HomeНовиниОфіційноВолодимирецький районний відділ центру пробації інформує

Володимирецький районний відділ центру пробації інформує

( 0 Votes )

У 2020 році працівники Володимирецького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області підготували 117 досудових доповідей.

Тобто, працівники відділу на вимогу суду з´ясували кримінальну історію 117 мешканців Володимирецького району, які обвинувачувалися у вчиненні злочинів невеликої та середньої тяжкості. Пробаціонери  вивчили  їхнє соціальне оточення, психологічні характеристики,  сімейний стан і відносини у сім´ї, житлові умови, інформацію про роботу, фінансовий стан, проведення вільного часу, наявність алкогольної чи наркотичної залежності, відомості про стан здоров´я.  Після чого було підготовлено узагальнену інформацію про особливості життя обвинувачених та надано висновок про рівень небезпеки цих людей для суспільства, а також можливість виправлення цієї особи у громаді.

І це все для того, щоб суд міг винести справедливе рішення про міру покарання за вчинене кримінальне правопорушення.

В значній частині вироків, суд врахував висновок уповноваженого органу з питань пробації та застосував альтернативні види покарань, що не пов’язанні із позбавленням волі.

Левова частина вироків суду, які надійшли на виконання до відділу пробації, співпадають із висновками досудових доповідей. Це свідчить про довіру суду та доводить суспільну користь даного інструменту пробації. 

Після надходження вироків до відділу, із кожним засудженим систематично проводиться соціально-виховна робота працівниками відділу. Вагомий внесок в даний напрям роботи вкладають волонтери пробації а також організації-партнери. 

 Отже, застосування пробації сприяє здійсненню справедливого правосуддя і обрання покарання для порушника, достатнього для його виправлення. Тому, досудова доповідь – є дієвим механізмом на початковій стадії виправлення засудженого без ізоляції від суспільства, впроваджена в нашій державі з прийняттям Закону України «Про пробацію».

 

У вас недостатньо прав для коментування.