп».

Перший гол змагань забив Олександр Буткевич із Любахів ще до перерви, він і вирішив долю поєдинку – 1 : 0. У другому матчі суботи зійшлися старожили першої районної ліги – «Моноліт» та Сопачів. Рахунок відкрив енергоремонтник Сергій Голодюк, але ще у першому таймі Давид Гузоватий та Роман Анцибор вивели стирян уперед – 1 : 2.

Назрівала сенсація, але Василь Мендзяк та ветеран Сергій Кедич таки принесли звитягу варашанам – 3 : 2.І завершували тур фаворити першості – «Ізотоп – РАЕС» та ФК «Рафалівка». Їм було грати найважче, оскільки сніговий покров за два попередніх матчі перетворився на водяне місиво, з якого витягати ноги було проблематично, а якщо говорити точніше – то вельми важко.

Суперники були достойні один одного, і по перебігу подій у матчі стало ясно, що гол якщо і буде, то лише один. Так воно і сталося. М’яч на вагу перемоги у другому таймі у красивому стилі забив ізотопівець Максим Гуменюк, який обіцяє вирости у класного форварда, достойного спадкоємця слави Олександра Колоса.

Другий ігровий день почався з досить неприємного інцидента – ізотопівські юнаки не зібралися на зустріч з рафалівчанами, і їм зарахована технічна поразка. Далі змагався «Моноліт» з Любахами. Їхні поєдинки завжди носять принциповий характер, і досить часто сільські футболісти відбирали у енергоремонтників дуже важливі очки, як було, наприклад, у матчі другого кола чемпіонату району минулого року.

Здавалося, що так буде і у неділю, бо вже перша атака «соколів» принесла їм успіх, та гол через положення «поза грою» справедливо був скасований. Атаки накочувалися то на одні, то на інші ворота. Візуально краще ніби виглядали гості, а от голи забивали лише господарі. До перерви це зробив Володимир Годунок, коли на ворота любахівців вийшло одразу троє монолітівців – 1 : 0, а у другому таймі закріпили успіх варашан двічі Василь Мендзяк та Олександр Колос – 4 : 0. Реальний шанс скоротити розміри поразки у «Сокола» мав Іван Мотько, та його удар з одинадцятиметрової позначки пройшов значно вище воріт…

Видовище, яке глядачі побачили у заключному поєдинку неділі між «Ізотопом – РАЕС» та Сопачевом, вже важко було назвати футболом. Це був, скоріше, калюжбол.

У цьому виді спорту до перерви трималася нульова нічия. Ба, навіть ближчими до успіху були стиряни, коли посередині тайму шкіряна куля після пасу захисника ізотопівців застряла у калюжі, і хтось із нападників гостей вискочив сам-на-сам з кіпером Юрієм Крисюком. Нерви у досвідченого стража воріт виявилися досить міцними і він нейтралізував небезпеку. А у другому таймі атомники прогнозовано дотисли суперника, причому зробили це за допомогою «стандартів». Спочатку після подачі зі штрафного м’яч у сітку добив новачок команди Петро Коновальчук – 1 : 0, а всі сумніви у перемозі господарів розвіяв Віктор Манзюк, головою завершивши навіс з лівого флангу атаки – 2 : 0.

Отож, відкриту першість РАЕС очолюють «Моноліт» та «Ізотоп», у яких по 6 очок, по три мають ФК «Рафалівка» та Любахи, без балів – Сопачів і КДЮСШ. На чолі гонки бомбардирів – Василь Мендзяк з команди ЕРП, у якого три забиті м’ячі.