Авторизація

HomeІсторія, дослідженняІсторія, дослідження

Історія, дослідження

Трагедії Парослі. Початок нової конфронтації чи поле для примирення?

( 2 Votes )

Через тиждень з початку нападу Німеччини на Радянський Союз, а саме 30 червня 1941 року ОУН під проводом Степана Бандери, проголосила у Львові відновлення на західноукраїнських землях української державності і сформувала орган крайової влади на чолі з Ярославом Стецьком — Українське Державне правління.

А вже через кілька днів, 6 липня 1941 року Степан Бандера та значна частина активістів ОУН були заарештовані німецькими окупаційними властями і після відмови скасувати акт відновлення Української держави були ув’язнені.

 

Що сталося в Парослі? Хто приніс смерть у польську колонію на Володимиреччині (+фото)

( 0 Votes )

 

Польському політикуму притаманний підхід: навіть якщо окремі представники польського підпілля і чинили злочини у роки Другої світової війни – то це не привід ставити під сумнів правомірність їх боротьби за незалежність.

Українському суспільству пробують нав’язати зовсім інший дискурс: якщо окремі підпільники ОУН або вояки УПА чинили злочини – то й боротьба за здобуття Української держави також була злочинною.

 

Роздуми до Дня української писемності і культури

( 1 Vote )

 

Кожний народ зазнав у своєму розвитку «підйомів» і «падінь». І що випадало народові, те неминуче позначалося на його мові.

Відколи древню Галлію завоювали римляни, на території нинішньої Франції довгий час панувала латинь. Це була мова богослужіння і державного управління. Тож творець поняття «французька мова», знаменитий письменник древності Данте Аліг’єрі свій незавершений мовний трактат написав латинню.

 

Тисячолітній Вараш

( 5 Votes )

Депутатська полеміка довкола перейменування Кузнецовська завершилася нічийним результатом і нині місто покірно чекає на рішення Верховної Ради, яке зробить усіх нас варашанами.

Єдиний, хоча й дуже непевний шанс не зазнати такої ганьби може створити  офіційне звернення до Національного інституту історичної пам’яті з проханням роз’яснити міській громаді, чому знехтувана можливість дати Кузнецовську українську назву Полонне, а вибрана іноземна назва Вараш.

 

Як повстанці Володимирець від німців визволяли (+фото, відео)

( 1 Vote )

Уперше про бій Української повстанської армії (УПА) у Володимирці, що відбувся в лютому 1943 року, прочитала у канадській українській газеті, яку привезли з-за кордону як історичний «презент». Це було в 1992 році. Почуття обурення викликав той факт, що цю історію від нас не тільки замовчували, але й вкрали. Викреслили з посібників. Єдиний, хто не боявся про це говорити, був Юрій Якимович Гузей (Жорж Лиска), вчитель трудового навчання Володимирецької десятирічки. Він показав місця, де був бій, де стояла комендатура (нині там ЗОШ №1), де розміщалася жандармерія (за колишнім будинком побуту).

 

Сторінка 1 з 9

На даний момент 167 гостей на сайті