Авторизація

HomeКультураВідомі особи

Відомі особи

Рись.the Polissia

( 1 Vote )

Останнім часом елементи традиційної культури набувають значної популярності: ми ходимо у вишиванках, вивішуємо національні прапори, та ліпимо патріотичні наклейки на авто. Традиційна культура поширюється і в мистецтві – дизайнери та митці все частіше використовують її елементи у своїх роботах.

Але багато чого залишається незрозумілим, дивним, а інколи і нецікавим. Традиційна музика, одяг, звичаї – для багатьох і досі є чимось специфічним і далеким.

 

Андрій Курков – український москаль

( 0 Votes )

Андрій Курков – відомий український письменник, який пише російською мовою, журналіст і кіносценарист, член англійського ПЕН-клубу і Європейської кіноакадемії. Росіянин, народився у Ленінградській області, має 53 роки, мешкає у Києві, батько трьох дітей, дружина – англійка, працює в посольстві Великобританії в Україні.

 

Осідлав велосипед і поїхав до Європи

( 1 Vote )
Кажуть, українські водії жартома називають пішоходів «хрущами», а велосипедистів «камікадзе». Якою є культура на дорогах Європи, як там ставляться до людини у сідлі велосипеда? Про це і не тільки у розмові з Олексієм Пізником, велосипедистом-мандрівником з Тернополя, який нещодавно проїхав дві тисячі кілометрів чотирма країнами Європи. Подорожі багатьох з нас роблять щасливими чи, принаймні, радісно збудженими. Олексій вважає себе саме щасливим.
 

Той, що шукає скарби

( 14 Votes )

         Мій співрозмовник – молода і цікава людина. Працює в державній структурі, де освоїв найновішу науково-експедиційну техніку, яка шукає скарби. Сьогодні він – оператор геологічних установок, розвідник, геолог. Народився у 1988 році в місті Кузнецовську. Навчався у місцевій гімназії. Після закінчення її, поступив в РДГУ на фізико-технологічний факультет, де здобув фах вчителя фізики, астрономії, інформатики та основ безпеки життєдіяльності.

 

Подорож на пуп Землі

( 1 Vote )

Подорож на пуп Землі

Письменник Максим Кідрук про одруження і ворогів України:

«Живим не дамся!»

 На кінофестиваль мандрівників «Пілігрим», що вперше відбувся у Житомирі, я приїхала виключно заради розмови з молодим, успішним, надзвичайно амбітним і... трохи самозакоханим письменником у жанрі «тревелог» Максимом Кідруком, дослідником древніх цивілізацій світу і земляком з Великої Волині. Макс народився опівночі першого квітня, в містечку Володимирець на Рівненщині, напевне, саме Всесвітній день сміху і вплинув на його здатність з гумором розповідати про свої подорожі. 

Сьогодні Кідрука в Україні видно і чути набагато більше, аніж інших, можливо, набагато серйозніших письменників. На інтелектуальному рахунку Максима школа із золотою медаллю, «водний» університет у Рівному, аспірантура Королівського технологічного інституту у Стокгольмі, подорожі неходженими стежками 28 країн Південної Америки, Африки, Азії, Європи та Океанії, шість художніх романів та чотири наукові праці з програмування.

 Як хлопець з маленького поліського містечка досягнув загальнонаціонального успіху ще замолоду? Ким є Кідрук насправді: невтомним мандрівником, вдалим послідовником, чи все ж таки справжнім літератором? Чи має шанси сучасний український автор стати повнокровним учасником світового літературного процесу, жити на гроші, зароблені писанням? Саме це я і намагалась з'ясувати в особистій розмові з Максимом.

 
На даний момент 189 гостей на сайті