HomeСпортМотоболПеремозі завадив розірваний ланцюг (+фото)

Перемозі завадив розірваний ланцюг (+фото)

( 0 Votes )

 

Минулої неділі наша країна відзначала День Збройних Силу України. Ця дата з’явилась недавно і припала до душі не тільки військовим, але й підростаючому молодому поколінню, особливо хлопцям – майбутнім захисникам України. Тож не дивно, що до святкування дня ЗСУ долучилися і представники технічних видів спорту.

Одним із перших спортивних клубів на Рівненщині, який вирішив проводити щорічні змагання, присвяченому цьому святу, став МК «Кристал». Його членами є спортсмени Рівненського та Острозького районів. У зв’язку з цим для зручності глядачів змагання вирішили проводити поблизу кордонів цих двох районів. Траса знаходиться неподалік санаторію «Червона Калина».

На змагання прибули представники 6 областей України (в основному західний регіон). Приємно відзначити, що володимирчан запросили одних із перших. Приїхавши на трасу, ми одразу відмітили її складність. Та й не тільки ми.

Вона практично на всій довжині складалася із суцільного сипучого піску по всьому периметру. Вийшло щось на зразок пляжного мотокросу, який є популярний у Європі, зокрема в Франції та Англії і проходить на березі Ла-Маншу. Дуже часто там свої корективи привносить прилив, і спортсмени долають дистанцію не тільки по піску, а й по воді. Щось подібне чекало б учасників і наших змагань, якби пішов дощ. Але, на щастя, Господь Бог подарував спортсменам та численним вболівальникам гарний сонячний день.

Змагання розпочались традиційно: з класу 85 см.3, де стартував наш Віталій Шмига. Початок заїзду склався для нас вдало. Після невеличкої традиційної штовханини у першому повороті Віталій продерся на третю позицію і тримав її ледь не до кінця заїзду. Але за два кола до фінішу не витримав страшного навантаження важкої траси ланцюг приводу заднього колеса. Дрібний пісок наче наждаком перетер кільця у найслабшому місці – і мотоцикл став як укопаний. Не буду описувати стан молодого спортсмена, і навіть суперникам не побажаю такого пережити.

У перерві між заїздами вдалося відремонтувати мотоцикл. Наш гонщик почав їхати, а от гальмувати не міг, оскільки розірваний ланцюг пошкодив ще й гідропривід задніх гальм. Запасного не знайшлося, та й не було часу на його пошук, бо спортивний коментатор запросив спортсменів у класі 85 см.3 на старт для участі в другому заїзді.

У підсумку наш гонщик виїхав на другий заїзд практично без гальм. Об’їхавши усіх на старті, він очолив заїзд (що то значить – без гальм!). Але проблеми розпочались при проходженні поворотів, де набрану на прямій дистанції швидкість не вдавалося погасити коробкою передач і, щоб не вилетіти з траси, доводилося використовувати передні гальма, що призводило до частих падінь і втрати дорогоцінного часу.

Наш спортсмен, зрозумівши, що треба збавити оберти і просто дістатись фінішу в надії на помилки суперників, які на тяжкій трасі не забарилися, у підсумку замкнув першу п’ятірку.

Тож екзамен на мужність і витривалість тринадцятирічний спортсмен склав на відмінно. Адже не даремно змагання приурочені Збройним Силам України.

Хочеться висловити особливу подяку від наших спортсменів депутату обласної ради від ВО «Батьківщина» Івану Васильовичу Караїмчуку, який посприяв нашій поїздці на змагання.

5-6 грудня в м. Київ на спорткомплексі «Чайка» відбулося засідання та семінар федерації мотоспорту України в якому приймав участь і представник Володимирця. Про хід засідання та інші новини з життя мотоспорту України та Володимиреччини читайте в наступних номерах «ВВ».

 

 
 
 
 
 

 

 

Василь БЛИЩИК,

голова мотобольного осередку МФУ в Рівненській області.

Фото автора 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити