HomeНовиниОфіційноКомісії перевірятимуть ліквідаторів-інвалідів

Комісії перевірятимуть ліквідаторів-інвалідів

( 0 Votes )

Комісії перевірятимуть ліквідаторів-інвалідів які працювали в зоні відчуження ЧАЕС у 1986-1990 роках

Причини створення комісій

Відповідно до статті 15 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», довідки про період роботи (служби) з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заробітну плату за цей період видають підприємства, установи, організації за основним місцем роботи працівника або їхні правонаступники.

Однак переважна кількість державних підприємств, установ, організацій, а також колгоспів і радгоспів, з яких особи, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, були відряджені на ліквідаційні роботи або призвано на військові збори через військові комісаріати для участі в ліквідаційних роботах, на сьогодні ліквідовано, а відповідні документи передано на зберігання в архівні установи.
 Враховуючи те, що інстанцій, які могли б видати довідку про заробітну плату, вже не існує і, як наслідок, обчислити пенсію по інвалідності, виходячи із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, немає можливості, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 886 від 26 вересня «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках» для врегулювання питання визначення заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження.

Розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження від 15 жовтня 2012 року № 548 «Про обласну комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».

Головою призначено заступника голови облдержадміністрації Світлану Сад. Комісія розпочала свою роботу.

Як працюють комісії

Комісії за поданням районних державних адміністрацій розглядатимуть письмові заяви громадян України з-поміж інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо видачі довідки про заробітну плату, одержану працівниками за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Тобто заявник має звернутися до уповноваженої особи районної державної адміністрації (управління праці та соціального захисту населення) за місцем проживання, надавши пакет документів, потрібних для розгляду на комісії, та відповідну заяву.

Доречно сказати, що регіональна комісія розглядає письмові заяви громадян стосовно видачі довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, лише в разі, коли підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника. В інших випадках документи на комісію не приймають.

Документи, що подають на розгляд комісії

Разом із заявою для розгляду на комісії громадянин має подати в управління праці та соціального захисту населення копії документів. Зокрема: перереєстрованого посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), і вкладки до посвідчення (з пред'явленням оригіналів); архівної довідки про відсутність документів щодо оплати праці за ліквідованим підприємством, установою, організацією; особового рахунка, розрахунково-платіжної відомості, табуляграми з планом рахунків (розшифрованими кодами) або довідки підприємства про фактично виплачену в 1986-1990 роках заробітну плату в зоні відчуження, зокрема й за її складовими, із зазначенням суми та дати виплати (за наявності); довідки про періоди служби (виконання робіт), виданої військовою частиною (підприємством) або Галузевим державним архівом Міноборони, довідки Галузевого державного архіву СБУ, довідки інших архівних установ і архівів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, Міністерства оборони Російської Федерації, витягу із журналу обліку виїздів у зону відчуження, в яких зазначено дні виїзду на об'єкти (в населені пункти) зони відчуження; документа, що підтверджує факт виконання робіт у зонах небезпеки зони відчуження, на об'єктах, місцевостях (населених пунктах) у 1986-1990 роках, визначених рішеннями Урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності); колективного договору або положення про оплату праці, що були чинними на підприємстві, в установі чи організації у відповідний період, інших документів про умови й режим роботи підприємства та заявника (із зазначенням змін, підсумованого обліку робочого часу та облікового періоду — місяць, квартал тощо), наказів по підприємству, інших документів заявника; табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), що засвідчені печаткою підприємства у складі якого виконували роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у якому зазначено час, який заявник фактично відпрацював у зоні відчуження. 

Робота регіональної комісії

За результатами опрацювання документів, які подав заявник, регіональна комісія в місячний термін із дати реєстрації заяви ухвалює рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату. За бажанням заявника його може бути запрошено на засідання регіональної комісії.

Рішення регіональної комісії оформляють протоколом, який підписують її голова та присутні на засіданні члени.

Довідка про заробітну плату видається впродовж п'яти робочих днів після підписання протоколу засідання регіональної комісії органом, яким її утворено, завіряється печаткою цього органу і є підставою для розгляду органами Пенсійного фонду України питання щодо здійснення перерахунку пенсії.

У разі відсутності підстав для видачі довідки про заробітну плату копію рішення регіональної комісії у тижневий строк надсилають заявникові, зазначивши причини відмови.

Компетенція центральної комісії

Якщо заявник не погоджується з рішенням регіональної комісії щодо відмови видати йому довідку про заробітну плату, він може вимагати від неї передачі своїх документів на розгляд центральній комісії.

Центральна комісія розглядає звернення регіональної комісії щодо незгоди заявника з її рішенням.

За наявності підстав для задоволення заяви громадянина центральна комісія ухвалює рішення щодо видачі йому довідки про заробітну плату і повідомляє про це протягом трьох робочих днів регіональну комісію.

Якщо центральна комісія не ухвалює рішення видати довідку, подальший розгляд документів заявника не здійснюють. Заявника про це повідомляють у тижневий термін.
 Після ухвалення рішення центральна комісія в тижневий термін повертає документи заявника на зберігання регіональній комісії.

Заявник у разі незгоди з рішенням, яке ухвалила центральна комісія, має право оскаржити його в суді.

За додатковою інформацією звертайтеся до Управління праці та соціального захисту населення Володимирецької райдержадміністрації за адресою: смт Володимирець, вул. Соборна, 23, телефон 2-37-07.


 

Управління праці та соціального захисту населення

Володимирецької райдержадміністрації

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити