Авторизація

HomeІсторія, дослідження

Історія, дослідження

Станція "Лось" (+фото)

( 1 Vote )

Ми з любов’ю писали про нашу знамениту царську стареньку вузькоколійку. Розповідали про родину Олександра та Людмилу Мельників з Антонівки, які заснували оригінальний музей «кукушки-вузькоколійки» під відкритим небом, що знаходиться на території депо ст. Антонівка.

Писали й про великі можливості та історичне значення в туристичному бізнесі вузькоколійки, що має 106 кілометрів протяжності, який щотижня, окрім, четверга, сполучає поїздок Антонівку –Зарічне.

 

Драматична доля унікальної літературно-мистецької колекції графа Урбановського

( 1 Vote )

У селі Городець, що з обох берегів тулиться до річечки Вирки, є мальовничий пагорб з поодинокими старезними осокорами. Втім, ці дерева-самітники вже не пам’ятають людей, яким колись належала облюбована ними місцина.

На ній аж до Великої Вітчизняної війни знаходився просторий панський маєток. І цей колоритний закуток надихнув городчан на дотепну приказку: «Де жив Пурба, там тепер Журба».

 

Трагедії Парослі. Початок нової конфронтації чи поле для примирення?

( 2 Votes )

Через тиждень з початку нападу Німеччини на Радянський Союз, а саме 30 червня 1941 року ОУН під проводом Степана Бандери, проголосила у Львові відновлення на західноукраїнських землях української державності і сформувала орган крайової влади на чолі з Ярославом Стецьком — Українське Державне правління.

А вже через кілька днів, 6 липня 1941 року Степан Бандера та значна частина активістів ОУН були заарештовані німецькими окупаційними властями і після відмови скасувати акт відновлення Української держави були ув’язнені.

 

Що сталося в Парослі? Хто приніс смерть у польську колонію на Володимиреччині (+фото)

( 0 Votes )

 

Польському політикуму притаманний підхід: навіть якщо окремі представники польського підпілля і чинили злочини у роки Другої світової війни – то це не привід ставити під сумнів правомірність їх боротьби за незалежність.

Українському суспільству пробують нав’язати зовсім інший дискурс: якщо окремі підпільники ОУН або вояки УПА чинили злочини – то й боротьба за здобуття Української держави також була злочинною.

 

Роздуми до Дня української писемності і культури

( 1 Vote )

 

Кожний народ зазнав у своєму розвитку «підйомів» і «падінь». І що випадало народові, те неминуче позначалося на його мові.

Відколи древню Галлію завоювали римляни, на території нинішньої Франції довгий час панувала латинь. Це була мова богослужіння і державного управління. Тож творець поняття «французька мова», знаменитий письменник древності Данте Аліг’єрі свій незавершений мовний трактат написав латинню.

 

Сторінка 1 з 9

На даний момент 140 гостей на сайті